PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to w motoryzacji: samochód



bombel
20-10-2008, 09:42
Z ogromną nieśmiałością zamieszczam ten obrazek, bowiem ostatni raz przed nim fotografowałem samochody na poważnie za Gierka, jeśli komukolwiek coś mówi to nazwisko. Wydaje mi się, że chodziłem już wtedy do jakiejś szkoły. Nieśmiałość jest tym większa, że Szanowne Grono Kolegów prezentuje niezmiennie wysoki poziom - więc liczę na liczne rady.

I pytam - będą z tego zdjęcia ludzie, czy do kosza z nim?


http://i38.tinypic.com/2cqcs9h.jpg

zapa
20-10-2008, 09:49
super - świetna obróbka !!!

Dyziek
20-10-2008, 11:05
Mi się podoba. Masz więcej?:)

mikkay
20-10-2008, 11:07
Ciekawy kadr i obróbka...

diZaster
20-10-2008, 11:10
dziwne rzeczy tam na niebie sie dzieja, kadr tez jakos specjalnie mi nie pasuje.
pomijam juz wogole to odbicie w zderzaku :)

jak dla mnie ani detal, ani calosc.
na nie.

bombel
20-10-2008, 11:49
Masz więcej?:)

Mam, ale nie wiem czy dizaSter mi pozwoli. :)

hotsauce
20-10-2008, 12:29
bombel, o jakim bardzo wysokim poziomie piszesz ? Poza kilkoma pracami, smiem twierdzic, ze poziom jest zadziwiajaco niski, jak na oficjalne forum traktujace o sprzecie foto :?

Tutaj mozna powiedziec, ze jest dosc wysoki poziom: http://forums.dieselstation.com/index.php?showforum=11

Do rzeczy... pomyslowe jest Twoje zdjecie i to sie bardzo liczy. Obrobka jest troche mocna, ale ma charakter w przeciwienstwie do tych zdjec z winietami i jedynie podniesionym kontrastem. Jesli chodzi o niebo to faktycznie jakos dziwnie wyglada na polaczeniu z drzewami.

Wrzucaj kolejne :)

Ostrry
20-10-2008, 12:54
mi się zdjęcie po prostu podoba i proszę o kolejne :)

Odnośnie forum które podał hotsauce to jest tam rzeczywiście niezły poziom i niezłe samochody :)

bartekl
20-10-2008, 13:26
http://forums.dieselstation.com/index.php?showforum=11


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nissantech.pl/style_emoticons/default/ohmy.gif)

a w kwestii zdjec stricte motoryzacyjnych na tym forum zapewne bylo by lepiej gdyby Ci bardziej ogarniajacy temat,
zdradzili troche ze swojej wiedzy, moze jakies fotki z backstage (?)

nawet pytajac o glupiego rig'a nikt nie chcial sie podzielic tutaj doswiadczeniami.
pytalem w 2 tematach, zalozylem osobny, wyslalem kilka PW, praktycznie zero konkretow.

oczywiscie, odpiszesz mi.. ze Tobie tez nikt nie pomagal :)
i ze amator pytajacy o byle drobnostki, nawet z pomoca - podobnych zdjec nie zrobi.

i pewnie bedziesz mial racje .... :D

Ostrry
20-10-2008, 13:30
zapraszam do tematu http://nikon.org.pl/showthread.php?t=75145 jeśli się zbierze większa liczba ludzi powstanie podforum i będzie miejsce na backstage i tematy rigowe :D

sote
21-10-2008, 12:39
Kadr mi sie podoba, kolorki podobnie, fakt cos na granicy drzewa/niebo sie dzieje...
przydaloby sie zmniejszyc odbicia na przodzie.
To nowa ibiza?

bombel
21-10-2008, 13:19
Ufff, miło, że rozpętała się dyskusja, szkoda, że nieco poboczna. Widzę, że wróciło do mojego obrazka.

Odpowiadam - a skąd ja biedny mam wiedzieć co to za Seat? Stał sobie spokojnie, to zrobiłem. Wyglądał jak nowy, a czy jak Ibiza - niech znawcy powiedzą.

Dyziek
21-10-2008, 13:21
Wg mnie nowy Leon:)
Bombel gdzie kolejne?

bombel
21-10-2008, 13:43
Dyziek, że tak powiem - sam widzisz...

hotsauce
21-10-2008, 14:58
Gdzie poleciala dyskusja ? Moze tak linka dac ?
Jasne Panowie, lepiej miec w temacie 3-5 postow w tonie "ladnie, nieladnie", ale utrzymywac sterylny porzadek... a bicie piany w temacie 125p tolerowac. Takim postepowaniem wlasnie zabijacie rzeczowa dyskusje, ktora bardzo czesto wlasnie wychodzi poprzez OT. Sorki, ale nie rozumiem takiego moderowania forum.

