Zobacz pełną wersję : to efekt obrobki czy czego ?
deejay3x
06-11-2008, 19:03
Jak w temacie chciałbym osiągnąć podobny efekt kolorystyczny na swoich kilku zdjęciach jak autor tutaj :
http://www.digart.pl/zoom/2559746/Droga_do_piekla_-_wer_2.html
http://www.digart.pl/zoom/2484492/Suprasl.html
tego co się domyślam jest to jakiś specyficzny rodzaj obróbki .... autor niestety nie chce nic podpowiedzieć. Napewno nie jest to HDR .
deejay3x
06-11-2008, 20:08
Niestety RAWy ulotnily mi sie wraz z formatem zostały mi same jpg :( jeśli moga być to wrzucę .
truman20
06-11-2008, 20:42
Napewno nie jest to HDR .
Czemu tak myślisz?
to nie jest HDR. Jpegi też mogą być.
Nie wiem czego to efekt, ale świetne (oba) ! :)
bluberry79
06-11-2008, 21:14
deejay3x Dynamic-Photo HDR...tam nawet z jpg zrobisz HDR
deejay3x
06-11-2008, 21:17
To nie jest hdr przynajmniej tak twierdzi właściciel tych prac - wymieniłem z nim kilka ciekawych zdań
autograf
06-11-2008, 21:18
Ciekawa lekturka dla HDRowców ;)
klik (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=75379)
deejay3x
06-11-2008, 21:31
Ciekawa lekturka dla HDRowców ;)
klik (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=75379)
Obczytane ale raczej jest to ciawa dyskusja która niestety mało wnosi do praktyki.
autograf
06-11-2008, 21:32
Wklejaj lepiej tego jpga. Ciekaw jestem co Czornyj wymodzi ;)
deejay3x
06-11-2008, 21:38
Wklejaj lepiej tego jpga. Ciekaw jestem co Czornyj wymodzi ;)
Już wrzucone nawet 3 :D też bardzo jestem ciekaw
http://rapidshare.com/files/161278102/Nowy_folder.rar.html
tak na szybko:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/warm+green.jpg)
autograf
06-11-2008, 22:36
A nie na szybko - to co zrobiłeś? Lub też jak?
Bardzo dobrze to Ci wyszło!
A nie na szybko - to co zrobiłeś? Lub też jak?
Bardzo dobrze to Ci wyszło!
moment, to dopiero podrobione pierwsze zdjęcie. Jeszcze machnę drugie.
truman20
06-11-2008, 22:43
Cóż tu widać. Może się mylę, ale: koloryzacja selektywna, przyciemnione niebo, kontrast (lokalny), lekkie wyciąganie cieni, kompresja świateł, hmmm nie wiem co jeszcze. :>
Czekaj, Czornyj jest fanem ACRa i nie zdziwię się jak się tylko do niego ograniczy ;)
autograf
06-11-2008, 22:49
Cóż tu widać. Może się mylę, ale: koloryzacja selektywna, przyciemnione niebo, kontrast (lokalny), lekkie wyciąganie cieni, kompresja świateł, hmmm nie wiem co jeszcze. :>
No to dawaj swoją wersję ;)
Czekaj, Czornyj jest fanem ACRa i nie zdziwię się jak się tylko do niego ograniczy ;)
I tu Cię zaskoczę. Ostatnio mi zaimponował w krosie - tzn. w PSie ;)
truman20
06-11-2008, 22:56
Wróć! Właśnie ściągnął mi się oryginał i trochę się zagalopowałem. Z tymi cieniami i światłem to nic nie robił. Ja tu widzę tylko koloryzację do sepii, hmmm...
Już wrzucone nawet 3 :D też bardzo jestem ciekaw
Tak na marginesie to matryca do czyszczenia...
i druga stylizacja:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/green+de.jpg)
autograf
06-11-2008, 23:04
Jedynka lepiej Ci wyszła. Jest taka "sterylna".
Stylizacja pierwsza:
W ACR zdjęcie zostało mocno przyciemnione, odkontrastowione, następnie krzywą podbiłem światła i selektywnie wszystkie zielenie. Wszędzie dodawałem sporo Clarity - czyli kontrastu śródtonowego, oraz winiety.
W Photoshopie zastosowałem filtr efektowy ocieplający o 100% gęstości, lekko przesuwając jego barwę w kierunku czerwieni. Automatycznie zaznaczyłem wszystkie zielenie i wywaliłem je z maski filtru ocieplającego, a następnie tą samą selekcją podbiłem zielenie za pomocą krzywych - podnosząc krzywą zieleni. Lokalnie przyciemniłem niebo lekkim gradientem, oraz dodałem unsharp mask o dużym radiusie w partii skał.
