PDA

Zobacz pełną wersję : Kuria w Gdańsku - kurs dla fotografów...



Strony : [1] 2

Jolania
31-10-2008, 10:12
Miła pani przez telefon powiedziała, że owszem, taki kurs odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie. Bliższe informacje będzie mozna uzyskać dzwoniąc tam po 11 listopada. Opłata ma być niewielka.

downunder
02-11-2008, 23:20
Gdzieś/kiedyś miałem telefon bezpośrednio do księdza, który prowadzi owe spotkania.
Jeżeli uda mi się znaleźć do 11.11 to tu wkleję. :)

t.kasyna
03-11-2008, 01:00
ks Skalskiego przenieśli chyba do innej parafii...

Fotofil
05-11-2008, 22:24
Ks. Skalski jest proboszczem w Gdyni.
Kurs odbył się dwa tygodnie temu i kosztował 100zł.

tomekudla
07-11-2008, 21:03
Fajnie...

Jolania
09-11-2008, 19:15
Mam nadzieję, że nie tylko ks. Skalski tym się zajmuje, a pani z kurii wiedziała o czym mówi.

Fotofil
09-11-2008, 23:00
Mam nadzieję, że nie tylko ks. Skalski tym się zajmuje, a pani z kurii wiedziała o czym mówi.
W Diecezji gdańskiej tylko ks. Skalski i kurs odbywa się raz do roku, przeważnie pod jego koniec.

downunder
09-11-2008, 23:45
Mam nadzieję, że nie tylko ks. Skalski tym się zajmuje, a pani z kurii wiedziała o czym mówi.
Tylko ks. Skalski (kurcze nie mogę znaleźć bezpośredniego telefonu) ale 2 lata temu to właśnie z Kurii dostałem namiary na niego. :)


... kurs odbywa się raz do roku, przeważnie pod jego koniec ...
Oj nie masz racji. Na pewno kursy nie odbywają się tylko raz do roku. Dwa lata temu odbywały się praktycznie raz na miesiąc.
Nie wiem jak często są obecnie ale w tym roku kolega był na kursie albo w kwietniu albo w maju, więc przynajmniej dwa się odbyły. :)

Jolania najlepiej po prostu zadzoń do Kurii po 11.11 to się wszystkiego dowiesz. ;)

Fotofil
09-11-2008, 23:55
Nie wiem jak często są obecnie ale w tym roku kolega był na kursie albo w kwietniu albo w maju, więc przynajmniej dwa się odbyły. :)


To że kurs jest raz w roku to słowa ks. Skalskiego. Powiedział że zbiera chętnych i raz w roku organizuje kurs.
Ja sam dowiadywałem się już długo przed wakacjami i sami nie potrafili powiedzieć kiedy będzie. Ostatecznie zebrali komplet (ok. 30 osób) i zrobili szkolenie ok 3 tygodni temu. Na kolejny napewno będą czekać na więcej chętnych. Dla 5-10 osób to pewnie im się nie opłaca.

Jolania
13-11-2008, 00:33
Dzwoniłem do kurii. Miłej pani już nie było. Podano mi namiary na ks. Skalskiego. W rozmowie telefonicznej powiedzial, że kurs niedawno się zakończył, ale w ololicach 20-22 listopada bedzie mógł podac więcej szczegółów dotyczących kolejnego, a ten odbedzie się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

jarecky
13-11-2008, 11:00
Może stwórzmy tutaj listę chętnych i jak Jolania zadzwoni do kurii jeszcze raz i powie im, że są rzesze chętnych to kurs zorganizuje raz-dwa.

darko
13-11-2008, 15:42
Jakby to faktycznie 100 zł było to może tyż bym był chętny.
Może faktycznie liste chętnych a jak będzie już parę osób chętnych to i kurs się pewnie da zrobić

browarek
13-11-2008, 17:46
zgłaszam się, jestem chętny

odie
13-11-2008, 17:57
Jestem chętny.

viper345
13-11-2008, 18:25
Ja również się piszę

Dex
13-11-2008, 22:54
Też bym sie pisał :) [pod warunkiem, że termin bedzie przystępny]

x-gut
14-11-2008, 00:50
Ja też. Pozdrawiam

zibiokul
14-11-2008, 10:47
przy sprzyjającym terminie z chęcią weźmiemy udział ( z synem) :)

Jolania
14-11-2008, 15:16
Jeśli faktycznie po dwudziestym bedę coś wiedział, to dam znać. Możliwe, że bedę musiał Was poprosić o jakieś dane czy namiary. Zajrzyjcie tu około 22XI.

Jabolix
16-11-2008, 00:13
To ja też jestem chętny na ten kurs.

gdasteve
16-11-2008, 15:15
Witam,

Ja rowniez dopisuje sie jako chetny na kurs.

pozdr

Karo1987
17-11-2008, 00:23
Witam, jestem bardzo chętna na ten kurs. Mam nadzieję, że odbedzie się do maja przyszłego roku i będzie pasował mi termin!

Anubisek9
18-11-2008, 15:18
witam,jakby co rowniez sie zglaszam,bardzo chetna :D

Jolania
22-11-2008, 11:40
Dzisiaj dzwoniłem do ks. Skalskiego informując, że z okolic Trójmiasta jest około 14 chętnych. Blizszych informacji udzieli mi w poniedziałek 24 XI około wieczora.

wywar
22-11-2008, 18:56
To że kurs jest raz w roku to słowa ks. Skalskiego. Powiedział że zbiera chętnych i raz w roku organizuje kurs.
Ja sam dowiadywałem się już długo przed wakacjami i sami nie potrafili powiedzieć kiedy będzie. Ostatecznie zebrali komplet (ok. 30 osób) i zrobili szkolenie ok 3 tygodni temu. Na kolejny napewno będą czekać na więcej chętnych. Dla 5-10 osób to pewnie im się nie opłaca.

No w płockiej było na kursie 170 ludków ....

Kasandra
22-11-2008, 19:04
mam pytanie-czy te kursy to są tylko dla tzw. tubylców?czy też nieważne skąd (z jakiej diecezji się jest)
Bo jeśli to drugie i termin by mi pasował to ja bym chętnie przyjechała

Jolania
22-11-2008, 20:46
mam pytanie-czy te kursy to są tylko dla tzw. tubylców?czy też nieważne skąd (z jakiej diecezji się jest)
Bo jeśli to drugie i termin by mi pasował to ja bym chętnie przyjechała
Podejrzewam, że nie ma znacznia to skąd się jest. Byłoby to chore, bo w końcu wierni z tej czy tamtej diecezji, to ten sam Kościół. Gdy chcieli moje namiery w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, nie przeszkadzało im to, że należę do Pelplińskiej (nie wiem czy małą, czy wielką literą).
W Pelplinie chcą czegoś na wzór jakiegoś zaświadczenia od proboszcza. Z drugiej strony nie widzę nic gorszącego w tym, że fotograf nie wierzy czy też nie praktykuje. Ma się zachować stosownie do okoliczności w jakich przyjdzie mu pracować. Pewnie po to są owe kursy. Tu w Gdańsku nie wspominano o jakichś papierach. Przy najbliższej okazji wypytam się także i o to ks. Skalskiego.

Kasandra
22-11-2008, 20:54
bardzo dziękuję!do Trójmiasta mam rzut beretem prawie;-)

Fotofil
22-11-2008, 21:47
Ks. Skalski to "twarda sztuka". Z 30 osób które uczęszczały na kurs, zdały tylko 3. Ciekawe jak będzie tym razem. Trzymam kciuki.

downunder
23-11-2008, 01:27
Ks. Skalski to "twarda sztuka". Z 30 osób które uczęszczały na kurs, zdały tylko 3. Ciekawe jak będzie tym razem. Trzymam kciuki.
Zdałeś? Czy masz poprawkę ... ?
Bardzo mnie ciekawi na czym ta "twardość" ks. Skalskiego polegała?

