PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądarka do NEFów (ew. plugin do np. IrfanView)? + coś..



pjfox
10-01-2005, 16:20
1. Szukam plugin'u do IrfanView - który by mi pozwolił na przeglądanie NEFów, + dodatkowo byłby w stanie odczytywać dane z EXIF i wyświetlać zdjęcia obrócone (jeśli np. zostało zrobione pionowo).

Dodam, że raz mi się udało w trybie thumbnails w IrfanView podglądnąć wszystkie NEFy w danym katalogu, aczkolwiek nie udało się ich powiększyć - dostałem tylko miniaturki... (do dziś nie wiem jak to się stało - była to wersja 3.92 z podstawowymi pluginami - teraz mam 3.95 i wszystkie pluginy z oficjalnej strony i lipa )-: )

No chyba, że ktoś zaproponuje inną (najlepiej darmową) przeglądarkę która sobie poradzi z moimi życzeniami (-: (mam photoshop elements 3 - no ale to za duży kombajn nieco, gdy go używać głównie do przeglądania, poza tym najszybszy to on nie jest (-: )


2. Da się ustawić na stałe samowyzwalacz w D70? Tak, aby pstrykać co jakiś czas fotki (głównie nocne) bez konieczności ciągłego przestawiania na samowyzwalacz, z dodatkowym ciągłym sprawdzaniem czy się nie przestawiło od ostatniego zdjęcia z trybu pojedynczych na seryjne - bo wtedy trzeba przekręcić raz kółkiem, albo 2x.
(jak mamy aparat na statywie, i to dość wysoko, to trzeba zdejmować aparat itd.itd. - smutne to...)

(przyznam się, że dodałem w/w pytanie o samowyzwalacz to do wątku "co was wkurza w d70" (-:)

chalzen
10-01-2005, 16:39
Dziwne-mój Irfan otwiera rawy ver3.95,ale robi to wolno.
Z innych przegladarek to masz NikonView, ViewRaw z tego adresu http://viewraw.photosapien.com/ oraz fajny programik nawet do obróbki RawView stąd http://www.through-the-lens.net

pjfox
10-01-2005, 16:58
ha
przeglądnąłem opcje IrfanView i:
a) znalazłem opcję do odczytu EXIF'a - mam obrócone zdjęcia (-:
b) znalazłem opcje do NEFów itp. - ale program niestety dalej ich nie widzi )-:

[ Dodano: Pon Sty 10, 2005 4:05 pm ]
hmmm
poszperałem poszperałem
mam podgląd NEFów - ale odtworzyć ich nie mogę )-:

"CamRAW Decode error !
not a valid RAW file"

miał ktoś coś takiego?

chalzen
10-01-2005, 17:15
a może masz uszkodzoną bibliotekę FORMATS.DLL?

pjfox
10-01-2005, 18:13
hmmm
ściągałem najnowszą wersję i wszystkie pluginy
2x
na różnych komputerach
i to samo )-:

może by mi ktoś wysłał za jeden uśmiech - w/w formats.dkk ?
(pjfox na wp pl lub onet pl )

z góry dziękuję

Jacek
10-01-2005, 18:53
Własnie Ci wysłałem plik "formats.dll". Proszę o usmiech. Ja mam wersję 3.91. Działa i otwiera NEF-y.

pjfox
10-01-2005, 19:05
proszę bardzo (((-:

jest uśmiech

i wszystko działa (wolno bo wolno, ale idzie (-: )

cholera wie co u mnie było nie tak )-:


dzięki jeszcze raz
pozdro
pj

fusbo
21-02-2009, 23:14
Ponieważ i ja spotkałem się z takim problemem, oto dokładne rozwiązanie:

1) Ze strony IrfanView pobieramy sobie plik: http://irfanview.tuwien.ac.at/plugins/iv_formats.zip
2) Z archiwum wypakowujemy plik "formats.dll".
3) Wypakowany plik wklejamy do katalogu "Plugins" w katalogu, w którym zainstalowaliśmy IrfanView (domyślnie jest to: C:\Program Files\IrfanView\Plugins).

I bez problemu oglądamy sobie pliki NEF, np. z D300 :)

Btw., mam wrażenie, że zdjęcie wczytuje się z ustawieniami Picture Control, ale może się mylę...