Stylizacja druga:
Znowu Clarity i winieta, oraz połówka gradacyjna na górę, a na partię zieleni dodatkowo lokalnie Clarity (czyli podniesienie kotrastu śródtonów). Niebo dodatkowo wyciągane recovery, podobnie jak w pierwszym przypadku. Całkowicie odsaturowałem błękity i lekko je przyciemniłem, zielenie rozjaśniłem, przesunąłem bardziej w odcień szmaragdowy, zaś żółcienie dla kontrastu pchnąłem w oranże.
W Photoshopie lokalnie rozjaśniłem światła na drzewach po lewej stronie i jeszcze trochę przyciemniłem niebo oraz cienie na trawie, następnie zaznaczyłem światła i jasne zielenie, skopiowałem jedne i drugie na osobne warstwy, zmieniłem ich tryby mieszania na rozjaśnienie, a następnie użyłem zmiękczenia gaussowskiego. Na niebo dałem lekki filtr żółty, by nieco ocieplić chłodną szarość.
autograf
06-11-2008, 23:19
Stylizacja pierwsza:
Wszędzie dodawałem sporo Clarity - czyli kontrastu śródtonowego, oraz winiety.
Jedynka lepiej Ci wyszła. Jest taka "sterylna".
Clarity miał największy wpływ na tą moją sterylność?
Clarity dodaje ekspresji. Trzeba z tym efektem ostrożnie, ale w tego typu bardzo wyrazistych stylizacjach można tego dowalić.
Stylizacja pierwsza:
W ACR zdjęcie zostało mocno przyciemnione, odkontrastowione, następnie krzywą podbiłem światła i selektywnie wszystkie zielenie. Wszędzie dodawałem sporo Clarity - czyli kontrastu śródtonowego, oraz winiety.
W Photoshopie zastosowałem filtr efektowy ocieplający o 100% gęstości, lekko przesuwając jego barwę w kierunku czerwieni. Automatycznie zaznaczyłem wszystkie zielenie i wywaliłem je z maski filtru ocieplającego, a następnie tą samą selekcją podbiłem zielenie za pomocą krzywych - podnosząc krzywą zieleni. Lokalnie przyciemniłem niebo lekkim gradientem, oraz dodałem unsharp mask o dużym radiusie w partii skał.
Stylizacja druga:
Znowu Clarity i winieta, oraz połówka gradacyjna na górę, a na partię zieleni dodatkowo lokalnie Clarity (czyli podniesienie kotrastu śródtonów). Niebo dodatkowo wyciągane recovery, podobnie jak w pierwszym przypadku. Całkowicie odsaturowałem błękity i lekko je przyciemniłem, zielenie rozjaśniłem, przesunąłem bardziej w odcień szmaragdowy, zaś żółcienie dla kontrastu pchnąłem w oranże.
W Photoshopie lokalnie rozjaśniłem światła na drzewach po lewej stronie i jeszcze trochę przyciemniłem niebo oraz cienie na trawie, następnie zaznaczyłem światła i jasne zielenie, skopiowałem jedne i drugie na osobne warstwy, zmieniłem ich tryby mieszania na rozjaśnienie, a następnie użyłem zmiękczenia gaussowskiego. Na niebo dałem lekki filtr żółty, by nieco ocieplić chłodną szarość.
gdyby tak wrzucic na forum niezwiązane z fotografią można by pomyśleć że piszesz po węgiersku :)
A tak na poważnie - to zdanie po zdaniu zaczynam analize i odpalam PSa do prób :)
autograf
06-11-2008, 23:32
gdyby tak wrzucic na forum niezwiązane z fotografią można by pomyśleć że piszesz po węgiersku :)
A tak na poważnie - to zdanie po zdaniu zaczynam analize i odpalam PSa do prób :)
Ja już dziś nie mam głowy tego analizować. Pewnie wrócę do tego jutro.
Stock - daj znać, pokaż co Ci ten szop wypluł.
A mnie się coś wydaje że te pierwsze fotki to przede wszystkim sklejanka jak się patrzy :???:
A mnie się coś wydaje że te pierwsze fotki to przede wszystkim sklejanka jak się patrzy :???:
co do pierwszej masz racje, na digarcie jest w kategorii: fotografia / fotomontaż
a w podpisie jest link do oryginalu (http://www.digart.pl/praca/2559743/Droga_do_piekla.html)
nie zmienia to jednak faktu ze obrobki (i to dosc sporo) bylo ;)
Czarna magia, no ale wyszlo genialnee, przynajmiej 1.