Fotofil
23-11-2008, 10:26
Zdałeś? Czy masz poprawkę ... ?
Bardzo mnie ciekawi na czym ta "twardość" ks. Skalskiego polegała?
Zdałem, ale ciężko było...
Im więcej obleje, tym więcej przyjdzie jeszcze raz na kurs, a kasa leci...

wywar
23-11-2008, 12:23
Podejrzewam, że nie ma znacznia to skąd się jest. Byłoby to chore, bo w końcu wierni z tej czy tamtej diecezji, to ten sam Kościół. Gdy chcieli moje namiery w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, nie przeszkadzało im to, że należę do Pelplińskiej (nie wiem czy małą, czy wielką literą).
W Pelplinie chcą czegoś na wzór jakiegoś zaświadczenia od proboszcza. Z drugiej strony nie widzę nic gorszącego w tym, że fotograf nie wierzy czy też nie praktykuje. Ma się zachować stosownie do okoliczności w jakich przyjdzie mu pracować. Pewnie po to są owe kursy. Tu w Gdańsku nie wspominano o jakichś papierach. Przy najbliższej okazji wypytam się także i o to ks. Skalskiego.

No niestety kolego to jest chore - u mnie na papierku jest jasno napisane "... na terenie Diecezji Płockiej" data przydatności do 2013r. , trzeba było okazać zaświadczenie od proboszcza, że jesteś praktykującym katolikiem. Rozmawiałem z ludźmi na kursie i były przypadki, że kieco przy wydawaniu opinii czepiał się ,a czemu to nie chodzi się do kościoła i takie tam...

Jolania
28-11-2008, 19:06
W dniach 11-12 XII odbędzie się kurs. Spotkanie o godz 19.30 w Kolegiacie NMP przy ul. Świętojańskiej w Gdyni. Należy przynieść dwa zdjęcia do dokumentów i nic więcej. O wysokości opłaty dowiemy się na miejscu. Ponoć ostatnio było to 150 złotych. Pytałem o jakieś kwity. Powiedziano mi, że uwierzą na słowo.

Kasandra
28-11-2008, 19:16
No dobrze, ale...czy u Was serio tak ciężko na egzaminie jest?bo ja się szczerze powiedziawszy wystraszyłam jak przeczytałam , że zdały 3 osoby tylko...

damian.dor1
30-11-2008, 22:36
Co jest na takim egzaminie?? i ile trwa taki kurs?

Jolania
01-12-2008, 16:17
Co jest na takim egzaminie?? i ile trwa taki kurs?
Dwa dni. Co to ewentualnego egzaminu należałoby zapytać Fotofila - on to przeszedł.

robin102
01-12-2008, 18:20
O kurde poważna sprawa EGZAMIN brrrrr
U mnie tylko rozmowa szkoleniowa godzinna za 100zł i potem co roku po 50 zł już bez rozmowy.

downunder
01-12-2008, 20:52
U mnie tylko rozmowa szkoleniowa godzinna za 100zł i potem co roku po 50 zł już bez rozmowy.
I to moim zdaniem jest uczciwa oferta. :mrgreen:

Co do egzaminu, to ludzie nie przesadzajmy ...
Myślę, że ewentualnie mogą/będą* pytać z tego co wysłuchamy na kursie. ;)

* skreśl niepotrzebne.

Tofifik
02-12-2008, 01:12
mam takie pytanko, jakieś zapisy są i czy 11 i 12 o tej samej godzinie?
W końcu otworzyli most podprzestrzenny (autostrada) między g-dz a gda więc można się jechnąć, zwłaszcza, że u nas nie robią kursów.

Jolania
02-12-2008, 14:39
mam takie pytanko, jakieś zapisy są i czy 11 i 12 o tej samej godzinie?
W końcu otworzyli most podprzestrzenny (autostrada) między g-dz a gda więc można się jechnąć, zwłaszcza, że u nas nie robią kursów.
Po prostu mamy się zjawić o 19.30. Drugiego dnia chyba podobnie.

damian.dor1
02-12-2008, 23:34
no to zobaczymy co z tego wyjdzie, może w tym roku nie przycisną tak bardzo i nie dadzą jakiegoś trudnego testu(egzaminu), bo zapłacić kolejne 150 zł za poprawkę to tak nie za bardzo mi się uśmiecha;P

Tofifik
10-12-2008, 23:01
A jest jakaś ich stronka bo jakoś nie moge znaleźć jak tam dojechać a google pokazuje mi dwa kościoły
1. Kolegiata NMP przy ul. Świętojańskiej w Gdyni.
2. kościół parafialny NMP Królowej Polski (Kolegiata Gdyńska) Gdynia, ul. Armii Krajowej 26

:/

Dex
10-12-2008, 23:18
Świętojańska krzyżuje sie z Armii Krajowej. Jadąc ulicą Świętojańską w dół do Placu Kaszubskiego najpierw będzie Kolegiata a jakieś kilka metrów dalej kościół :)

Tofifik
11-12-2008, 17:32
:/ no nic mam nadzieje ze trafię, zaraz wyjeżdzam wiec troche czasu moze mi zostanie na poszukiwanie.

browarek
11-12-2008, 17:35
:/ no nic mam nadzieje ze trafię, zaraz wyjeżdzam wiec troche czasu moze mi zostanie na poszukiwanie.
obyś zdążył bo koreczki w trójmieście potrafią... wyprowadzić z równowagi.

Tofifik
12-12-2008, 02:41
no udało się trafić, choć na biegałem się na około kościoła (całe szczęście dobrego) bo coś tam z nazwami ulic tam nie bardzo.
p.s. ja to ten z pękniętym prawym szkłem w okularach :P (wypadek podczas grania w noge na hali) :)

odie
12-12-2008, 11:22
Ja też byłem. Znaki rozpoznawcze: duży, czarna kurtka, minitrekker na plerach. ;)

Dex
12-12-2008, 12:18
Co wogóle sie działo, co gadał? Tak w skrócie :)

Jolania
12-12-2008, 12:50
Co wogóle sie działo, co gadał? Tak w skrócie :)
Raczej oczywiste rzeczy, co nie znaczy, że zbedne. Najbardziej zainteresowała mnie kwestia wdzierania się do prezbiterium. O ile dobrze zrozumiałem, jeśli młodzi siedzą bardz blisko ołtarza możlwe, że mozna na chwilę tam wejść cyknąć i uciekać. Oczywiście po uzgodnieniu z księdzem. Nie wspominał o egzamine, papier ma być bezterminowy. Kto wczoraj nie dotarł, spokojnie może przyjść dzisiaj o 19.00 z dwoma zdjęciami (na odwrocie data i miejsce urodzenia) i stówą w kopercie. Aniketę wypełni się na miejscu i powinno byc dobrze.

Prezbiterium czy presbiterium?

odie
12-12-2008, 15:44
'Zzzz'. Prezbiterium. :)

Tofifik
12-12-2008, 15:51
a dzisiaj ćwiczenia praktyczne.
BTW. autostrada to bardzo dobry wynalazek :) na szczęście narazie jeszcze nie do końca płatny .

downunder
12-12-2008, 23:54
Uff ... po tylu latach kurs nareszcie zaliczony ... ale faktycznie ciężko było, no nie? :mrgreen: :lol:
Teorię do egzaminu jeszcze przez nockę dało się wykuć, ale na praktycznym łatwo można było polecieć. :lol:
Tak na oko sądzę, że więcej niż ze 120 kursantów dzisiaj nie zdało. ;)

Z tej okazji pozdrawiam nową konkurencję w dziedzinie fotografii ślubnej. :D

x-gut
13-12-2008, 00:05
Witam. Było nieżle. Najbardziej podobali mi się dziś fotograf i kamerzysta. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam.

jarecky
13-12-2008, 00:37
Witam. Było nieżle. Najbardziej podobali mi się dziś fotograf i kamerzysta. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam.

Ale za to jakie przejęcie rolą ;)

Pozdrowienia od ojca chrzestnego ;-)

Tofifik
13-12-2008, 01:41
nie no ciekawie było, ale fakt, że jak takim sprzętem pracjuą jaki przynieśli to współczuje młodym którzy się do nich zapiszą. Przy okazji przed kursem strzeliłem sobie kilka fotek przy porcie (fajny ten Dragon) Więc myślę, ze 2/3 wycieczek udane (jeszcze po odbiór trzeba się będzie karnąć :))

ale ludzi na prawdę sporo.

