PDA

Zobacz pełną wersję : image overlay



jurgen
25-06-2006, 15:56
witam
szykują mi się landszafty, a jestem w tym cienki jak słomka

zamierzam zastapić filtry połówkowe funkcją nakładania fot już na etapie body
macie jakieś sugestie, porady dotyczące naświetleń, wzmocnienia

dzięki

JK
25-06-2006, 16:29
jurgen, rozumiem, że chodzi Ci o D200? Jeśli tak, to masz dwa możliwe tryby.

Pierwszy, to automatyczne tworzenie jednego zdjęcia z kilku, przy włączonym bracketingu i ze zdjęciami seryjnymi. Trzeba tylko ustawić taką samą liczbę nakładanych zdjęć, jak przy ustawieniu bracketingu. Nciszkasz spust migawka "klapie" N razy i masz z tego jedno zdjęcie (najlepiej użyć wężyka, żeby nie poruszyć). Ma to tylko taka wadę, że wszystkie zdjęcia są łączone, a każde z nich ma w ostatecznym produkcie stały udział równy 1/N i nic nie możesz zmienić.

Wariant drugi to zrobienie kilku zdjęć w trybie bracketingu i zapisanie wszystkich na karcie, a później połączenie dwóch dowolnie wybranych w jedno. Tu jest pozornie trochę więcej roboty, ale zaleta jest taka, że możesz wybrać najlepsze zdjęcie dla świateł, najlepsze zdjęcie dla cieni i dla każdego z nich ustawić indywidualnie jego udział w zdjęciu wynikowym. Masz również podgląd zdjęcia wynikowego, marny bo marny, ale zawsze jakiś.

Najlepiej popróbować. Ale i tak zawsze lepiej zrobić to PSie lub w czymś podobnym.

jurgen
25-06-2006, 16:46
dzięki
jakieś linki, przykłądy, tutoriale
?

Czornyj
25-06-2006, 16:48
www.hdrsoft.com

jurgen
25-06-2006, 17:01
wielkie dzięki