Zobacz pełną wersję : FOMEI Magnesium PRO tanie statywy Carbonowe
Witam.
Ponieważ zostałem bez statywu, muszę rozglądać się za drugim :cry:
Przeglądam ofertę i byłem już zdecydowany, na ponowny zakup Benro, aż natrafiłem na ofertę firmy Fomei.
http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=prislusenstvi&class=12&ss=1274#go1275
Interesowała by mnie ostatnia wersja (400).
Kosztuje ona 389 zł i wydaje się być całkiem całkiem.
Czy ktoś może widział to na oczy?
Jestem ciekaw, jak to się spisuje, bo za tą cenę, to nawet ciekawie wygląda.
Skąd pomysł, że statyw Magnesium Pro jest z carbonu ?
Czesi piszą o nim tak:
Pro stabilitu každého stativu je velmi důležitá "růžice" stativu. To je díl do kterého jsou upevněny klouby nohou stativu. tato "růžice" se zásadně podílí na stabilitě a pevnosti stativu (viz malý obrázek). V případě stativů FOMEi MAGNESIUM byl tento díl vyroben z materiálu, který se nazývá magnesium. Tento materiál má stejnou hmotnost jako hliník , ale je pevný jako ocel. Tímto je zajištěna skvělá stabilita stativů Fomei Magneium.Průměr základny pro upevnění stativové hlavy je 5,5cm, průměr šroubu je 3/8"Součástí dodávky je pouzdro 71x12cm.
A proszę bardzo:
http://www.fotoraf.com.pl/catalog/fomei-magnesium-p-1328.html
Tam napisano:
"Profesjonalny statyw karbonowy."
A proszę bardzo:
http://www.fotoraf.com.pl/catalog/fomei-magnesium-p-1328.html
Tam napisano:
"Profesjonalny statyw karbonowy."
a słowo "magnesium" nic Ci nie mówi?
;)
Szczerze, to nie bardzo.
Znawcą statywów nie jestem.
Naczytałem się tylko o wyższości statywów carbonowych, dlatego się nim zainteresowałem.
A skoro na stronie sklepu pisze "Profesjonalny statyw karbonowy", to chyba sobie żartów nie robią.
Węgiel to nie to samo co stop magnezu ;-).
To ja się przyznaje-pogubiłem się.
Powiedzcie w takim razie, czy warto się w to pchać?
Znalazłem opis na innej stronie:
"Statyw częściowo wykonany ze stopu magnezu góra statywu, nogi ze stali".
Jak przeczytałem, że jest z carbonu, to od razu mnie zainteresował, ale teraz już nie wiem.
no wlasnie jakis error jest bo albo magnez albo wegiel ;)
po napisie magnesium przypuszczalbym, ze jednak chodzi o ten pierwszy
...A skoro na stronie sklepu pisze "Profesjonalny statyw karbonowy", to chyba sobie żartów nie robią.
Chyba jednak robią, bo ten statyw ani profesjonalny, ani karbonowy.
Fomei ma w ofercie statyw carbonowy TRI-253C (http://eshop.fomei.com/cz/produkt/tri-253c-carbon-stativ-marumi-marumi/), ale kosztuje prawie 3 x tyle co Magnesium Pro 400.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://eshop.fomei.com/FotoCache/bigorig/ACC%20tripod/marumi_stand_3.jpg)
ok, a czym wyróżniają się statywy Magnezowe od tych aluminiowych?
Jaka jest ich przewaga (no bo rozumiem, że jest?)?
Czyżby Marumi i Fomei mieli coś wspólnego?
Tego też nie wiedziałem.
Redskull
06-11-2008, 12:36
magnez szybciej i gwaltowniej sie pali :) A na marginesie powiem, ze ten fomei wcale a wcale nie wyglada jepiej niz benro! Ba! Czesi ani w torbach, ani w statywach nie blyszcza
jesli chodzi o materialy wykonania statywow, to aluminium jest najtansze wiec oczywiscie i nie jest najlepsze ;)
konkretnie, to w porownaniu z karbonem czy magnezem statywu z aluminium sa zwyczajnie ciezkie.
karbon i magnez sa znacznie lzejsze. roznica praktyczna miedzy tymi dwoma materialami jest taka, ze magnez
teoretycznie jest bardziej lamliwy, natomiast karbon latwiej wpada w rezonans. tyle teoria.
osobiscie mam karbon i wystawiam go regularnie na dzialanie wiatrow znad Morza Polnocnego (odpowiednik
w Polsce: halny w Tatrach* ;) ) i szczesliwie problemow z drganiami nie mam, nawet pomimo wzglednie lekkiego
zestawu (30D + 70-200 wiec raptem w granicach 1,5 kg). tak ze akurat ta wada karbonu mnie osobiscie
jakos nie boli. magnezu nie mialem, wiec nie skomentuje
* - oczywiscie przesadzam, bo tylko w czasie sztormow tak duje, a to wypada raptem pare razy w roku.
poza tym wiatry sa umiarkowane, moze tylko nad samym morzem jest to mocno odczuwalne
Zapewne ten tajemniczy statyw ma łącznik magnezowy (stop magnezowy) a nogi węglowe.
Kompozyty węglowe tłumią drgania znacznie szybciej i silniej od aluminium.
Byłem na giełdzie w Stodole i akurat były te statywy dostępne.
Wziąłem do ręki i faktycznie, dość lekki.
Leczy gdy rozstawiłem go i podpiełem aparat, to już mi mina zrzedła.
Bujał się na wszystkie strony jak jakiś no-name za 30 zł.
W ogóle nie budził zaufania, wyglądał strasznie "mizernie".
No to już wiemy o co chodzi. Jak widać sam materiał nie stanowi o jakości. Ważna jest odpowiednio zaprojektowana konstrukcja i dokładność wykonania.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.