Jolania
13-12-2008, 10:36
Najbardziej podobali mi się dziś fotograf i kamerzysta. Pełen profesjonalizm.


Ale za to jakie przejęcie rolą ;)

No Panowie brzydko. Ciekawe czy u Was wszystko profesjonalne. Nie oceniajcie ludzi na podstawie pierwszych wrażeń. Dawno temu, gdy studiowałem mieliśmy na roku kolegę X. Na pierwszy rzt oka miernota zadająca banalne pytania. Z najtrudniejszych egzaminów wychodził z piątkami - my bylismy zachwyceni naszymi trójami. Możliwe, że wspomniani wyżej panowie robią całkiem przyzwoitą robotę. Jesli natomiast ich profesjonalizm jest jaki był, to załózmy, że bardzo szybko się uczą i dorównają wkrótce Wam - profesjonalistom.


...jak takim sprzętem pracjuą jaki przynieśli to współczuje młodym którzy się do nich zapiszą.

Ja na ich miejscu przyniósłbym telefon komórkowy i też wysatarczyłby do prezentowanych scenek.

Tofifik
13-12-2008, 17:04
no rozumiem wszyskto i szanuję. Ale to byli ochotnicy mogli przynieść coś fajniejszego. No bo nie ma siły by tym co mieli zrobić dobre zdjęcie na ceremonii. A wracając do tematu ciekawa ta książeczka.

darko
14-12-2008, 14:48
Witam
Faktycznie egzamin był dość trudny

Co do fotografa i kamyrzysty to mam nadzieję że podczas ceremoni nie będą tak młodym w "oczy zaglądać"
jak to robili na próbie.

Jolania Ty chyba w piątek z nami w ostatniej ławce siedziałeś tak patrząc po awatarku?

Jolania
14-12-2008, 16:36
Witam
Faktycznie egzamin był dość trudny (...) Jolania Ty chyba w piątek z nami w ostatniej ławce siedziałeś tak patrząc po awatarku?
W rzeczy samej - ja.
Co do egzaminu, to nie wiem czy nagle im się odmieniło czy też Fotofil chciał nam napędzić stracha. Ogólnie było raczej miło, momentami zabawnie, a przyszłość zweryfikuje każdego z nas. Mam nadzieję, że księża nie bedą namiętnie korzystali z prawa zabrania takiego identyfikatora (kto normalny odda?), jednak w ekstremalnych wypadkach powinno się to praktykować.

darko
14-12-2008, 17:18
Jak już dostanę to pokażę a co ale oddać - za nic
Dokładnie tak jak mówisz życie samo zweryfikuje chociaż są od tego odstępstwa.
Ja raczej hobbystycznie robie zdjęcia także konkurencja ze mnie praktycznie żadna.
Nie mniej życzę wszystkim powodzenia

Tofifik
15-12-2008, 21:33
Mam nadzieje ze z tym zabieraniem legitymacji to na wyrost powiedział, ale książeczke to jednak należałoby przeczytać.
a jako bonusik dodam zdjątko zrobione na chwilę prze piątkowym kursem
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1022245#post1022245

Smurf
15-12-2008, 22:57
Panowie, o czym Wy piszecie - jakie egzaminy, jakie wysokie opłaty?
W Poznaniu był organizowany przez Archidecezję Poznańską takowy kurs w ostatnią sobotę tj. 13 grudnia br., uczestniczyli nim tez fotografowie z Gdańska, Bydgoszczy i innych stron kraju, myślę że nikt z uczestników nie powie złego słowa. Dwaj księża, którzy prowadzili kurs okazali sie niezwykle sympatycznymi i przyjaznymi ludźmi, nie wymagano żadnych skierowań, nie było żadnych egzaminow, opłata za kurs jak oświadczyli, mająca pokryć koszty druku upoważnień oraz organizacji kursu wynosiła 20 zł, słownie : DWADZIEŚCIA ZŁOTYCH.

Tofifik
16-12-2008, 19:51
w myśl pewnego skeczu: ogołocilii mnie :/ w Gdańsku 100zł + 200zł na dojazdy + 100zł na żarcie. :/ Cos drogo mnie to wyszło. No ale nic pojade jeszcze w piątek po odbiór, cały dzień pochasam po trójmnieście z fociarką i będzie dobrze. Mam nadzieje, że zdjęcia też.

btw. gdzie są fajne sklepy foto w 3-miesie lub z kolejkami HO :)

ftd
17-12-2008, 20:20
Szkoda, że ta licencja nie daje uprawnień bezwarunkowo. Trzeba i tak mieć zgodę proboszcza.

Jolania
17-12-2008, 21:02
Jak krótko i zwięźle powinna wyglądać informacja na wizytówce mowiąca o piosiadaniu takowej licencji czy uprawnień?
Może "posiadam wymagane uprawnienie do fotografowanie w kościele"? Mnie to jakoś nie pasuje.

Tofifik
18-12-2008, 00:37
Jak krótko i zwięźle powinna wyglądać informacja na wizytówce mowiąca o piosiadaniu takowej licencji czy uprawnień?
Może "posiadam wymagane uprawnienie do fotografowanie w kościele"? Mnie to jakoś nie pasuje.

ja tak właśnie napisałem ale nie na wizytówkach,
moze posidam LKLDFiOK ;)
moze coś fajnego na legitymacji będzie napisane

jarecky
27-12-2008, 22:04
Witam

Czy ktoś z Was odbierał dokument w seminarium w Gdańsku? Jak tam trafić? Gdzie odebrać papier? W jakich godzinach można to zrobić?

downunder
27-12-2008, 23:03
Witam

Czy ktoś z Was odbierał dokument w seminarium w Gdańsku? Jak tam trafić? Gdzie odebrać papier? W jakich godzinach można to zrobić?
Idąc na wprost do głównego wejścia Katedry Oliwskiej po prawej stronie widać dziedziniec Kurii Biskupiej.
Na końcu, po lewej strony owego dziedzińca znajduje się wejście do Seminarium Duchownego. :)

jarecky
29-12-2008, 20:31
Idąc na wprost do głównego wejścia Katedry Oliwskiej po prawej stronie widać dziedziniec Kurii Biskupiej.
Na końcu, po lewej strony owego dziedzińca znajduje się wejście do Seminarium Duchownego. :)

Dzięki. Wiem już jak trafić. W jakich godzinach można się tam zgłosić? Trzeba osobiście do ks. Skalskiego?

downunder
29-12-2008, 22:34
Dzięki. Wiem już jak trafić. W jakich godzinach można się tam zgłosić? Trzeba osobiście do ks. Skalskiego?
Z tego co ks. Skalski mówił to legitymacje są do odebrania na furcie. Więc o każdej rozsądnej godzinie. :)
Ja właśnie jutro idę odebrać. ;)

ŁukaszM5
20-01-2009, 20:21
Wiadomo coś o najbliższym takim kursie na terenie pomorza ? Pelplin, Trójmiasto ?

downunder
20-01-2009, 21:53
Wiadomo coś o najbliższym takim kursie na terenie pomorza ? Pelplin, Trójmiasto ?
Najlepiej zadzwoń do ks. Skalskiego i się popytaj. :D

herbatnik
21-01-2009, 11:09
A czy ktos moze podac tu na forum nr do owego ksiedza?

downunder
21-01-2009, 11:53
Ale niektórzy leniwi są (to raptem 2 min. szukania w Googlach). :evil: :mrgreen:
Biuro Parafialne jest czynne: poniedziałek 9.00-11.00 i 17.00-19.00; środa 17.00-19.00; piątek 9.00-11.00 i 17.00-19.00
tel: 058 620 05 52

herbatnik
21-01-2009, 12:11
Dzieki downunder, paradoksalnie nie pomyslalem o googlach ;)

mjr
21-01-2009, 14:54
Witam.
Proszę o informację o najbliższym terminie.
Pytanie dodatkowe:
Czy kamerzyści też mogą przyjść na ten kurs :?:

darko
21-01-2009, 14:56
Witam.
Proszę o informację o najbliższym terminie.
Pytanie dodatkowe:
Czy kamerzyści też mogą przyjść na ten kurs :?:
Oj Krzyśku leniuszku, nie chce Ci się wcześniejszych postów czytać

mjr
21-01-2009, 15:00
Darku mój miły .... tak jak miałem obciążony grudzień to jeszcze nigdy nie miałem w ciągu sowich 10 lat pracy.
Wiesz elektrociepłownia musiała do końca roku wydać pieniądze i podpisała z nami z początkiem grudnia 5 tematów, o których rozmawialiśmy od czerwca :!:
Także był niezły za.p.tol.

