Zobacz pełną wersję : Hybryda/kompakt do 1500,00zł
Witajcie!
Szwagier męczy mnie bym pomógł mu w wyborze aparatu do 1500,00zł.
Najprościej zrzucić odpowiedzialność wyboru na kogoś , więc ja zrzucam na Was :)
Lustrzanka odpada bo w tej cenie nie ma modelu nagrywającego filmy :mrgreen:
Przyglądałem się Sony H9 ale bez przekonania. Pytał mnie o Panasonica DMC FZ28 lub Canona Power Shot SX10 IS.
Co możecie doradzić czy polecić. Może jakie Fuji ?? Z małpki F31d jestem bardzo zadowolony :)
Poszukaj Canon G10 gdzieś widziałem test i sample. Mz niezły zaawansowany kompakt z dobrą matrycą . Cenowo zdaje sie mieści w tej kwocie. Jeszcze Nikon P6000 jest także godny uwagi.
Ten G10 rzeczywiście to ciekawa propozycja. Sądząc po tym (http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/pocket-battleships.shtml) nie ma sensu zestawiać go z Nikonem.
spiritwood
04-11-2008, 17:52
Nie chce mi się pisać tego samego po raz n-ty więc odsyłam do wątku o Nikonie P6000 w dziale kompakty. W skrócie: kupiłem G10, wymieniłem go na G9 (który znałem wcześniej, bo mogłem go sobie do woli urzytkować). Detale w w/w wątku. Generalnie kompakty Canona są świetne.
TUTAJ (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68612)
jeśli może być używany to z czystym sumieniem SONY R1
andrzejek
04-11-2008, 20:01
Canon G9 mam od niedawna, jest niezły.Jeśli gabaryty i waga odpowiadają to mozna sie nad nim zastanowic.Jeśli nie, to może panasonic LX3 (jasny obiektyw o świetle 2,0-2,8) lub ktorys z Ricohów , GRII ( staloogniskowy 28mm lub jego kuzyn z zoomem , bodajze GX200 ).Osobiscie wolalbym jednak chyba obiektyw 24--72mm/2,8 Ricoha zamiast 35-200mm/2,8-4,5 Canona G9 ( tu dla mnie ciut za wąsko na poczatku i za dlugo na koncu).
Poradziłem mu by zaczekał na C SX1. Zobaczymy.....
ja mam w domu C S5 IS i nie narzekam, bardzo gajny aparat, i lampe mozna dołożyc Spedlighta, bo ma goraca stopke.
spiritwood
04-11-2008, 22:46
Seria G też ma gorącą stopkę. Jej przewagą jest fakt, że jest metalowa i wchodzi w kieszeń ;) Oczywiście bez zewnętrznej lampy... ;)
wyrwiflak
05-11-2008, 10:52
http://www.luminous-landscape.com/reviews/kidding.shtml
to mi przypomina niedawno zamknięty inny wątek :)
odgrzeje trochę temat :D kompakt do 1500 zł :-) wpadł mi taki pomysł
CANON SX20 IS ==> http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-powershot-sx20-is-.html
Jak dla szwagra to 350d - 500pln, kamera miniDV 500pln, kit 18-55IS 300pln i jeszcze zostaje na parę flaszek.
tylko cały knyf w tym, że ma być w jednym i żeby miał odchylany ekran :D
joker333
11-12-2009, 14:48
tylko cały knyf w tym, że ma być w jednym i żeby miał odchylany ekran :D
s100fs bym polecił ;)
BugsBunny
12-12-2009, 16:06
Ten G10 rzeczywiście to ciekawa propozycja. Sądząc po tym (http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/pocket-battleships.shtml) nie ma sensu zestawiać go z Nikonem.
IMHO sens owszem jest, jak spojrzeć np. w ten sposób:
Canon G10 - 1699zł
Nikon P6000 - 1090zł
w cenie G10 w Nikonie jest aparat, karta pamięci, SB400 i futerał. Aparacik jest malutki i sympatyczny, a jakość na niskich ISO całkiem niezła. AF dość szybki i ze wspomaganiem pewny, tylko trzeba sobie ustawić stały punkt a nie automat. Funkcji multum.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.