PDA

Zobacz pełną wersję : Zlot



Makargina
04-11-2008, 12:38
Powstał pomysł zorganizowania zlotu nikoniarzy w Łodzi w manufakturze. Jak na razie mamy sprawdzić jak wielkie jest zainteresowanie takim przedsięwzięciem. Maiłby się odbyć po świętach wielkanocnych. Co Wy na to??

pete777
04-11-2008, 13:14
nie wiem jaki ze mnie nikoniarz (bawię sie od niedawna) ale chętnie był wziął udział, zwłaszcza że lokalizacja bardzo mi pasuje:)

Przyjazny.Eu
04-11-2008, 13:38
a obiektywy sie licza:P?

Makargina
04-11-2008, 13:44
będzie trzeba pomyśleć o tych obiektywach :P

wilk325
04-11-2008, 14:12
Powstał pomysł zorganizowania zlotu nikoniarzy w Łodzi w manufakturze. Jak na razie mamy sprawdzić jak wielkie jest zainteresowanie takim przedsięwzięciem. Maiłby się odbyć po świętach wielkanocnych. Co Wy na to??

To miał by być zlot czy plener? A w jakim celu ten zlot?

Makargina
04-11-2008, 14:17
To miał by być zlot czy plener? A w jakim celu ten zlot?

To miałby być zlot. Myślę że by były prezentacje nowości nikona, możliwe że warsztaty z modelkami, spotkanie z fotografem. Na razie w 100% wszystkiego nie wiem. Plan dopiero powstaje. Ale jeżeli nie będzie chętnych, to nie będzie sensu organizowania.

Kasandra
04-11-2008, 14:38
a to przepraszam nie zauważyłaś, że tuż obok jest caluni dział o tego typu przeróżnych spotkaniach?
najbliższe 6 grudnia w ...Łodzi, a potem styczeń Zakopane itd...

Maciex
04-11-2008, 14:58
A czy to przypadkiem nie ten sam pomysł:

http://www.goldenline.pl/forum/nikon/579502

Tylko po co się dublować z tymi pomysłami (na dokładkę tak tajemniczo, bo bez konkretów)
a prężne forum Nikona już przecież jest!!!

Makargina
04-11-2008, 15:59
tak wiem, że jest. Ale na razie to tylko pomysł. Miałoby to inaczej wyglądać niż w Zakopanym. A zdublowałam wątek bo chciałabym trafić do rożnych ludzi.
Jak na razie widzę że pomysł się nie podoba :(

Maciex
04-11-2008, 16:44
Pewnie dlatego, że nie zostałaś zrozumiana dobrze..
Jeśli jest już forum Nikona zrzesząjące dużą liczbę Nikoniarzy i organizujące zloty, to lepiej działać razem, zamiast osobno. A to wygląda na osobne przedsięwzięcie, na dodatek bez żadnych konkretów.
Powinnaś napisać czego oczekujesz od nas (niezależnie od tego gdzie to napiszesz, zresztą większość z nas znajdziesz na wielu forach fotograficznych) bo tak na razie nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.

Jak na ogłoszenie - zaproszenie -za mało konkretów, (gdzie, kiedy, za ile, kto poprowadzi warsztaty itp). Natomiast jak na pytanie czy chcemy wziąć udział w organizacji takiego zlotu i Ci pomóć, to też pisane tylko że "to będzie coś innego" raczej nie pomoże.
Zerknij na forum grup - tam się ciągle coś dzieje, spotkania plenery są bardzo często. Zorganizować ogólnopolski zlot Nikoniarzy i to poza jego forum to chyba nie takie proste, nie wystarczy napisać że ma się pomysł, a wszycy się rzucą zachwyceni. Bo inaczej większość z nas byłaby już milionerami. Nie sztuka coś wymyślić, sztuka to zrealizować.
A o dziwo tu na forum się to często udaje.

Dlatego zupełnie niezrozumiałe wydaje się robienie czegoś takiego POZA forum. Chyba że o czymś nie wiemy i właśnie dlatego dobrze, żebyś napisałą więcej konkretów!