Slowo jeszcze do bartekl: mlodys jeszcze, tos bezinteresowny :D Ludzie Cie wyssaja i nawet nie podziekuja, to zmienisz sie. Zartuje oczywiscie, ale tak mi sie skojarzylo.
Mivec - to maciek.evo z tematem gdzie pytales o pokazanie riga. Sorki za zmylke, myslalem, ze ma takiego samego nicka jak na foto-moto.pl. BTW: jak uruchomia FM to wejdz i poczytaj - jest duzo porad odnosnie rigow, sam je nierzadko udzielalem. pozdro

fIlek
21-10-2008, 15:05
Nie będziemy za każdym razem wywalać offtopów do nowego tematu - jest wątek o rigach i tam sobie można pogadać. Autor wątku sam skarży się na brnięcie w OT, więc powinieneś zakumać o co chodzi.

bombel
21-10-2008, 15:26
No pięknie, tom sobie wrogów narobił: tym przerwałem dyskusję o zasadach bezinteresowności w internecie, Filek najpierw posprzątał (dziękuję nieśmiało) a teraz się musi tłumaczyć, niby była dyskusja o rigach, ale tak naprawdę to o czym innym, a teraz wychodzi że ją tłamszę, choć nie było nic istotnego dla samych rigów... Nagle okazało się, że było coś niewiarygodnie ważnego, ale nagle znikło, bo zmontowałem koalicję sił Ciemnej Mocy...

Ale niefart. A co mnie podkusiło, żeby pokazywać jakieś samochody w ogóle, tak się teraz zastanawiam... :|

Jak drugi raz pokażę jakiś samochód, kopnijcie mnie któryś w tyłek.

hotsauce
21-10-2008, 16:13
bombel, ogarnij sie i wrzucaj kolejne foty... bo se OT robisz :)

autograf
21-10-2008, 16:21
Tutaj mozna powiedziec, ze jest dosc wysoki poziom: http://forums.dieselstation.com/index.php?showforum=11



Gdzie poleciala dyskusja ? Moze tak linka dac ?


Slowo jeszcze do bartekl: [...] Zartuje oczywiscie, ale tak mi sie skojarzylo.



Mivec - to maciek.evo z tematem gdzie pytales o pokazanie riga. Sorki za zmylke, myslalem, ze ma takiego samego nicka jak na foto-moto.pl.


BTW: jak uruchomia FM to wejdz i poczytaj - jest duzo porad odnosnie rigow, sam je nierzadko udzielalem. pozdro


bombel, ogarnij sie i wrzucaj kolejne foty... bo se OT robisz :)

Bombel se robi OTa?


@Bombel - faktycznie, tam na górze coś nieładnie wyszło.
Poza tym git. Świetlna kolorystyka. Mocne cięcie, bardzo ciekawy kadr.



P.S. Aż mi się niezwyczajny element pierwszoplanowy przypomniał ;)


EDIT:

Samego siebie jeszcze nie cytowałem ALE! Jedna rzecz nie daje mi spokoju. Może jestem w błędzie.



@Bombel - faktycznie, tam na górze coś nieładnie wyszło.

ON by na to pozwolił? Żeby coś nieładnego z niebem się działo? Z czubkami drzew?

Nonsens! Opcje są dwie. Albo tak tam było, albo tak miało być :mrgreen:

bombel
21-10-2008, 16:41
He he, dobrze, nie kłóćcie się. Przyjmuję, że to drobne żarciki z obu stron a propos OTa. Uśmiechnąłem się i po sprawie.

A wracając do obrazka - to tak naprawdę co mnie strasznie martwi i wkurza, to wcale nie te chmury i drzewa - choć nie będę ściemniać, że tak miało być... Tak było po prostu. :)

W ogóle nie zawracałem sobie tym głowy, bo potwornie mnie denerwuje co innego, co widać już na tym powyżej, a będzie widać bardziej na tym poniżej. Skoro nie wytykacie akurat tego (czego się prawdę mówiąc spodziewałem najbardziej), zamieszczę to następne. Widzę, i wkurza mnie, ale pokażę, 'one kozie death'. :)

Ten kadr uważałbym za lepszy gdyby nie... No właśnie, też to widzicie? Ależ mnie to wkurza...


http://i36.tinypic.com/25rmioy.jpg

autograf
21-10-2008, 16:47
Citi handlowy? Odbicie Bombla w zderzeku? Jakiś balkon w LG? Odbicie w szybie tylnego auta? Wyrastająca łódka z dachu?

bombel
21-10-2008, 16:48
P.S. Aż mi się niezwyczajny element pierwszoplanowy przypomniał ;)

Czy mi się zdaje, czy mówisz o tym co ja myślę - taka niezły w sumie architektonicznie budynek z niezwyczajnym elementem pierwszoplanowym? Czyli zdjęciu, które, jakby to rzec, wystawiłem kiedyś?

autograf
21-10-2008, 16:51
Nie zdaję Ci się ;)

Podobne cięcia, podobne kolory - miał prawo mi się przypomnieć ;)

bombel
21-10-2008, 16:54
NO tak. Myślałem, że nikt go nie widział, miał chyba z 8 wizyt. Dzięki za taką długą pamięć. :)

autograf
21-10-2008, 16:56
I teraz pół forum będzie szukać hihi :)

A wracając do tematu, post #21, pomyślałem o tym samym co Ty?

bombel
21-10-2008, 16:59
I teraz pół forum będzie szukać hihi :)

Ale fajnie! :)




A wracając do tematu, post #21, pomyślałem o tym samym co Ty?