A co jest na tym egzaminie.
Bo miałem w zeszłym roku zdawać w Pęplinie i tam w końcu nie dotarłem.
I czy kamerzyści też są mile widziani:?:

darko
21-01-2009, 15:07
Jaki egzamin ??? Posiedzieliśmy w dwa wieczory w kościele, posłuchaliśmy, pośmialiśmy się trochę
i odebraliśmy legitymację a no i oczywiście wczesniej była drobna opłata manipulacyjna.
I to wszystko a samo szkolenie bardzo przydatne.
Co do kamerzystów to jak najbardziej byli i tacy

mjr
21-01-2009, 15:13
Mam nadzieje, że jeszcze w pierwszym półroczu będzie kurs.

darko
21-01-2009, 15:14
Dzwońcie i się dowiadujcie, jak się okaże że są chętni to pewnie zrobią ponownie.

downunder
21-01-2009, 16:02
Dzwońcie i się dowiadujcie, jak się okaże że są chętni to pewnie zrobią ponownie.
I przybędzie następnych stu konkurentów po kolejnym kursie. :evil: :lol:
Po ostatnich targach ślubnych w Gdańskim AWF, zaczynam się zastanawiać czy nie kupić sobie szklanej kuli, gdyż żadna wróżka się nie wystawiała. Jedna trzecia wystawiających się to byli kamerzyści i fotografowie. :mrgreen:

mjr
21-01-2009, 16:08
downunder, nie martw się, ja fotografuję dla rodziny i czasem znajomych.
Ale już 2x zdarzyło mi się, że ksiądz po prosił mnie o "plakietkę". Po krótkiej rozmowie oczywiście odpuścił.

downunder
21-01-2009, 16:16
downunder, nie martw się, ja fotografuję dla rodziny i czasem znajomych.
Ale już 2x zdarzyło mi się, że ksiądz po prosił mnie o "plakietkę". Po krótkiej rozmowie oczywiście odpuścił.
Przecież żartuję. ;) :D

karolsz
21-01-2009, 16:47
Witam

Trzeba tam dzwonic i dzwonic - jak bedzie sie go nekac telefonami i zobaczy ze jest zainteresowanie to tym szybciej
zrobi taki kurs - u mnie bylo 7 osob :) ale nekalismy go strasznie telefonami

pozdr

mjr
21-01-2009, 23:38
karolsz OK :!:
Ja mam 2 osoby.

Ps:
Może szybką listę zrobimy.

Kto chętny:?:

1. Grzegorz
2. mjr
...

manwojt
21-01-2009, 23:58
jesli cena bedzie odpowiednia do pustej, studenckiej kieszeni to sie pisze :)

malyr
22-01-2009, 09:33
należę i ja :) możecie mnie dopisać do listy chętnych
różnie bywa, zawsze się może przydać

SokoL
22-01-2009, 09:52
mrj.. to ja tez sie z checia podlacze. Niby jeszcze mi sie nie zdazylo ale jak to sie mowi.. trzeba dmuchac na zimno:)

mjr
22-01-2009, 10:02
OK.
To w piątek zgłaszam na dobry początek 5 osób.

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL

Kaleid
22-01-2009, 10:17
To dopisz jeszcze mnie :)

fotozax
22-01-2009, 10:18
Ja też, ja też !!! :-)

browarek
22-01-2009, 12:09
Ja też, ja też !!! :-)
i ja!

venice
22-01-2009, 13:21
Mnie też można dopisać :)

mjr
22-01-2009, 16:54
To dopisz jeszcze mnie :)

Tak jest szefie :mrgreen:

To lista już ma:

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice

ŁukaszM5
22-01-2009, 16:54
I ja poproszę :)

EDIT:

niech każdy kopiuje liste i się dopisuje na końcu :)

To lista już ma:

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5

mjr
22-01-2009, 17:15
ŁukaszM5, słuszna decyzja.

To już jest nasz 10 :!: :!: :!:
Jutro zadzwonię i powiem, że z Grupy Nikona jest tylu.
Potem opisze co się dowiedziałem.

soko
22-01-2009, 17:58
hej, nie chce pisać osobnego wątku więc się pod Was podepne. Właściwie jak to jest - nie mając takiego kursu ksiądz może mi odmówić robienia zdjęć w kościele?
Robilem póki co jeden ślub, i jak byliśmy w zakrystii kamerzysta powiedział, że zgodnie z tym co nas uczyli na kursie bla bla bla. a ja na żadnym kursie nie byłem. przyjade się to? jak tego nie masz to się księża stawiają?

z góry dzięki za odpowiedź
soko

Kaleid
22-01-2009, 18:18
hej, nie chce pisać osobnego wątku więc się pod Was podepne. Właściwie jak to jest - nie mając takiego kursu ksiądz może mi odmówić robienia zdjęć w kościele?
Robilem póki co jeden ślub, i jak byliśmy w zakrystii kamerzysta powiedział, że zgodnie z tym co nas uczyli na kursie bla bla bla. a ja na żadnym kursie nie byłem. przyjade się to? jak tego nie masz to się księża stawiają?

z góry dzięki za odpowiedź
soko


Nawet jak masz, może Ci odmówić. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od księdza.

Kacperus
22-01-2009, 20:04
To lista już ma:

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus

Chętnie dołączyłem do listy.

mjr
23-01-2009, 14:36
Witam.
Rozmawiałem dzisiaj z ks. Skalskim.
Po prosił mnie bym zadzwonił po 15.II, gdyż teraz mają "żniwa" ;) kolędy.
Także po 15.II zadzwonię.

browarek
23-01-2009, 16:41
mjr, dzięki za info, może jeszcze ktoś się znajdzie do tego 15

mjr
25-01-2009, 21:51
Też na to liczę :)

kabanski
29-01-2009, 00:11
no to staję w kolejce ....i cierpliwie czekam ----- kolejny chętny
http://foto-kabanski.bloog.pl

--Arkadia--
29-01-2009, 11:08
ja rowniez bylbym zainteresowny - w bydgoszczy kurs startuje niestety dopiero w listopadzie:(

mjr
29-01-2009, 14:56
To proszę się skopiować listę i się dopisać
pozdrawiam

--Arkadia--
30-01-2009, 09:39
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--

lucyna835
30-01-2009, 12:26
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna

kabanski
30-01-2009, 20:35
[QUOTE=lucyna835;1096794]1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski

bartzakrzewski
01-02-2009, 01:45
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski

kogut
02-02-2009, 04:36
Witam!

Ja co prawda z innego forum, ale jako, że sprawa jest ponad podziałami, to pozwolę sobie dopisać moją skromną osobę :D

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut

Pozdrawaim,
Artur

mjr
02-02-2009, 11:00
Oczywiście.
Tak jak pisałem, zadzwonię po 15.II i zgłoszę nas.
A czym więcej tym lepiej.
Krzysiek

wilkiewicz
02-02-2009, 21:05
Witam!

