PDA

Zobacz pełną wersję : zapisy w umowie o dzieło dot. praw autorskich



cetoslava
22-10-2008, 21:27
Założę się, że ten temat już gdzieś był, ale przedzierać się przez całe forum nie mam czasu, potrzebuję dosć szybkiej odpowiedzi - zlecenie mam wykonać w tą sobotę.

Mam zawrzeć umowę o dzieło z klubem (firmą pod którą jest klub), na wykonanie zdjęć lokalu pod stronę internetową, a także przy okazji djów - do celów promocyjnych (dj zanim gdzieś zagra, wysyła swój promo pack, w którym jest biografia i właśnie zdjęcie, do klubu lub organizatora celem zamieszczenia na stronach www, w prasie informacji o nim na potrzeby promocji imprezy na której zagra).

Ogólnie będzie to standardowa umowa o dzieło, gość z którym to załatwiam jest dość "ciężki", więc żeby nie komplikować i nie stracić klienta, chciałabym maksymalnie uprościć treść takiej umowy i nie zasypywać go paragrafami i stosem papierów.

Zależy mi na:
- ujawnieniu autorstwa przy zdjęciach lokalu na ich stronie www
- ujawnieniu autorstwa przy publikacji zdjęć djów w prasie drukowanej (po necie i tak się rozpełznie bez autorstwa, więc tego nawet wymagać nie będę)
- oni dostaną zdjęcia pełnowymiarowe na cd i niech sobie z nimi robią co chcą, na niczym mi nie zależy, byle dopilnowane były 2 powyższe warunki.

Jak to sformułować, żeby miało proste brzmienie i było zgodne z prawem?

Ponadto, jak się zabezpieczyć, żeby nie wynikła sytuacja, że przyjadę na sesję, porobię im zdjęcia, wywołam, obrobię, przygotuje tak jak chca, a gość mi powie że mu się foty nie podobają i nie zapłaci?

Może te pytania są dość dziwne dla starych wyjadaczy, ale ja dopiero zaczynam działać i jeszcze nie wiem jak te kwestie rozwiązywać. Bardzo proszę o wskazówki, będę niezmiernie wdzięczna.
Przy okazji, czy ktoś ze Śląska byłby w stanie użyczyć blendy na sobotę? :P