witam
szykują mi się landszafty, a jestem w tym cienki jak słomka
zamierzam zastapić filtry połówkowe funkcją nakładania fot już na etapie body
macie jakieś sugestie, porady dotyczące naświetleń, wzmocnienia
dzięki
jurgen, rozumiem, że chodzi Ci o D200? Jeśli tak, to masz dwa możliwe tryby.
Pierwszy, to automatyczne tworzenie jednego zdjęcia z kilku, przy włączonym bracketingu i ze zdjęciami seryjnymi. Trzeba tylko ustawić taką samą liczbę nakładanych zdjęć, jak przy ustawieniu bracketingu. Nciszkasz spust migawka "klapie" N razy i masz z tego jedno zdjęcie (najlepiej użyć wężyka, żeby nie poruszyć). Ma to tylko taka wadę, że wszystkie zdjęcia są łączone, a każde z nich ma w ostatecznym produkcie stały udział równy 1/N i nic nie możesz zmienić.
Wariant drugi to zrobienie kilku zdjęć w trybie bracketingu i zapisanie wszystkich na karcie, a później połączenie dwóch dowolnie wybranych w jedno. Tu jest pozornie trochę więcej roboty, ale zaleta jest taka, że możesz wybrać najlepsze zdjęcie dla świateł, najlepsze zdjęcie dla cieni i dla każdego z nich ustawić indywidualnie jego udział w zdjęciu wynikowym. Masz również podgląd zdjęcia wynikowego, marny bo marny, ale zawsze jakiś.
Najlepiej popróbować. Ale i tak zawsze lepiej zrobić to PSie lub w czymś podobnym.
dzięki
jakieś linki, przykłądy, tutoriale
?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.