Również dopisałem się do listy i teraz wygląda tak: :)

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz

EllenJane
02-02-2009, 21:18
:)
no to ja zajme 18 miejsce :

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane

yogur
03-02-2009, 14:45
jestem na TAK

pozdrawiam


1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur

tomekudla
03-02-2009, 18:49
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla

No to sporo nas - już okrągła liczna 20:D
Ile ta przyjemność kosztuje?

fotofun
03-02-2009, 19:39
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun

mjr
03-02-2009, 22:51
tomekudla, tego się dowiemy po kursie ;)

SokoL
03-02-2009, 22:57
300zl brutto od osoby za 1dzien ;) .. nadal chetni ?;)

tomekudla
03-02-2009, 23:13
300zl brutto od osoby za 1dzien ;) .. nadal chetni ?;)

Jesteś z NPC czyli (Nowego Portu)?

mjr
04-02-2009, 19:01
SokoL, jasne, że chętni.

bartzakrzewski
04-02-2009, 23:34
300zł, jak mus to mus ;]

downunder
04-02-2009, 23:55
Przecież SokoL (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=3909) was wpuszcza w kanał. :mrgreen:
Kurs w grudniu 2008 kosztował 100 zł i przy takiej frekwencji, jaka się szykuje na kolejny, nie widzę podstaw aby miał podrożeć. :D

SokoL
05-02-2009, 01:05
Przecież SokoL (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=3909) was wpuszcza w kanał. :mrgreen:
Kurs w grudniu 2008 kosztował 100 zł i przy takiej frekwencji, jaka się szykuje na kolejny, nie widzę podstaw aby miał podrożeć. :D

true:) pewnie, ze wpuszczam.. no ale w koncu kryzys itd, euro w gore wiec i kurs moze isc w gore:/

ps. NPC si Nowy Port:)

mjr
05-02-2009, 10:05
SokoL, a z innej bajki.
Ja pracuje od 10 lat w Nowym Porcie.
Czy czasem organizujecie jakieś spotkania na dzielnicy.
Nie wiem czy jesteś zalogowany na Grupie Neptuna, bo tam mógłbyś mi odpowiedzieć bez robienia tu OT.
Pozdrawiam

bartzakrzewski
05-02-2009, 10:34
ceny są różne, dlatego też z przymrużeniem oka pisałem że mus, dla przykładu różnicy cen ja płace za swój ślub 300zł dla księdza,a znajomi 20km dalej 1000zł (bo wg księdza jak stać ich na wyprawianie wesela to i też na kościół)

tomekudla
05-02-2009, 10:34
Nowy Port rulezzz. Harb i ja też mieszkamy w NPC więc można uderzyć w puchara:D

mjr
05-02-2009, 16:34
tomekudla, z Januszem się znamy.
:)
To trzeba będzie kiedyś zrobić małe spotkanie.

tomekudla
05-02-2009, 18:04
tomekudla, z Januszem się znamy.
:)
To trzeba będzie kiedyś zrobić małe spotkanie.

Zdecydowanie dobry pomysł:)
Niestety nie mamy w Porcie żeby usiąść i pogadać...
Ewentualnie mogę służyć moim pokojem.

browarek
05-02-2009, 22:45
co mi tu offtopa robicie? :cool:

tomekudla
05-02-2009, 22:47
co mi tu offtopa robicie? :cool:

Bo lubimy:razz:

agness
06-02-2009, 13:52
witajcie ,
lista przybrala o kolejnego chetnego ,
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness

viper345
06-02-2009, 22:47
I jeszcze jedna:

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345

agness
06-02-2009, 23:18
jak tak dalej pojdzie to lawek zabraknie , fajnie ciekawie bedzie sie poznac !!

mjr
07-02-2009, 13:57
Ładnie Ładnie ......
Ciekawe co ks. Skalski mia na taką ilość osób powie :D
Trzeba będzie chyba oddzielną mszę zamówić.
;)

Kaleid
07-02-2009, 21:21
Trzeba będzie chyba oddzielną mszę zamówić.
;)


W intencji tomkaudla, jak nie przestanie offować w tym wątku :)

Artur
07-02-2009, 21:27
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur

kabanski
10-02-2009, 15:25
noo to prawda , w końcu face to face :)

JakubSz
10-02-2009, 23:55
Witam serdecznie i ja się dopisuje do listy.

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub

Pozdrawiam.:-D

agness
11-02-2009, 11:43
Lista sie zapełnia - czy widomo kiedy spotykamy sie u ks. Skalskiego , moze sa juz jakies wiesci?

browarek
11-02-2009, 12:15
Lista sie zapełnia - czy widomo kiedy spotykamy sie u ks. Skalskiego , moze sa juz jakies wiesci?
mjr napisał: Oczywiście.
Tak jak pisałem, zadzwonię po 15.II i zgłoszę nas.

agness
11-02-2009, 14:58
dzieki browarek !

mjr
11-02-2009, 15:53
Tak jest browarek :)
agness, spokojnie jeszcze okres kolęd nie minął ;)

manwojt
11-02-2009, 17:01
mjr, nie wiesz moze czy cena jest uzalezniona od ilosci osob? jesli tak to chyba warto rzucic temat na innych forach.

tomekudla
11-02-2009, 17:05
mjr, nie wiesz moze czy cena jest uzalezniona od ilosci osob? jesli tak to chyba warto rzucic temat na innych forach.

Najlepiej na CB i już widzę te sprzeczki wyznawców co lepsze:D Najlepiej jeszcze w kościele:razz:

mjr
12-02-2009, 00:37
Przestańcie.
Ten kurs to nie "smażenie jajek na ognisku"

Ciekawe co ks.Skalski mi powie na tylu chętnych :?:

darko
12-02-2009, 09:35
Nie przesadzaj z tą ilością, dopiero żeście zajeli pierwsze 6 ławek :).
Nas był cały koścół

ŁukaszM5
12-02-2009, 11:56
Nie przesadzaj z tą ilością, dopiero żeście zajeli pierwsze 6 ławek :).
Nas był cały koścół


a mniej więcej w jakim dniu i o której godzinie było spotkanie na którym Ty byłeś ?

mjr
12-02-2009, 12:36
ŁukaszM5, z tego co czytałem to byli 22, czy 23 grudnia.
A czy to ma jakieś znaczenie :?:

darko, czyli nie mam się przejmować ilością ludzi :?:

darko
12-02-2009, 13:17
Było to w czwartek i piątek chyba na 19.
Co do ilości osób to raczej dla nich im więcej tym lepiej, bo mniej roboty a można
więcej duszyczek na raz wyszkolić

mjr
12-02-2009, 13:40
darko, ok.

ŁukaszM5
12-02-2009, 15:04
ŁukaszM5, z tego co czytałem to byli 22, czy 23 grudnia.
A czy to ma jakieś znaczenie :?:

darko, czyli nie mam się przejmować ilością ludzi :?:

21 Lutego, w sobotę na 19 mam studniówkę (wiem wiem, że późno... :P) I nie chciałbym żeby to spotkanie było własnie tego dnia, bo bym nie mógł być ;)

SokoL
12-02-2009, 20:32
Oby bylo pozniej.. bo 17 lece do Chin i za 3tyg dopiero bym byl z powrotem.. oby w sam raz na kurs. ;)

agness
14-02-2009, 22:04
SokoL nie przejmuj sie , jak wypadnie w tym terminie co Tobie nie pasi to externistycznie zalatwimy Tobie legitkę ;)

SokoL
15-02-2009, 22:13
SokoL nie przejmuj sie , jak wypadnie w tym terminie co Tobie nie pasi to externistycznie zalatwimy Tobie legitkę ;)

czad:) bede dluznikiem;)

mjr
16-02-2009, 17:43
Przykro mi ale się dziś nie do dzwoniłem do kościoła.
Jutro znowu spróbuję

mjr
17-02-2009, 10:36
Kurs rozpoczyna się 17 III o 19:30 w kolegiacie i trwa jeszcze 18,19III.
Także jeszcze miesiąc.
Pozdrawiam

SokoL
17-02-2009, 13:02
Kurs rozpoczyna się 17 III o 19:30 w kolegiacie i trwa jeszcze 18,19III.
Także jeszcze miesiąc.
Pozdrawiam

No to bede!!:) naajss.. thx za info.

mjr
17-02-2009, 13:19
SokoL, spoko.
Do zobaczenia.