Daj pożyć! :) Niech się inni wypowiedzą, co sądzą o obrazku jednym i drugim (jak tu przyjdą w ogóle), a ja Ci i tak odpowiem, rzecz jasna. Spokojna głowa, powiem.

sote
22-10-2008, 15:19
Kurde bombel!
Wpatruje sie w te fotki jak glupek i oprocz tego, ze maja ciut inna tonacje,
to nie moge sie dopatrzec tego czegos co Cie tak wkurza, no chyba ze sa to paluchy
poodbijane wzdluz slupka przedniej szyby :mrgreen:

bombel
22-10-2008, 15:38
To świetnie, bo to oznacza, że nie jest tak tragicznie jak sądziłem. :)

Zresztą to nawet nie jest dziwne - każdego denerwuje co innego i każdemu co innego może się podobać. Jeśli nie znajdujesz jakiejś szczególnej ujmy, to po pierwsze jest mi miło, po drugie cieszę się, że się podoba, a po trzecie znaczy, że albo jestem przewrażliwiony, albo dziwak.

kronos28
22-10-2008, 22:19
slyszalem że tu zdjecia daja ;)

Ja sie nie wypowiem bo jest na zdjeicach pojazd pewnej marki, której produkt sam mam wiec moge byc lekko nieobiektywny ;)

świetna ta kolorystyka i kadr a szczególnie nie tyle szczegół auta (w sensie reflektor) ale to że jest też drugie za nim i uzupełnia fajnie tło po prawej nie pozostawiając pustki.

Seeker
23-10-2008, 09:37
U
f
o
.
.
.
?

koziak
23-10-2008, 10:02
Mi się nie podoba, zdecydowanie wolę Twoje klimaty w formie kaczki we mgle z mostem w tle i schodów. Nie chce mi się szukać tych zdjęć na forum, ale Ty Bombel na pewno kojarzysz o które zdjęcia mi chodzi. Jak dla mnie w motoryzacji się nie sprawdziłeś.
Pozdrawiam.

elix
23-10-2008, 10:41
No właśnie, też to widzicie? Ależ mnie to wkurza...


To ja też wezmę udział w tym quizie i obstawię opcję taką, że wkurza cię to odbicie w zderzaku, które daje niebezpiecznie daleko idące możliwości do ujawnienia Twego wizerunku - CSI takie rzeczy potrafi tak powiększyć i wyostrzyć, że praktycznie można dość dokładnie policzyć ilość rzęs w lewym oku ;)

autograf
11-11-2008, 16:32
To ja też wezmę udział w tym quizie i obstawię opcję taką, że wkurza cię to odbicie w zderzaku, które daje niebezpiecznie daleko idące możliwości do ujawnienia Twego wizerunku - CSI takie rzeczy potrafi tak powiększyć i wyostrzyć, że praktycznie można dość dokładnie policzyć ilość rzęs w lewym oku ;)

Pojechałeś Wojtku :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ale Bombel źle to wszystko zorganizował - mógł przecież ankietę do wątku dołączyć ;)

bombel
11-11-2008, 17:15
E nie, ankiety wcale nie zamierzałem robić... Skoro już ktoś odkopał truposza, to dopowiem, że wkurza mnie strasznie na tych zdjęciach ten wystający przed przednią szybę namiot, który Autograf nazwał łódką wystającą z dachu. Ale skoro nie rzuca się w oczy tak dramatycznie, znaczy, że się trochę czepiam.

Sowulus12
11-11-2008, 17:26
No pięknie, tom sobie wrogów narobił: tym przerwałem dyskusję o zasadach bezinteresowności w internecie, Filek najpierw posprzątał (dziękuję nieśmiało) a teraz się musi tłumaczyć, niby była dyskusja o rigach, ale tak naprawdę to o czym innym, a teraz wychodzi że ją tłamszę, choć nie było nic istotnego dla samych rigów... Nagle okazało się, że było coś niewiarygodnie ważnego, ale nagle znikło, bo zmontowałem koalicję sił Ciemnej Mocy...

Ale niefart. A co mnie podkusiło, żeby pokazywać jakieś samochody w ogóle, tak się teraz zastanawiam... :|

Jak drugi raz pokażę jakiś samochód, kopnijcie mnie któryś w tyłek.

Przemyśl to w kącie tyłem do klasy :)

Druga fotka lepsza, ale nie jest to Twój szczyt możliwości.

DonMaliniacco
19-11-2008, 12:14
Dosyć późno tutaj zawitawszy ;) Zdecydowanie pierwsze - jest bardzo ok. Fajna obrobka - dodaje delikatny klimat..