PDA

Zobacz pełną wersję : Leśny Plener



tomekudla
31-10-2008, 18:56
Planuje zdjęcia przyjaciółkami w lesie w niedziele. Będę focił od godziny 13 do 15. Nie mam żadnego dodatkowego źródła światła poza zastanym no i wbudowaną lampą. Zdjęcia to będzie, mam nadzieję, zabawa światłocieniem jeśli się uda a jeśli nie to zwykłe portrety no i może krajobraz drzewny...
Jakieś rady albo sugestie?
Sprzęt w stopce więc ani długo ani jasno;/ Chociaż jest statyw

VaxBuster
31-10-2008, 19:11
"Jakieś rady albo sugestie?" - wez cos do picia i moze jakas kanapke.

tomekudla
31-10-2008, 19:35
Jeść nie muszę a pić będę z dziewczynami po udanej sesji:mrgreen:

malibu
31-10-2008, 19:49
termos wez moze byc chłodno :)
a tak bardziej poważnie to bym zrobił na Twoim miejscu blende z koca ratunkowego wydatek ok 10 pln

abre
31-10-2008, 21:03
Termos moim zdaniem konieczny bo zimno straszliwie już jest - dzisiejsze wyjście do lasu chyba odchoruję ;) Powiedz dziewczynom, żeby się ciepło ubrały bo to jednak nie będzie spacer a przede wszystkim stanie w miejscu. 13-15 to dość późna pora na zdjęcia. ok 14 słońce jest już nisko i jeśli las gęsty będzie troszkę ciemno, cienie długie, ładny moment do wykorzystania ale tak jaki malibu radzi - przyda się blenda.

Tommy
01-11-2008, 23:29
pora dnia i roku super na foty, więc jeśli to nie gęsty iglasty las to nawet nie pomyślisz o lampie. Blenda + operator może się przydać, ale jeśli to tylko kilka pstryków dla cioci i na n-k to wg szkoda miejsca w plecaku ;)

pilon
01-11-2008, 23:49
ale przecież nie ma takiej pory roku w Polsce, coby się nie dało na dworze w dzień pofocić między 13 a 15...chyba, że pogoda fatalna i las zapierniście gęsty... wtedy to nawet blendy szkoda brać... a z kanapkami, to nie myśl tylko o sobie, może dziewczyny będą głodne ;)

Seeker
02-11-2008, 02:21
"Planuje zdjęcia przyjaciółkami"

To jakas nowa technika?

Tommy
02-11-2008, 03:46
"Planuje zdjęcia przyjaciółkami"

To jakas nowa technika?

chyba chodzi o zdalne wyzwalanie migawki ;)

tomekudla
02-11-2008, 16:00
Seeker, nie słyszałeś jeszcze o tej nowej technice:mrgreen:?

Seeker
02-11-2008, 16:22
Nie, ale przez grzecznosc nie zapytam o pinhole... ;)