PDA

Zobacz pełną wersję : pilot od tv do nikona d 70



bartmika
10-01-2005, 10:22
Czy ktos moze testowal i probowal?

Wyczytane ze strony

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=11241145

Podobno dzialaja piloty od TV jesli im sie ustawi specjalny kod (niektore tak maja) np. kod Sanyo ....i dziala normalnie jak pilot Nikona, zasieg 7m

pozdr.

Paweł M
10-01-2005, 10:29
podobno w uniwersalach działa kod" 11323, ale nie sprawdzałem bo nie mam

bartmika
10-01-2005, 10:31
podobno w uniwersalach działa kod" 11323, ale nie sprawdzałem bo nie mam

no wlasnie taki uniwersalny pilot z kodami kosztuje grosze w porownaniu do ceny ~ 100 zl

dzis po poludniu sprawdze.

pietrucha
10-01-2005, 12:20
sam jestem ciekaw, bartmika, czekam na wiesci

vuki
10-01-2005, 12:35
A ja mam PocetaPC i tez slyszalem ze mozna go jako pilota wycwiczyc.
Bede probowal, sanyo mowicie.....

Mad Max
10-01-2005, 14:06
A ja mam PocetaPC i tez slyszalem ze mozna go jako pilota wycwiczyc.

Można, mój ipaq odpala nikosia ;) Ale oryginalny pilot jest znacznie poręczniejszy.

groseb
10-01-2005, 20:50
A jaki masz program do ipaca i jak go skonfigurować.

Mad Max
10-01-2005, 21:02
A jaki masz program do ipaca i jak go skonfigurować.

Nevo (http://www.mynevo.com/mynevo/Home.aspx) , nauczyłem go przy pomocy oryginalnego pilota.

groseb
10-01-2005, 21:35
Dzięki i pozdrawiam.

kobial
16-02-2005, 23:11
Dziala pilot od amplitunera Yamaha RX-V640 - kod 1691 (TV SANYO)

Pozdr.
KK

Anonymous
17-02-2005, 18:15
Działają piloty uniwersalne Philipsa: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42280515 ,kod: 11323. Pozdrawiam

irekka
17-02-2005, 19:37
Pisałem o tym tutaj:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=3470&postdays=0&postorder=asc&start=25

[ Dodano: Czw 17 Lut, 2005 ]
W istrukcji tego pilota z allegro ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42280515) nie ma kodu 11323 - na pewno dobrze napisałeś ??? Kody są 6 cyfrowe - fakt, że we wszystkich przypadkach pierwsza cyfra to 0.

Anonymous
17-02-2005, 22:47
Wpisujemy wtedy 011323

Anonymous
17-02-2005, 22:53
Używam http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39060520 jest to starszy model, ale ten co podałem wyżej też działa.

Mateusz
18-02-2005, 00:36
czyli D70 dziala z kazdym pilotem do ktorego mozna wgrywac kody tak?

irekka
18-02-2005, 08:57
Ściągnałem instrukcję do tego starszego modelu i tam niestety tez kod jaki podałeś nie jest przyporządkowany żadnemu urządzeniu - dlatego ponawiam pytanie czy dobrze wpisałeś na forum te cyferki ???
Mateusz: zależy co rozumiesz przez "wgrywanie" - każdy pilot uniwersalny , który ma możliwść "uczenia się" doskonale nadaje sie do sterowania D70 - problemem może być tylko pożyczenie od kogoś oryginalnego pilota, żeby naszego "nauczyć". Piloty uniwersalne, które "programujemy" wpisując kod danego urzązdenia, którym chcemy sterować mogą (ale nie muszą) być użyteczne w sterowaniu D70. Zauważyłem, że efekty daje wpisanie kodu telewizora sanyo - ale być może magnetowid thomson też ma ten sam sygnał sterujący.

Anonymous
18-02-2005, 15:33
I co z tego, że niema w instrukcji kodu nikona, najważniejsze, że działa. Oczywiście zaryzykowałem zamawiając ten pilot, nie wiedziałem czy to zadziała. Teraz kiedy wiem, że pilot funkcjonuje mogę polecić go wszystkim, dla których cena za ML-L3 jest za wysoka.

Pozdrawiam Damian Nowacki – bipperia@o2.pl

irekka
18-02-2005, 18:17
Znaczy taka nieudokumentowana funkcja ???
Sprawdzę jak do mnie dotrze czy działają też inne kody dla sanyo.