Makargina
04-11-2008, 17:22
no też racja. Ale nie wiedziałam jak to ująć. Konkretów nie ma, bo to dopiero pomysł. Zadzwoniliśmy do nikona a oni powiedzieli że byli by bardzo chętni z pomocą tylko musimy się dowiedzieć czy odzew będzie wystarczająco duży. Od forum na pewno przydałaby się pomoc i pomysły. Pierwsze pomysły które zaistniały to to że wszystko by sie odbyło w manufakturze, bo ona chętna zwykle jest na takie przedsięwzięcia. Następny pomysł to to by było stoisko z nikonem (nowościami) może uda się zorganizować możliwość wypróbowania sprzętu po zostawieniu dowodu. Inny pomysł to warsztaty wykonywane gdzieś w manufakturze, nad tym trzeba jeszcze pomyśleć razem z modelkami. Można tez porozmawiać z Sigmą i Tamronem jeżeli chodzi o współprace. Na razie jesteśmy na etapie pisania planu czy się uda nikt nie wie. A pomoc z wielką przyjemnością przyjmiemy

Kasandra
04-11-2008, 17:35
ale po co???
naprawdę nie widzisz , że jest tu już taki dział?i to o czym piszesz jest regularnie organizowane???

Imago
04-11-2008, 17:51
Co oznacza "odzew wystarczająco duży"? Jeśli to, co napisałaś w linku wcześniej podanym (czyli ok 200 osób), to życzę powodzenia. Już warsztaty na 50 osób to niemal niewykonalne przedsięwzięcie - co innego zlot w celach towarzyskich.
Owszem zainteresowana jestem, żeby nie było. O ile oczywiście będę miała wtedy czas. Warsztaty fajna sprawa, ale na jedną modelkę nie może przypadać więcej jak 5 fotografów i nie powinni fotografować jednocześnie zwłaszcza gdy wejdzie w grę oświetlenie studyjne. Spotkanie z fotografem - trzeba by załatwić salę z odpowiednim nagłośnieniem, bo inaczej przy 200 osobach pan fotograf musiałby zdzierać gardło a i tak by do wszystkich jego głos nie dotarł. Tylko, że taka ilość osób uniemożliwi wszystkim rozmowę twarzą w twarz a z takich rozmów można najwięcej wynieść. Dodatkowo raczej nie wyobrażam sobie możliwości zawarcia znajomości ze wszystkimi - a to też jest ważne na takich spotkaniach. I szczerze powiem - w takiej dużej grupie bałabym się o swój sprzęt. Nie wyobrażam też sobie testowania sprzętu w takich warunkach (już przy prezentacjach na 50 osób jest to niemal niewykonalne, bo każdy chce się dorwać do sprzętu choć na chwilkę).
Ja nie bojkotuję pomysłu, przecież wiele zlotów odbyło się z indywidualnych inicjatyw forumowiczów, którzy sami zajęli się organizacją - ja tylko pytam o konkrety, bo sam pomysł to dla mnie o wiele za mało.
Pozdrawiam.

P.S. Kasandro proszę Cię nie linczujmy z góry każdego pomysłu, który nie wyszedł od ludzi związanych z NKP :).

Makargina
05-11-2008, 18:31
Jeżeli chodzi o tą informację z 200 osobami to chodziło o to by przez stoisko nikona przewineło się tyle. Na warsztaty na pewno musiało by być mniej osób, bo nawet 50 osób to bardzo dużo na jedną salę. Jak by było duże nimi zainteresowanie to by się rozłożyło na kilka dni. Sala to nie problem. W manufakturze są sale konferencyjne, ale na nim nie musi być aż 200 osób. Jeżeli chodzi o testowanie sprzętu to może to wyglądać tak jak na targach forograficznych. W najbliższych dniach powinnien pojawić się plan i wtedy go przedstawię i z chęcią się dowiem czy jest możliwy do realizacji.
Jeżeli chodzi o cel takiego zlotu to poznanie się lub zapoznanie się z marką. Może też promocja samej Łodzi.
Dziękuję Imago za zainteresowanie.

Marek Urbanowski
05-11-2008, 19:26
Powstał pomysł zorganizowania zlotu nikoniarzy w Łodzi w manufakturze. Jak na razie mamy sprawdzić jak wielkie jest zainteresowanie takim przedsięwzięciem. Maiłby się odbyć po świętach wielkanocnych. Co Wy na to??
Mogłabys cos wiecej napisać o tych "my" :) ciekaw jestem kto jest pomysłodawcą..

Makargina
06-11-2008, 10:20
Pomysłodawcą jest mój mąż. Jest wielkim fanem nikona poza tym częstą zajmował się organizacją różnych imprez (koncertów, imprez charytatywnych, sympozji itp.) I wpadliśmy na pomysł na zorganizowanie czegoś takiego. Wiemy że odbywają się zloty, ale w Łodzi na sam zlot nie trafiliśmy. Poza tym zachęciła nas reakcja nikona, gdzie Pani po drugiej stronie słuchawki bardzo się zainteresowała tym pomysłem i powiedziała, że jeżeli coś takiego się uda to można by zrobić imprezę cykliczną.