ŁukaszM5
17-02-2009, 13:31
A koszt jest znany ?

mjr
17-02-2009, 13:53
ŁukaszM5 nie znam.

bakulik
17-02-2009, 16:40
Witam.

Nie wiem, czy jeszcze trzeba się dopisywać, czy też przyjmą wszystkich chętnych, ale na wszelki wypadek... :)

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik

ŁukaszM5
17-02-2009, 16:42
A można prosić jakiś dokładniejszy adres miejsca gdzie to się będzie odbywało ? ;)

browarek
17-02-2009, 17:41
A można prosić jakiś dokładniejszy adres miejsca gdzie to się będzie odbywało ? ;)
a byłeś na pierwszych stronach wątku?

bartzakrzewski
17-02-2009, 20:17
"... w Kolegiacie NMP przy ul. Świętojańskiej w Gdyni...."

manwojt
17-02-2009, 23:49
3 dni? troche przegiecie, caly weekend zmarnowany (jakies 3h na dojazdy musze liczyc).
kiedy bedzie znana cena?

tomekudla
18-02-2009, 00:05
Może mają jakiś skrócony kurs dla byłych lektorów:razz:

manwojt
18-02-2009, 01:16
to przy okazji dla bylych ministrantow tez by sie cos moglo znalezc :D

mjr
18-02-2009, 11:39
Rozumiem, że to tu (http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Kolegiata+NMP+ul.+%C5%9Awi%C4%99toja%C5%84ska+w+ Gdyni&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.964492,19.775391&ie=UTF8&cd=1&ll=54.51661,18.539515&spn=0.006415,0.019312&z=16)

darko
18-02-2009, 11:49
Rozumiem, że to tu (http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Kolegiata+NMP+ul.+%C5%9Awi%C4%99toja%C5%84ska+w+ Gdyni&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.964492,19.775391&ie=UTF8&cd=1&ll=54.51661,18.539515&spn=0.006415,0.019312&z=16)
Tak, my byliśmy w tym starym kościele, wejście od świętojańskiej

akivashi
18-02-2009, 12:13
Witam. Nie udzielam się za bardzo na forum, ale z chęcią wezmę udział w kursie :)


1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik
27. akivashi

Pozdrawiam - Izka

mjr
18-02-2009, 13:37
darko, a co mamy zabrać ze sobą :?:

akivashi, zapraszmy.

Artur
18-02-2009, 14:09
sprzet fotograficzny i koniecznie filtry ND :D

browarek
18-02-2009, 14:34
koniecznie filtry ND :D
Na Diabła?

tomekudla
18-02-2009, 14:51
koniecznie filtry ND :D


Na Diabła?

To może od razu świece albo lepiej: pochodnie:twisted:

mjr
18-02-2009, 15:03
Artur, rozumiem, że po Twoim szkoleniu, będę już będę mógł jak równy z równym z ks. Skalskim rozmawiać ;)

Artur
18-02-2009, 16:09
oj zaraz z ksiedzem Skalskim :mrgreen: ;-)

Kaleid
18-02-2009, 19:10
To może od razu świece albo lepiej: pochodnie:twisted:

Po co pochodnię? Ciebie spalimy. Na stosie :)

venice
18-02-2009, 19:33
Po co pochodnię? Ciebie spalimy. Na stosie :)

To ja wezmę gromnicę

Artur
18-02-2009, 20:31
Wez, wez, przyda sie jemu :)

tomekudla
18-02-2009, 21:56
Po co pochodnię? Ciebie spalimy. Na stosie :)

Jakoś się nie palę do tego pomysłu:razz:

venice
18-02-2009, 21:59
A jakieś takie ten, no ID cardsy przygotowujemy? Co by się wszyscy poznać mogli? ;) Czy po prostu ładnie w kółeczku staniemy/usiądziemy i po kolei:
x: "Cześć jestem Zenek i jestem tym, no... al...fotografem"
tłum: "Czeeeeeeeeeść Zeeeeeeeneeeeeeek"
itd? :D

agness
18-02-2009, 22:57
moze byc, kazdy pomysl jest dobry, lista sie wydluza wiec troche to nam zejdzie - ale co tam damy rade ;)

SokoL
19-02-2009, 12:30
ja proponuje ognisko integracyjne, polaczone z kuligiem ;)

tomekudla
19-02-2009, 13:19
Ognisko czemu nie:razz:

Artur
19-02-2009, 13:29
tomekudla

Artur
19-02-2009, 21:14
Ognisko czemu nie:razz:


Po tej edycji wlasnego postu (wykonales go po mojej odpowiedzi) obraz procesu tworczego, ktory pokazujesz w stopce, wg mnie swietnie odzwierciedla Twoja osobowosc.

tomekudla
19-02-2009, 23:43
Zmieniłem bo stwierdziłem, że jest niesmaczny.

stef
20-02-2009, 10:32
Witam Wszystkich,
Jeśi nie jest za późno, to dopiszę moją skromną osobę.

1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik
27. akivashi
28. stef

Pozdrawiam
Tomasz Stefunko

damiandor1
21-02-2009, 00:41
Jeśli można to... :)
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik
27. akivashi
28. stef
29. dami90

Pozdrawiam i do zobaczenia:)

SokoL
21-02-2009, 15:47
jak tak dalej pojdzie to kuria zarobi na nowego mercedesa;)

mjr
21-02-2009, 16:24
SokoL, a nawet na dwa ... niech mają.
Bo jak się spotkamy to Ci powiem ile trzeba zapłacić gdzie indziej to padniesz.

agness
22-02-2009, 11:15
mjr pochwal sie nam rowniez ile kasuja w innych kuriach, kurysy dla operatorow kamer i fotografow stana sie powszechne z racji chetnych no i czerpanych kozysci finansowych S-klasa duzo kosztuje duzo pali - cudow nie ma samo sie nie zatankuje ;)

mjr
22-02-2009, 15:05
agness, nie martw się ks. Skalski wie ile kosztuje w innych kuriach.
Dlatego z kuzynem twierdzimy, że to nieliczny ksiądz, który jest z powołania, a nie zysku.
Pozdrawiam.
Ps:
Jak się spotkamy to odpowiem na Twoje nurtujące pytania.

agness
23-02-2009, 14:20
ok mjr

iceman
23-02-2009, 18:10
A wie ktoś może gdzie i kiedy takie kursy odbywają się w Warszawie?

damian.dor1
23-02-2009, 20:04
iceman zadzwoń do kurii warszawskiej i się zapytaj, albo idź do proboszcza swojej parafii. Tydzień przed takim kursem ogłaszane jest na mszy, ale musisz co niedziele chodzić do kościoła, więc pierwsza opcja najlepsza;P

agness
23-02-2009, 22:01
ja tez tak mysle ze to najlepsze rozwiazanie, lub przylaczyc sie do nas w Gdansku ;)

mjr
24-02-2009, 12:38
agnessjak już mam być dokładny, to w GDYNI ;)
Ps:
Aleś Ty towarzyska
:D

akivashi
24-02-2009, 13:23
Tak sobie myślę, czy nie było by z sensem spotkać się gdzieś w pobliżu przed szkoleniem? Skoro szkolenie jest na 19:30, to może jakaś knajpka, czy pub np. o 18:30, lub 19:00? Poznalibyśmy się, i zapewne nikt by potem nie błądził w poszukiwaniu kościoła, czy odpowiedniego wejścia. W grupie zawsze raźniej :)
Agness... jesteś z mojego miasta rodzinnego :)

raskol
24-02-2009, 14:13
Jeśli można to...
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik
27. akivashi
28. stef
29. dami90
30. raskol

Pozdrawiam i do zobaczenia :-)
proszę także o jakąś informację potwierdzającą zgłoszenie

A w Warszawie jest 7 marca:
http://www.dobrawiadomosc.org.pl/

damian.dor1
24-02-2009, 18:47
Ja też jestem z Grudziądza;P
a jeśli chodzi o spotkanie, to całkiem dobry pomysł.



