PDA

Zobacz pełną wersję : Smarowanie głowicy



sebaok
28-10-2008, 16:11
witam
Posiadam głowicę mf 488rc4. Dawno temu woda wypłukała z niej smar, teraz kiedy zwalniam kulkę trzeszczy i płoszy mi ptaszory:/ W imfoto doradzili mi wysłać ją do manfrotto ale za chwile będę miał to samo więc nie ma sensu, w archiwum znalazłem jedynie, żeby nie używać grafitowego.
Macie jakieś sprawdzone sposoby?
dzięki i pzdr.

markB
28-10-2008, 17:15
Np.: http://www.earthboundlight.com/phototips/lubricating-tripod-ball-head.html
lub instrukcja do głowic markins: http://www.markins.com/ttboard/ttboard.cgi?act=view&code=1&bname=FAQENG&page=1
Raczej jednak nie polecam pryskania smarem bezpośrednio na kulkę; metoda pierwsza lepiej się sprawdza.