[ Dodano: Sro 23 Lut, 2005 ]
Pilot dotarł - nie działa kod podany tutaj, ani niestety żaden kod dla sanyo - poprobuję jeszcze inne kody - ale pilot jest fajny :-)

[ Dodano: Czw 24 Lut, 2005 ]
Po kilku godzinach wklepywania różnych kodów znalazłem :-)))
021101
klawisz vol+
kupiony na allegro - link powyżej
wolałbym taki w formacie karty kredytowej - ale nie znalazłem takiego dla sanyo

mario
26-02-2005, 19:53
Witam.
Kod, który podałeś faktycznie działa.
Mało tego, ten sam kod obsługuje również obydwa posiadane przeze mnie telewizory (Philips i Deawoo).

Żona mnie zapytała - co to za przesyłka znowu przyszła, a ja jej na to uniwersalny pilot
do naszych telewizorów :mrgreen: (o aparacie nie wspominając).

Nawet myślałem nad tym, aby przełożyć elektronikę do innej (mniejszej) obudowy i zasilić
z jednej 3V baterii. Jak coś wykombinuję to dam znać.

pjfox
04-03-2005, 19:59
daj daj, ja też będę równolegle prowadził takie prace (-:
Bo ten co kupiłem na allegro jakiś duży, tani, ale duży
do mniejszej obudowy to byłby jak znalazł

matmol
06-03-2005, 12:56
A ja mam telefon komórkowy Nokia z portem podczerwieni i systemem Symbian. Jedna z wgranych aplikacji to jest właśnie uniwersalny pilot. Można tym obsługiwać wiele urządzeń (są "gotowce" kodów), albo można samodzielnie zdefiniować kod. Program przyjmuje jednak kody tylko jako wielokrotność 4 cyfr, czyli np. XXXX lub XXXX XXXX lub XXXX XXXX XXXX. Tutaj podajecie kody do Nikona jako 5-6 cyfrowe. Czy ktoś ma pomysł albo przerabiał ten temat?

Siupes
06-03-2005, 19:14
Ja sprawdzalem wszystkie piloty jakie mialem w domu, bez rezultatow. potem meczylem moj uniwersalny pilot z mizernym skutkiem, potem zaczalem szukac programu do mojego pocketPC, co ostatecznie zakonczylo sie wyprawa do sklepu i zakupem oryginalnego pilota, czego nie zaluje, chociaz uzywalem go ze 2 razy dopiero.
Ale BULB dziala perfekt !!!

heretique
07-03-2005, 18:27
Dostałem tego pilota (po tygodniu czekania) i co ciekawe, po wpisaniu kodu działa zarówno przycisk VOL+ jak i PROG- :-) To moim zdaniem dowodzi przypadkowemu "pasowaniu" kodów ;-)

Pozostaje tylko przyszykować warsztat i przystąpić do prac nad wyprodukowaniem własnego pilota (być może z jakimiś zaawansowanymi funkcjami!). Może byłby popyt? ;-)

sinner
07-03-2005, 18:56
Sukces!!!
Pilot uniwersany marki Elita :shock:
Na kodach od Sanyo połowa przycisków powoduje wyzwolenie migawki.
Jakie inne funkcje posiada oryginalny pilot od D70?

Siupes
07-03-2005, 21:00
Jakie inne funkcje posiada oryginalny pilot od D70?
niestety z jednym przyciskiem udalo im sie osiagnac... wyzwolenie migawki tylko :)

Saint
07-03-2005, 21:08
Jakie inne funkcje posiada oryginalny pilot od D70?

niestety oryginalnyy pilot posiada tylko jeden klawisz wiec ciezko tu mowic o dodatkowych funkcjach innych niz wyzwalanie migawki ;)

sinner
07-03-2005, 21:49
Podjarałem się tym postem,a że instrukcja leży w robocie,
zresztą nie interesowałem się do tej pory sprawą pilota, z drugiej strony to powinien być on na wyposażeniu.AVE :x

Saint
07-03-2005, 21:50
sinner, tez tak mysle ...

Art
08-03-2005, 18:41
Dzisiaj dostałem tego uniwersalnego pilota Philipsa (kupiłem na alledrogo za 20 zł + przesyłka).

Żaden z podanych wyżej kodów nie działał, więc zamiast wpisywać na chybił trafił inne kody i próbować czy zadziałają zrobiłem tak jak się robi w przypadku gdy się posiada urządzenie (np telewizor) którego nie ma na liście z kodami.

1. Ustawiłem aparat tak jakbym go miał wyzwalać pilotem
2. W pilocie uaktywniłem tryb wprowadzania kodu. (klawisze "Power" i "Mute")
3. Celując w aparat naciskałem przycisk "Power" raz za razem (pilot wówczas wysyła kolejno różne sygnały sterujące).
4. Za N-tym wciśnięciem aparat zareagował, więc dalej już nie wciskałem.
5. Nacisnąłem "Mute" żeby zapamiętać znaleziony sygnał.
6. Wykonałem próbę działania - działa OK
7. Spakowałem wszystko do torby i czekam aż się przyda :)

Piszę to po to żeby zaoszczędzić następnym użytkownikom takiego pilota bezsensownego wklepywania kodów na chybił trafił.