proszę także o jakąś informację potwierdzającą zgłoszenie
http://www.dobrawiadomosc.org.pl/

najlepszym potwierdzeniem będzie przyjście na spotkanie;)

myszeczka22lat
24-02-2009, 20:03
a może jest ktoś z okolic Grudziądza lub Grudziądza kto ma wolne miejsce na wyjazd?? Jak co to moj mail malgorzata.wierzchucka@wp.pl

agness
24-02-2009, 21:55
i moze to dobry pomysl , wtedy by nie bylo watpliwosci czy agness i inni na tym forum to facet czy kobieta ;) , mjr tak dla sporostowania towarzyski ;)

agness
24-02-2009, 21:59
a może jest ktoś z okolic Grudziądza lub Grudziądza kto ma wolne miejsce na wyjazd?? Jak co to moj mail malgorzata.wierzchucka@wp.pl


ja bede jechal miejsce pewnie sie znajdzie , bedzie raźniej

akivashi
25-02-2009, 09:07
hihiihih.....eeeee... czy ja dobrze czytam? agness jesteś mężczyzną? myślałam, że koleżankę będę mieć....hiihihiihihi....ten nick jest mylący ;)

agness
25-02-2009, 10:43
dobrze czytasz , nick moze zmylic to prawda , dlatego propozycja by szybciej sie spotkac ! Nikonowcy z Gdyni i Gdańska wykombinujcie cos! Dla sprostowania zonka to Agnieszka wiec tak jakos wyszlo z tym nick;)

iceman
25-02-2009, 10:46
Dzięki za info :)

akivashi
25-02-2009, 11:04
Myślę, że konkretnie nad godziną i miejscem spotkania, to pomyślimy kilka dni przed. Nie ma co za wcześnie ustalać. Ale faktycznie ktoś z Gdyni, albo znający Gdynię, mógłby jakąś miejscówkę zaproponować ( z której blisko by było na kurs). Ja już dawno w Gdyni nie byłam, nie mam rozeznania.

venice
25-02-2009, 11:11
Jeżeli chcecie taki zadymiony Pub z dobrym piwem to żabi skok od kościoła polecam Pub Desdemona. Jeżeli bardziej kawiankowy styl to na Świętojanskiej jest pełno różnej maści Cynamonów etc. ;)

pozdr.

agness
25-02-2009, 13:57
propozycja rence do gory kto za browarkiem a kto za kawusia ?? mysle ze mniejsza grupa sie dostosuje do wiekszosci ;)

akivashi
25-02-2009, 14:36
Ja tam wole zadymiony pub.... Desdemona brzmi zachęcająco ;)

raskol
25-02-2009, 14:48
Jeżeli chodzi o Gdynię to jest dużo miejsc do zaproponowania, w okolicy do 500m od kolegiaty.
Np. wspomniana Desdemona
http://www.trojmiasto.pl/Desdemona-o4108.html
lub w Gemini są dwa puby
http://www.geminicentrum.pl/gastronomia.php
albo na al.J.P.II jest pełno pubów od Zielonej Tawerny, Pokład, Dwa światy, a jeżeli ktoś chce też zjeść to jest Sioux bardzo blisko ok.100m lub Kwadrans
Lub jak ktoś lubi klimaty morskie to do Kontrastu lub innego na bulwarze

damian.dor1
25-02-2009, 15:08
Czy dobrym pomysłem jest pójście na piwo przed kursem??;P x. Skalski może wyczuć i... ;P
Kawiarnia to dobry pomysł, a że na Świętojańskiej pełno tego rodzaju knajpek, to zawsze będzie można gdzieś pójść, zależy ile osób będzie chętnych;P

akivashi
25-02-2009, 15:15
A to w pubie nie mam kawy, albo coli? Mi chodziło raczej o atmosferę w danym miejscu

Dex
25-02-2009, 23:22
Browary i na plaże :D Kawe można zabrać w termos ^^

venice
26-02-2009, 01:29
Jeżeli chodzi o Gdynię to jest dużo miejsc do zaproponowania, w okolicy do 500m od kolegiaty.
Np. wspomniana Desdemona
http://www.trojmiasto.pl/Desdemona-o4108.html
lub w Gemini są dwa puby
http://www.geminicentrum.pl/gastronomia.php
albo na al.J.P.II jest pełno pubów od Zielonej Tawerny, Pokład, Dwa światy, a jeżeli ktoś chce też zjeść to jest Sioux bardzo blisko ok.100m lub Kwadrans
Lub jak ktoś lubi klimaty morskie to do Kontrastu lub innego na bulwarze

To ja tak na szybko.

1. Desdemona - "już napalone" :) blisko i fajny klimat. minusy: dosyć mały pub
2. Gemini - miejsca więcej, szpan większy, klimatów brak
3. Sioux - kiepskie żarcie
4. Kwadrans - zawsze od zaj... ludzi
5. Kontrast etc - jak na bulwarze to bulwarowo ;)

pozdr. :)

Dex
26-02-2009, 01:50
Flauta - można i zjeść i wypić
Donegal - ********y klimacik

bakulik
26-02-2009, 12:50
Witam.

Jest już oficjalne info na stronie Diecezji - http://www.diecezja.gda.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=407.

agness
26-02-2009, 22:01
dzieki za info , zastanawiam sie dlaczego za 3 dni - zna ktos odpowiedz?

agness
26-02-2009, 22:02
sorrki - chodzi mi o to dlaczego 3 dni sa kursu - ;)

mjr
26-02-2009, 22:53
agness, może będzie z praktyką ;)
Albo poszukują nowych księży i ktoś się zdecyduje.
:)

kabanski
27-02-2009, 17:19
3 dni ????? to będzie trzeba jeszcze jakiś nocleg załatwić bo jak widzę piatek 19.00 ??? , pozniej wracać do Grudziadza i w sobotę spowrotem :( nie mozna by max 2 dni ????
pytam , bo kto pyta ;) nie błądzi hihihi :) pozdr
ps. widzę , że Grudziądz aktywny na forum ;)

agness
28-02-2009, 23:07
zobaczymy co da sie zalatwic w pierwszy dzien - mam nadzieje ze na dwuch dniach sie skaczy?

agness
28-02-2009, 23:10
dwoch dniach - agness ;)

wojteh
01-03-2009, 18:10
dobra w marcu tez będę ... jadę z Kwidzyna mogę przez Grudziądz ...

damian.dor1
01-03-2009, 21:45
mam kilka takich pytań do osób które były na kursie, albo się orientują;P
1. Czy ta legitymacja ważna jest przez rok czy bez terminowo?
2. Czy potrzeba mieć list polecający od proboszcza?
3. Na koniec kursu nie ma egzaminu??;>

Poczytałem trochę w necie na ten temat, ale im więcej się czyta tym więcej wątpliwości i pytań;P

Szybszy26
01-03-2009, 22:28
kurde też bym się wybrał ale liczyłem na 1 dzień i po sprawie. Co oni tam mogą mówić przez 3 dni. A może chodzi że będą 3 kursy przez 3 dni. Może ktoś się o to wypytać. Jak coś to chętnie zabiorę się z kimś z Grudziądza. Lub kogoś kto będzie jechał przez Świecie.

Teraz jeszcze jedno pytanie. Czy taki kurs jest ważny na całą Polskę czy tylko na terenie Archidiecezji Gdańskiej? Bo jak wynika z opisu to tylko tam.

damian.dor1
01-03-2009, 22:35
dla proboszczów najważniejsze jest to, że masz papier i że byłaś na takim kursie. Warunki są w całej Polsce takie same, wiec umożliwia to robienie w całej Polsce zdjęć.

