Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : FOMEI Magnesium PRO tanie statywy Carbonowe



mini21
06-11-2008, 02:03
Witam.
Ponieważ zostałem bez statywu, muszę rozglądać się za drugim :cry:
Przeglądam ofertę i byłem już zdecydowany, na ponowny zakup Benro, aż natrafiłem na ofertę firmy Fomei.
http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=prislusenstvi&class=12&ss=1274#go1275

Interesowała by mnie ostatnia wersja (400).
Kosztuje ona 389 zł i wydaje się być całkiem całkiem.

Czy ktoś może widział to na oczy?
Jestem ciekaw, jak to się spisuje, bo za tą cenę, to nawet ciekawie wygląda.

marekm
06-11-2008, 10:00
Skąd pomysł, że statyw Magnesium Pro jest z carbonu ?

Czesi piszą o nim tak:

Pro stabilitu každého stativu je velmi důležitá "růžice" stativu. To je díl do kterého jsou upevněny klouby nohou stativu. tato "růžice" se zásadně podílí na stabilitě a pevnosti stativu (viz malý obrázek). V případě stativů FOMEi MAGNESIUM byl tento díl vyroben z materiálu, který se nazývá magnesium. Tento materiál má stejnou hmotnost jako hliník , ale je pevný jako ocel. Tímto je zajištěna skvělá stabilita stativů Fomei Magneium.Průměr základny pro upevnění stativové hlavy je 5,5cm, průměr šroubu je 3/8"Součástí dodávky je pouzdro 71x12cm.

mini21
06-11-2008, 10:34
A proszę bardzo:
http://www.fotoraf.com.pl/catalog/fomei-magnesium-p-1328.html

Tam napisano:
"Profesjonalny statyw karbonowy."

qooba
06-11-2008, 10:38
A proszę bardzo:
http://www.fotoraf.com.pl/catalog/fomei-magnesium-p-1328.html

Tam napisano:
"Profesjonalny statyw karbonowy."
a słowo "magnesium" nic Ci nie mówi?
;)

mini21
06-11-2008, 10:46
Szczerze, to nie bardzo.
Znawcą statywów nie jestem.
Naczytałem się tylko o wyższości statywów carbonowych, dlatego się nim zainteresowałem.
A skoro na stronie sklepu pisze "Profesjonalny statyw karbonowy", to chyba sobie żartów nie robią.

Imago
06-11-2008, 10:56
Węgiel to nie to samo co stop magnezu ;-).

mini21
06-11-2008, 11:07
To ja się przyznaje-pogubiłem się.
Powiedzcie w takim razie, czy warto się w to pchać?

Znalazłem opis na innej stronie:
"Statyw częściowo wykonany ze stopu magnezu góra statywu, nogi ze stali".
Jak przeczytałem, że jest z carbonu, to od razu mnie zainteresował, ale teraz już nie wiem.

akustyk
06-11-2008, 11:08
no wlasnie jakis error jest bo albo magnez albo wegiel ;)
po napisie magnesium przypuszczalbym, ze jednak chodzi o ten pierwszy

marekm
06-11-2008, 11:11
...A skoro na stronie sklepu pisze "Profesjonalny statyw karbonowy", to chyba sobie żartów nie robią.

Chyba jednak robią, bo ten statyw ani profesjonalny, ani karbonowy.

Fomei ma w ofercie statyw carbonowy TRI-253C (http://eshop.fomei.com/cz/produkt/tri-253c-carbon-stativ-marumi-marumi/), ale kosztuje prawie 3 x tyle co Magnesium Pro 400.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://eshop.fomei.com/FotoCache/bigorig/ACC%20tripod/marumi_stand_3.jpg)

mini21
06-11-2008, 11:11
ok, a czym wyróżniają się statywy Magnezowe od tych aluminiowych?
Jaka jest ich przewaga (no bo rozumiem, że jest?)?

Czyżby Marumi i Fomei mieli coś wspólnego?
Tego też nie wiedziałem.

Redskull
06-11-2008, 12:36
magnez szybciej i gwaltowniej sie pali :) A na marginesie powiem, ze ten fomei wcale a wcale nie wyglada jepiej niz benro! Ba! Czesi ani w torbach, ani w statywach nie blyszcza

akustyk
06-11-2008, 13:15
jesli chodzi o materialy wykonania statywow, to aluminium jest najtansze wiec oczywiscie i nie jest najlepsze ;)
konkretnie, to w porownaniu z karbonem czy magnezem statywu z aluminium sa zwyczajnie ciezkie.

karbon i magnez sa znacznie lzejsze. roznica praktyczna miedzy tymi dwoma materialami jest taka, ze magnez
teoretycznie jest bardziej lamliwy, natomiast karbon latwiej wpada w rezonans. tyle teoria.

osobiscie mam karbon i wystawiam go regularnie na dzialanie wiatrow znad Morza Polnocnego (odpowiednik
w Polsce: halny w Tatrach* ;) ) i szczesliwie problemow z drganiami nie mam, nawet pomimo wzglednie lekkiego
zestawu (30D + 70-200 wiec raptem w granicach 1,5 kg). tak ze akurat ta wada karbonu mnie osobiscie
jakos nie boli. magnezu nie mialem, wiec nie skomentuje

* - oczywiscie przesadzam, bo tylko w czasie sztormow tak duje, a to wypada raptem pare razy w roku.
poza tym wiatry sa umiarkowane, moze tylko nad samym morzem jest to mocno odczuwalne

RBT
23-11-2008, 00:28
Zapewne ten tajemniczy statyw ma łącznik magnezowy (stop magnezowy) a nogi węglowe.
Kompozyty węglowe tłumią drgania znacznie szybciej i silniej od aluminium.

mini21
23-11-2008, 00:57
Byłem na giełdzie w Stodole i akurat były te statywy dostępne.
Wziąłem do ręki i faktycznie, dość lekki.
Leczy gdy rozstawiłem go i podpiełem aparat, to już mi mina zrzedła.
Bujał się na wszystkie strony jak jakiś no-name za 30 zł.
W ogóle nie budził zaufania, wyglądał strasznie "mizernie".

RBT
23-11-2008, 01:38
No to już wiemy o co chodzi. Jak widać sam materiał nie stanowi o jakości. Ważna jest odpowiednio zaprojektowana konstrukcja i dokładność wykonania.