PDA

Zobacz pełną wersję : Zielone plamy



fotoMichal
28-10-2008, 00:32
Obiektyw 18-70 bez żadnego filtra


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotomichal.com/noc/co.jpg)

jacek.gold
28-10-2008, 00:34
blik z filtra uv

fotoMichal
28-10-2008, 00:42
ale obiektyw nie ma żadnego filtra!

autograf
28-10-2008, 00:45
Aaa. To zmienia postać rzeczy!

To Ufo, Michał. Ufo, tylko takie maciupeńkie :mrgreen:

Tofifik
28-10-2008, 00:53
wina obiektywu, niestety jego konstrukcja będzie robić takie cosie w takich warunkach, masz to jak w banku.

fotoMichal
28-10-2008, 00:54
ale to jakaś wada, czy każdy tak ma?

ADAS
28-10-2008, 00:55
to cała klatka czy krop?

fotoMichal
28-10-2008, 00:57
cała...

diZaster
28-10-2008, 01:10
bo zdjecia nocne sa gópje

ekonet
28-10-2008, 02:58
Flara.

fotoMichal
28-10-2008, 16:13
ale to jakas wada obiektywu, aparatu?

ekonet
28-10-2008, 16:19
Nie tyle wada, co cecha, występuje w pewnych określonych sytuacjach. Często bywa świadomie wykorzystywana, ale w operatorce kinowej/telewizyjnej, gdy widać flary np. w kilkunastu soczewkach obiektywu.