PDA

Zobacz pełną wersję : Polary Hoya



Wozik
28-06-2006, 16:38
Jaka jest Wasza opinia na temat filtrów polaryzacyjnych Hoya? Czy warto dopłacić do wersji HMC lub Pro? Czy może wystarczy standard? Chciałbym używać tego filtra z Nikkorem 18-70. Szykuje mi się wyjazd w miejsce, gdzie będzie dużo nieba i wody, więc taki filtr na pewno się przyda.

Czy jest sens dokupić ND do fotografowania wodospadów, czy polar będzie wystarczający? O ile EV zmniejsza ekspozycję?

ALF
30-06-2006, 17:19
jeśli cierpisz na klasyczny niedobór gotówki to kup hoyę HMC lub SHMC, a jeśli masz coś więcej to marumi MC WPC, a najlepiej heliopana :lol:

tzk
30-06-2006, 23:18
MC WPC czy DHG ?

ALF
01-07-2006, 01:11
nie miałem w ręku DGH więc się nie wypowiadam, stawiam WPC :D

tzk
01-07-2006, 07:41
NO właśnie jak kupiłem DHG tylko nie mam jak porównać z WPC

Smurf
01-07-2006, 15:00
NO właśnie jak kupiłem DHG tylko nie mam jak porównać z WPC
Jak juz kupiłeś to lepiej nie porównuj. :)

Scorpius
30-08-2006, 10:13
Witam
Ciekaw jestem czy ktos zauwazy tego posta ;).

Nie chce otwierac nowego tematu bo walkowane jest juz po wielokroc.
Nie udalo mi sie na forum znalezc odpowiedzi: jaka i czy faktycznie jest roznica uzasadniajaca wyzsza o 30-50% cene pomiedzy polarami Hoya HMC a SHMC?
Czy oprocz grubosci oprawki ktos zauwazyl podczas uzytkowania na tyle drastyczna roznice aby szarpac sie na SHMC (musze optymalizowac koszty przed wyjazdem niestety zakres:200-250zl) a z rozsadnych cenowo filtrow 67mm w gre wchodzi juz tylko Marumi bez MC :( ... A rozszerzajac dylematy to czy moze ktos zauwazyl drastyczna roznice w jakosci miedzy HMC Hoya a MC Marumi :)

Pozdrawiam :)

ALF
30-08-2006, 18:30
polar kołowy marumi MC 254zł, więc mieści się w towoim zakresie cenowym...dostrzegam różnicę między SHMC i HMC (większa ilość powłok SHMC), natomiast trudno mi się odnieść do marumi MC ponieważ ten mam w innej średnicy i na zupełnie innym szkle...