Już wrzucone nawet 3 :D też bardzo jestem ciekaw
http://rapidshare.com/files/161278102/Nowy_folder.rar.html
Error
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.
This limit is reached.
deejay3x
07-11-2008, 20:17
Czarnoryj zatkał mnie efekt na pierwszym zdjęciu - bajka. Powiedz mi tylko co oznacza ten skrot ACR ?( tylko bez smiechu bo nie spotkałem się z tym jeszcze)
truman20
07-11-2008, 21:16
Czarnoryj zatkał mnie efekt na pierwszym zdjęciu - bajka. Powiedz mi tylko co oznacza ten skrot ACR ?( tylko bez smiechu bo nie spotkałem się z tym jeszcze)
Adobe Camera Raw.
deejay3x
08-11-2008, 14:08
Adobe Camera Raw.
A to znam tylko z tym skrotem sie nie spotkałem jeszcze:) dzis mam wielka bibe u rodziny to nie dam rady ale jutro postaram się pobawić tą techniką . wielkie dzięki
autograf
08-11-2008, 16:36
A to znam tylko z tym skrotem sie nie spotkałem jeszcze:) dzis mam wielka bibe u rodziny to nie dam rady ale jutro postaram się pobawić tą techniką . wielkie dzięki
To nie technika. To wtyczka do PSa, taka wywoływarka NEFów.
deejay3x
08-11-2008, 16:53
To nie technika. To wtyczka do PSa, taka wywoływarka NEFów.
Mówiąc "techniką" miałem na myśli szereg "kroków" które trzeba zrobić aby osiągnąć ten efekt, a ACR używałem juz dawno tylko nie miałem pojęcia że taki jest skrót :D
większość zdjęć Inspektora to montaż, ale za to jaki...
niestety właśnie przestał wklejać zdjęcia-obrazki na digart.
że tak powiem podkleję się do wątku jeśli autor się nie obrazi i też podam przykład:
http://www.digart.pl/zoom/2609819/Polna_droga_II.html
interesuje mnie kwestia świateł, czy to się w peesie punktowo dodaje żeby tak wyszło miejscowo? a może dodaje się jakiś cień na te miejsca gdzie ciemno?
reszta to chyba ir tylko droga przekąbinowana
dodam jeszcze jeden przykład
http://www.digart.pl/zoom/2575864/polna_droga.html
większość zdjęć Inspektora to montaż, ale za to jaki...
niestety właśnie przestał wklejać zdjęcia-obrazki na digart.
że tak powiem podkleję się do wątku jeśli autor się nie obrazi i też podam przykład:
http://www.digart.pl/zoom/2609819/Polna_droga_II.html
interesuje mnie kwestia świateł, czy to się w peesie punktowo dodaje żeby tak wyszło miejscowo? a może dodaje się jakiś cień na te miejsca gdzie ciemno?
reszta to chyba ir tylko droga przekąbinowana
dodam jeszcze jeden przykład
http://www.digart.pl/zoom/2575864/polna_droga.html
Światło/cienie maluje się w Photoshopie narzędziami Dodge/burn. Nb. doskonale poprawili ich działanie w CS4. Można też utworzyć warstwę w trybie dodge/burn, lub light takie czy śmakie, darken, multiply itd. i malować jasnym/ciemnym walorem
Światło/cienie maluje się w Photoshopie narzędziami Dodge/burn. Nb. doskonale poprawili ich działanie w CS4. Można też utworzyć warstwę w trybie dodge/burn, lub light takie czy śmakie, darken, multiply itd. i malować jasnym/ciemnym walorem
rozumiem że jest to uproszczone po prostu...?
autograf
08-11-2008, 23:34
rozumiem że jest to uproszczone poprostu...?
Nie rozumiesz? Ja nie rozumiem o co pytasz. Spytaj inaczej, to może odpowiem.
rozumiem że jest to uproszczone poprostu...?
W CS4? Nieee, raczej zwiększyli inteligencję działania tego narzędzia. W CS3 używanie dodge/burn toola powodowało rozjazdy saturacji, co potem trzeba było korygować. W CS4 jest funkcja zachowywania tonu, dzięki której barwy zachowują orginalny odcień - działa to bardzo skutecznie, szczególnie w retuszu skóry.
no właśnie Czornyj o to mi chodziło, czy ta czynność nie wymaga potem właśnie takich korekcji lub innych operacji, bo to się wtedy kąplikuje.
dzięki za objaśnienie
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.