PDA

Zobacz pełną wersję : Sony Alpha a światło



ADAS
30-10-2008, 10:20
Znajomy poprosił mnie bym mu doradził.
Ma Sonego z dwoma kitami. Światkło zaczyn się od 3,5 więc ciemno.
Mam pytanie do osób znających system:
1. Jaką szybka i mocną lampę warto by zakupić.
2. Jakie szkło stałoogniskowe (wersja ekonomiczna) chodzi mi o coś takiego jak nasza 50 1.8. Tanie a efekt znakomity. Może ktoś wie czy z babci minolty da się coś przytulić z AF.
3. Zoom ze stałym światłembrany jest pod uwagę 17-50 2.8 Tamrona. I tu pytanie czy w Sony są takie problemy z AF czy temat nieistotny.

Oczywiście przyjaciela namawiam na przejście na jedyny słuszny system, lecz jest nieugięty.
Dodam że ma nienajnowszy model tej alfy około 2 lat ale symbolu nie pamietam.

wyrwiflak
30-10-2008, 10:51
1. 5600HSD lub nową F42 gdyby pierwsz była za droga
2. Minolta AF 50/1,7 da sie poprzytulać. Dostępna tylko używana.
3. Problem nie jest po stronie Sony tylko Tamrona, jedyne co grozi to rozrzut jakościowy.

Michu
30-10-2008, 10:53
http://klubkm.pl/forum/

pn
30-10-2008, 11:07
Z zoomow moge polecic KM 28-75 2.8 - bardzo dobry obiektyw, ostry na kazdej ogniskowej, znikome winietowanie. Polecam, bo uzywalem dosyc dlugo, same pozytywy.

ADAS
30-10-2008, 15:48
Co to jest KM

shaolin
30-10-2008, 16:04
Konica Minolta ;)

ADAS
30-10-2008, 17:21
To jeszcze koledzy jedno jak to cenowo wygląda
za stałekę i ten 28-75 2.8
Dzięki za odpowiedzi trochę mi to rozjaśniło.

shaolin
30-10-2008, 17:27
50/1.7 350-400pln?

28-75/2.8 moze kolo tysia, z akcentem na nie wiem ;)

Ceny na oko z alledrogo i ebay ;)

wyrwiflak
31-10-2008, 16:24
KM 28-75/2,8 to jest to samo co Tamron SP 28-75/2,8 tylko w innym ubranku (bynajmniej nie mniej plastikowym) i z lepszą kontrolą jakości

shaolin
31-10-2008, 16:49
Wiedzialem, ze cos mi to przypomina :D

pn
31-10-2008, 16:52
Moja KM 28-75 2,8 to byla zyleta. I pierwszy obiektyw, z ktorego AFa we wspolpracy ze srubokretem mojej D7D bylem w pelni zadowolony (szybko, cicho i pewnie).

Mont
31-10-2008, 17:14
jak to cenowo wygląda
ten 28-75 2.8


przed Rajdem Dolnośląskim szukaliśmy dla kolegi przez Klub KM, trafiliśmy używkę za 700,00 zł.
Ale to była prawdziwa okazja :)

MARTINK
03-11-2008, 23:54
Konica Minolta ;)

:)