PDA

Zobacz pełną wersję : [ Pozostałe ] Sztolcman in U.S.Army



Sztolcman
30-06-2006, 21:08
Wynik wizyty w muzeum lotnictwa i zabawy w fotoszopie :D Co sądzicie? Siedziałem nad tym dwie godziny i sam już nie wiem czy mi się podoba...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img120.imageshack.us/img120/6654/armatamini2fk.jpg)

maroo
01-07-2006, 00:02
Całkiem fajne.

Takie komiksowe.

ictus
01-07-2006, 00:51
prawie jak "Uncle Sam needs You":)

Valdek_Tychy
01-07-2006, 10:17
dwie godziny :shock: ? tzn.co? armatę w tym czasie rysowałeś??

Sztolcman
01-07-2006, 12:31
Valdi szukałem odpowiedniego tła (z jakiejś gierki zapożyczyłem) i hełmu. Jeszcze kombinowałem ze zmianą ubrania, ale w końcu zostawiłem tak jak jest bo wychodziło to beznadziejnie, kombinowałem jak zrobić płynne przejście tła z trawą na oryginalnym zdjęciu, dobierałem kolorki, brudziłem twarz i rękę, a wszystko to z wielokrotnym cofaniem bo coś mi tam nie pasowało... no a generalnie to ja powolniak jestem :D
Pozdrawiam

ALF
02-07-2006, 00:22
Sztolcman, no akurat hełm niestety nie jest odpowiedni, tło również :(

misialo
02-07-2006, 00:44
Sztolcman, no akurat hełm niestety nie jest odpowiedni, tło również :(


troche jak nocniczek wyszedl...

pozdrawiam

m

Sztolcman
02-07-2006, 10:26
Hmmm hełm rzeczywiście jest nieodpowiedni jest to nakrycie głowy żołnierzy z 101st Airborne Division 506th Parachute Infantry Rgt. "Spade" - ciężko znaleźć hełm artylerii choć nie wiem czy będzie się wiele różnił.
misialo, w czasach IIWŚ amerykanie własnie takie nocniki nosili i nic na to nie poradzimy :D
ALF, co z tym tłem? Czy to kwestia niezgodności historycznej typu współczesny czołg Abrams, zamiast Shermana? Czy może kwestia jakościowa, choć tu już jestem skołowany - pokazałem tą fotkę znajomej, która siedzi w branży grafiki komputerowej od lat. Napisała mi cytuję: "Tło pasuje znakomicie..." więc już sam nie wiem. Ja przygodę z PS zaczynam i ciągle się uczę więc jestem otwarty na krytykę bo chciałbym jednak doskonalić umiejętności a nie stać w miejscu i "spoczywać na laurach" :P
Generalnie chciałem stworzyć obraz w konwencji komiksowo-żołnierzykowej dlatego właśnie sam robiłem za modela, żeby wyszło to wszystko raczej pociesznie niż groźnie.
Może sobie nawet zrobię odbitkę A4 i powieszę na ścianie tylko może być kicha z tym A4 bo jak na razie mam 2Mpix Canona A60 i z rozdzielczością jest straszna kicha niestety :( A generalnie to jestem w dołku bo zbierałem prawie przez pół roku na tego D50 i w końcu kiedy już uzbierałem tą głupią kasę to nie ma go w sklepach, a hesja na imfoto.pl pisze że jest ich jak na razie jak na lekarstwo i to w wyższej cenie :x Ale co tam może się doczekam kiedyś...

kwasik
02-07-2006, 12:11
komiksowo-platikowo, ciekawa obróbka ;)

ALF
03-07-2006, 12:40
Sztolcman, historycznie...armata rosyjska (jeśli dobrze rozpoznaję to armata dywizyjna ZiS-3 76,2mm WZ. 1942) , hełm hamerykański, a czołg z innej epoki :D wcale się tej pani nie dziwię, oni w tych gierkach nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie...ja grywam tylko w jedną gierkę "fighting stell" jest całkiem nieźle zrobiona, ale błędów w niej tyle co pikseli na matrycy D2Xa :lol:

a D50 się doczekasz...ja też czekałem aż spadnie poniej 2500 i kupiłem za 2300 :D

PaSkal
04-07-2006, 13:14
Armata może być zdobyczna (czy tam w trakcie wspólnej akcji).
Hełm też nie problem - w końcu spadochroniarz mógł się koło armaty zaplątać.

Niepokojące są natomiast te palmy w połączeniu ze zwykłą "polską" trawą - bo ruskich na Guadalcanal ani w Afryce raczej nie było.
No i ten czołg.
A może to jakiś "alternatiw politikal fikszyn"?

Sztolcman
04-07-2006, 20:34
trawę prawdopodobnie przywiózł ze sobą wakacyjny pracownik z Polski, wraz ze słomą, która mu z butów wypadła, a jako że to samosiejka była to efekt po czasie możemy na tym zdjęciu zaobserwować :lol: Pozostaje jeszcze problem czołgu i koszulki z innej epoki, ale to bardzo łatwo można wytłumaczyć - użyto wehikułu czasu i sprowadzano nowoczesny sprzęt do przeszłości w celu zmiany biegu II wojny światowej. Gdyby nie zastosowano tej metody żylibyśmy teraz w faszystowskim księstwie Polskim, urzędowym językiem byłby niemiecki, a cały nasz biedny kraj byłby poprzecinany siecią nowoczesnych autostrad. W ten prosty sposób ja i PaSkal wytłumaczyliśmy i udowodniliśmy zgodność i prawdziwość historyczną tego zdjęcia :D
Wszystko byłoby super gdyby nie mały szczegół, który na pewno nie umknął bacznym obserwatorom. :idea: Otóż żołnierz obsługujący armatę jak dobrze wszyscy widzimy nosi soczewki kontaktowe, co jak wiadomo jest dyskwalifikujące w przypadku skoczków spadochronowych. Soczewki takie podczas skoku na 100% zsunęły by się z gałki ocznej. Dodatkowo gdyby się dobrze przyjrzeć w soczewkach tych, (które notabene odbijają światło w sposób szerokokątny... podobnie jak po podłączeniu Pelenga 8mm do aparatu) ...w soczewkach tych widzimy obicie stóp żołnierza obarczonych straszliwym płaskostopiem. I jest to niestety niepodważalny dowód na fałszerstwo jakie zostało dokonane na tymże zdjęciu - nie ma żołnierzy z zaawansowanym płaskostopiem :twisted:
Wstyd mi to przyznać, ale hełm dobrałem metodą - znaleźć pierwszy lepszy ustawiony pod odpowiednim kątem coby na łepetynie dobrze leżał. Podobnież tło. :oops: A armata... wierzę Alfowi na słowo, że taka jej nazwa, bo nawet nie spojrzałem na tabliczkę informacyjną :(
Pocieszam się jedynie faktem, że odbitka, którą odebrałem dzisiaj z labu całkiem mi się podoba (przynajmniej w rozmiarze 10x15) i nie wyszła tak całkiem do bani. Ale żołnierzowi ze zdjęcia nigdy nie popatrzę w oczy w obawie, że zobaczę te koszmarne zwyrodnienia na nogach :shock:
Pozdrawiam wszystkich :D