Tak przynajmniej piszą na innych forach w internecie;P

gdasteve
02-03-2009, 01:34
mam kilka takich pytań do osób które były na kursie, albo się orientują;P
1. Czy ta legitymacja ważna jest przez rok czy bez terminowo?
2. Czy potrzeba mieć list polecający od proboszcza?
3. Na koniec kursu nie ma egzaminu??;>

Poczytałem trochę w necie na ten temat, ale im więcej się czyta tym więcej wątpliwości i pytań;P


Czesc,

1/ bezterminowo
2/ nie
3/ nie bylo, ale... kto wie ;)

P.S.
ks. Skalski wspominal, ze legitymacja ukonczenia kursu upowaznia do robienia zdjec tylko w naszej Diecezji, mysle, ze jesli chodzi o pozostale to jest kwestia dogadania

pozdr

mjr
02-03-2009, 13:44
gdasteve, chodzi Ci o Archidiecezję Gdańską :?:

myszeczka22lat
02-03-2009, 16:40
Witam
Dziś byłam u swojego księdza proboszcza i oto co dostałam za informacje od niego:

Kurs dla fotografów i operatorów kamer video w Diecezji Pelplińskiej
Kierując sie troską o świętość liturgii, a także miejsca jej sprawowania, Diecezjalna Komisja do Spraw Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego informuje, że w sobotę 18 kwietnia 2009r., o godzinie 9.30, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, rozpocznie się specjalny kurs dla fotografów i operatorów kamer. Uczestnikami kursu mogą być jedynie osoby uczestniczące w życiu Kościoła i parafii, szanujące świętość miejsca i czynności liturgicznych. Każdy kandydat winien przywieść opinię własnego księdza proboszcza oraz podpisane przez niego pismo polecające. Opłata za kurs wynosi 250zł. Obejmuje ona koszty szkolenia, materiały dydaktyczne oraz obiad.
Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego kursu, aby było można dokumentować różnego rodzaju wydarzenia liturgiczne we wnętrzu kościoła.
Uprasza się księży proboszczów o poinformowanie chętnych do wzięcia udziału w kursie i przysłanie zgłoszeń na adres: ks. Adam Matuszewski, Plac Mariacki 7 , 83-130 Pelplin.

darko
02-03-2009, 16:48
Uczestnikami kursu mogą być jedynie osoby uczestniczące w życiu Kościoła i parafii
I to jest właśnie polska tolerancja.
Co za różnica czy dany osobnik uczestniczy w życiu kościoła czy jest wierzący czy nie
ma jedynie uszanować miejsce w którym się znajduje i zachowywać się stosownie.
W głowach im się już poprzewracało

manwojt
02-03-2009, 17:58
dlatego wole sie przemeczyc i dojechac 3 razy do Gdyni ;)
no i te 250zl... pewnie nowy samochod trzeba kupic.

damian.dor1
02-03-2009, 18:07
no ale w Gdyni ma być mnie niż 250zł nie??:>

Kaleid
02-03-2009, 18:18
Witam



Co rok będziesz ksywkę zmieniac ? :)

myszeczka22lat
02-03-2009, 20:27
Co rok będziesz ksywkę zmieniac ? :)

stary niezawodny nick :) jakoś się do niego przywiązałam :)

myszeczka22lat
02-03-2009, 20:31
dlatego wole sie przemeczyc i dojechac 3 razy do Gdyni ;)
no i te 250zl... pewnie nowy samochod trzeba kupic.

jak ktoś by miał problem z opinią proboszcza to na pewno lepiej pojechać do Gdyni, lecz ja z tym mam najmniejszy problem :) proboszcz nie ma wyjścia, ja mu pomagam to on od czasu do czasu może i mi pomóc :)

Dex
03-03-2009, 00:34
Uprasza się księży proboszczów o poinformowanie chętnych do wzięcia udziału w kursie

:lol:
Czyli najpierw trzeba do swojego proboszcza, a jak ten powie "nie" to dupa blada?
Dobrze, że nie chcą metryki chrztu, świadectwa pierwszej komunii, bierzmowania, pierwszopiątkowych pięczatek, że sie u spowiedzi było i dokumentacji, najlepiej na taśmie, że jest sie co niedziele w kościele. Jeszcze nie chcą. Paranoja.

Crowley
03-03-2009, 08:19
Do odczytania w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 23 i 30 listopada br.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zaprasza „ludzi mediów” na szkolenie fotografów i operatorów kamer posługujących w czasie liturgii w kościołach Diecezji Łomżyńskiej. Szkolenie odbędzie się dnia 4 grudnia br. (czwartek) o godz. 16.00 w Instytucie Teologicznym w Łomży, przy ul. Sadowej 3.
(...) Bez zapoznania się z powyższymi kryteriami praca w kościele fotografa czy operatora kamery nie jest możliwa.
Na to kilkugodzinne szkolenie, które zakończy się wydaniem specjalnego dokumentu uprawniającego do „obsługi medialnej” uroczystości liturgicznych w kościołach Diecezji Łomżyńskiej, każdy z uczestników przywozi opinię Księdza Proboszcza swojej parafii oraz dwa zdjęcia małego formatu (do legitymacji).

Tak było na jesieni w diecezji łomżyńskiej. W praktyce nikt żadnego polecenia nie wymagał. Byle zapłacić stówkę i mieć zdjęcia. Można było też bez problemu wyrobić komuś legitymację "zaocznie". :P No ale plakietka ważna jest przez rok (albo dwa, nie pamiętam a nie mam przy sobie), więc trzeba się liczyć z corocznymi kosztami... :P

gdasteve
03-03-2009, 11:30
gdasteve, chodzi Ci o Archidiecezję Gdańską :?:


tak

prosot
03-03-2009, 13:32
i jeszcze ja jeśli można:)
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik
27. akivashi
28. stef
29. dami90
30. raskol
31.prosot

kabanski
04-03-2009, 00:01
No to troszkę nas będzie :) . Przeważnie jest tak , że jeśli wszyscy planują tz kawkę czy herbatkę to w końcu zostają słone paluszki hihihi , takze moze ktoś z Gdyni lub ktoś kto zna Gdynie poda miejsce na kawkę czy jak kto lubi :) godzina spotkania 17 ?? mysle ze powinno pasować (wiadomo praca itp) Takze prosze o sugestie :)
ps. 17.00 Gemini -----wszyscy trafią :) . kto jest za ?????? a jak co to można gdzieś przejść ;)

mjr
04-03-2009, 10:23
To pokaż to (http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=gdynia+gemini&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.964492,19.775391&ie=UTF8&ll=54.519089,18.544707&spn=0.012828,0.038624&z=15) miejsce.
Moim zdanie tam będzie za dużo ludzi i możecie się nie odszukać.
Ale fakt, dla kogoś "obcego" to będzie dobry punkt zbiorczy.

akivashi
04-03-2009, 10:53
No właśnie... praca.... ja np. za Chiny ludowe bym nie zdążyła na 17:00.... jestem z Gdańska, a po drodze muszę odwiedzić dom... nie lepiej 18:00? Poza tym można będzie się numerami telefonów wymienić ( poprzez PM? ), żeby się odnaleźć.

agness
04-03-2009, 14:44
ja jestem za by sie spotkać - dla mnie kawa bo kierowca ;), ważne by blisko kursu

kabanski
05-03-2009, 00:35
mi pasuje 18 no problemo , a co do punktu zbiorczego to mrj dzięki za mapkę w imieniu przyjezdnych :) z poza :) kawka jak najbardziej - kierowca :)

wojteh
05-03-2009, 17:23
1. Grzegorz
2. mjr
3. manwojt
4. malyr
5. SokoL
6. Kaleid
7. fotozax
8. browarek
9. venice
10. ŁukaszM5
11. Kacperus
12.--Arkadia--
13.Lucyna
14.kabanski
15. bartzakrzewski
16.kogut
17.wilkiewicz
18.EllenJane
19. yogur
20. tomekudla
21. fotofun
22. agness
23. viper345
24. Artur
25. Jakub
26. bakulik
27. akivashi
28. stef
29. dami90
30. raskol
31.prosot
32. wojteh
33. obserwator

darko
06-03-2009, 09:29
Panie i Panowie czy to już dzisiaj?, może bym podszedł do Was na tą herbatkę

agness
06-03-2009, 09:47
17 marca herbatka będzie ;)