PDA

Zobacz pełną wersję : D60--Jak zrobić tę fotke



Vargas
30-10-2008, 12:31
Tak jak w temacie w jaki sposób mniej więcej ustawić aparat Nikon D60 aby wyszło takie zdjecie? tło mogło by być jeszcze bardziej zamazane.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

pd
30-10-2008, 12:34
potrzebujesz krótkiego czasu ew w serii spróbuj

dar3k
30-10-2008, 13:17
poczytaj o panoramowaniu ..
w zaleznosci od predkosci z jaka jezdza to ok 1/250 sek musisz poprobowac bo to roznie w roznych warunkach bedzie ..

elix
30-10-2008, 13:20
Zerknij tutaj Szeroki Kadr - Panoramowanie (http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/jak_zrobic_takie_zdjecie_panoramowanie/)

RomanZWrocławia
30-10-2008, 13:31
wstukaj w google słowo "panning" z grubsza to technika fotografowania polegająca na śledzeniu poruszającego się obiektu i robieniu zdjęć w trakcie odpowiedniego poruszania aparatem. Do właściwych ustawień przysłona/czas/czułość/ustawienie względem poruszającego się obiektu mając cyfrowy aparat- cztaj z wyświetlaczem - dojdziesz po godzinie ćwiczeń przy najbliższej ulicy.

POZDRAWIAM

darsedz
30-10-2008, 14:09
... dojdziesz po godzinie ćwiczeń przy najbliższej ulicy...


a w CB radio pojawi się info, że przy tej ulicy policjant w cywilu testuje jakiś fotoradar ;)

RomanZWrocławia
30-10-2008, 14:41
i przyczynisz się w ten sposób do spadku śmiertelności na drogach.
chwilowego

pukas
30-10-2008, 16:09
chyba ze nieopatrzne zrobisz fote ortalionom w BMW - to spowoduje wzrost smiertelnisci w śród pieszych ....

wywar
30-10-2008, 16:32
Ustawiasz czas np 1/20 1/10, przesłonę ustawiasz tak aby na drabince było ok - jedzie samochód, przesuwasz cały korpus razem z przejeżdżającym samochodem i podczas tego przesuwania pykasz fotkę. Im dłuższy czas (ale nie do przesady) tym bardziej rozmyte tło.

251kris
30-10-2008, 16:33
potrzebujesz krótkiego czasu


:shock:

andrzej_laskowski
30-10-2008, 17:02
potrzebujesz krótkiego czasu ew w serii spróbuj

Fajnie jak ktos czasem wie co pisze.;)

elix
30-10-2008, 17:36
A tak na marginesie to kolega dybi naraża się moderatorom umieszczając ogłoszenie sprzedaży w stopce co jest niezgodne z regulaminem ;)

dar3k
30-10-2008, 18:56
poczytaj o panoramowaniu ..
w zaleznosci od predkosci z jaka jezdza to ok 1/250 sek musisz poprobowac bo to roznie w roznych warunkach bedzie ..
sorrka za blad mialo oczywiscie byc 1/25sek :)
jak chcesz sie bawic w panaromowanie to dobrze spisuje sie do tego monostatyw (aparat masz w pionie stabilny) musisz rowniez uwazac aby nie wyprzedzic obiektu ktory fotografujesz albo aby nie byc za nim (bedzie wtedy nie ostry itp)