Zobacz pełną wersję : Święto Wszystkich Świętych w Obiektywie
waleszczka
01-11-2008, 20:55
Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was robił kiedyś zdjęcia na cmentarzu nocą, gdy pełno jest palących się zniczy? W jaki sposób ustawić aparat? Na jakim trybie? No i co z lampą?
Proszę o jakieś wskazówki
Ps. Czy zdarzyło Wam się spotkać podczas fotografowania w takim miejscu, jakieś niemiłe komentarze albo uwagi?
Aparat ustawić na statywie. Tryb M. Lampę można zostawić w torbie, ale można też ją z niej wyciągnąć.
;)
i najlepiej o zmierzchu zanim zapadnie totalna ciemnica. aha ISO jak najmniejsze żeby szum był mniejszy.
ps. patrzeć na Ciebie mogą krzywo bo to taki dzień. Ja miałem raz zwróconą uwagę że to nie wypada, niestosowne itp.
waleszczka
01-11-2008, 21:16
Dzięki. Właśnie, trochę się boje tych komentarzy...
Myślicie, że o tej porze nie ma już sensu fotografować?
Ja chyba wyskoczę po 22, bo jak byłem przed chwilą to ludzie dziwnie mnie obserwowali, chyba niektórym się nie podobało, że ktoś fotki robi. Dlatego sobie odpuściłem. Jasne, że lepiej o zmierzchu ale czy wypada?
według mnie jeśli podchodzi się z szacunkiem do tego dnia to nie ma problemu ale sam wole robić zdjęcia 2listopada gdyż pierwszego idę na cmentarz odwiedzic swoich bliskich i fotografia mi nie w głowie. oczywiście można robić zdjęcia po zmierzchu lecz sam wole tuż przed kiedy niebo jest granatowe i można w półmroku wydobyć jeszcze chmury
Ja chyba wyskoczę po 22, bo jak byłem przed chwilą to ludzie dziwnie mnie obserwowali, chyba niektórym się nie podobało, że ktoś fotki robi. Dlatego sobie odpuściłem. Jasne, że lepiej o zmierzchu ale czy wypada?
ale w biały i zwykły dzień, ludzie również dziwnie patrzą na focenie !(sic!), więc sie nie przejmuj, zachowaj tylko umiar i nie wchodź z obiektywem zbyt blisko ludzi
Sprobuj wykonac ze 4 ekspozycje jednego kadru (przy identycznych parametrach)
i nalozyc je na siebie. Szum sie znacznie skurczy.
Można robić jak jest całkiem ciemno :)
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=77037
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=76915
waleszczka
02-11-2008, 21:54
Można robić jak jest całkiem ciemno :)
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=77037
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=76915
Cudowne!!! O taki efekt mi chodzi:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.