Aha - aparat reaguje na przyciski "Power" i "Vol +". Pilot nawet fajny tylko trochę duży ale za te pieniądze nie ma na co narzekać.

Pozdrawiam

heretique
08-03-2005, 22:17
Mi początkowo kod 021101 też nie zadziałał, trochę się wystraszyłem, ale gdy spróbowałem ponownie, tym razem bardzo uważnie wpisując kod, zadziałało:)

irekka
09-03-2005, 08:49
Większość pilotów ma funkcję "szukania" urządzenia - ma to jedną wadę - nie wiesz kod jakiego urządznia jest aktywny. Przy wymianie baterii tracisz zapis i zabawa zaczyna sie od nowa. Ja poświęciełm troszeczkę czasu i znalazłem właściwy i nawet zapisałem go pod klapką od baterii. Co do sterowania aparatem przez inne piloty w tym komórką - podawane tu kody to nie są kody nikona tylko kody układu scalonego pilota, który pod kazdym z nich posiada zaszyty zestaw sygnałów odpowiadający danemu urządzniu. Przy innym pilocie uniwersalnym zadziałał kod 0119 - generalnie działa przypisanie urządzeń sanyo.
Art: spróbuj ten podany w pości wyżej - kilka osób ma ten pilot i wszystkim wyzwala d70 - jestem przekonany, że Twój też to potrafi :-)

Art
09-03-2005, 17:42
Wiem że po wymianie bakterii trzeba od nowa, ale trwało to bardzo krótko, dosłownie kilkanaście wciśnięć więc dla mnie nie stanowi to problemu (wolę tak niż klepać na chybił trafił wszystkie kody, chyba żeby rzeczywiście zadziałały te od Sanyo). Co do kodu 021101 to próbowałem kilkakrotnie zanim zacząłem szukać innego sposobu - zero reakcji. Ale jeszcze spróbuję.

Pozdrawiam

Kynio
09-03-2005, 22:07
To może trochę nie na temat, ale ja w swoim F75 wyzwalam migawkę uniwersalnym pilotem Philipsa (duży trochę, choć mniejszy niż oryginalny, bo pierwotnie był przeznaczony do telewizora). Po prostu włączyłem funkcje wyzwalania migawki pilotem w aparacie i potem skierowałem pilot w stronę aparatu i zgodnie z instrukcją uruchomiłem szukanie kodu. Dobrą opcją jest przypisanie aparatu pod drugie urzadzenie (aux) mam nadzieję że to komuś pomoże i sorry za mały offtopic

xaban
11-03-2005, 22:11
Dzisiaj dostałem tego uniwersalnego pilota Philipsa (kupiłem na alledrogo za 20 zł + przesyłka).
Żaden z podanych wyżej kodów nie działał, więc zamiast wpisywać na chybił trafił inne kody i próbować czy zadziałają zrobiłem tak jak się robi w przypadku gdy się posiada urządzenie (np telewizor) którego nie ma na liście z kodami.


Też kupiłem tego właśnie pilota i również w moim przypadku 021101 nie działa. Biorąc przykład z Arta ustawiłem pilota metodą prób i błędów.
Gdyby D70 nie reagował na przycisk ON/OFF byłoby cienko - bo nie byłoby możliwości znalezienia właściwego ustawienia.

Rzeczywiście pilot nie jest szczególnie mały - zdjęcie było bez żadnego dodatkowego obiektu jako punktu odniesienia (np. zapałki) i spodziewałem się, że jest mniejszy (w sumie ma tak mało przycisków.
Ale w końcu to pilot do telewizora i po prostu ma dobrze leżeć w ręku, jak się człowiek rozpłaszczy na fotelu przed telewizorem. ;)

iceman
12-04-2006, 19:47
zaraz zaraz.... nic nie kumam z tymi pilotami...

jaki trzeba miec konkretnie pilot?
JAKIE musi miec funkcje?
gdzie ten kod sie wpisuje i o co chodzi z tymi kodami?

pogubilem sie :(

sinner
12-04-2006, 20:21
widzisz kolego gdybyś nie był zza winkla tylko z jakiegoś konkretnego miasta (chyba że się wstydzisz) to jakiś ziomal pewnie by Ci to wyjaśnił :wink:

Chodzi o piloty uniwersalne do sprzętu RTV

iceman
12-04-2006, 21:16
nie rozumiem co ma miasto do pilota i wyjasniania...

jestem z Warszawy.. pomoglo? :)

pjfox
13-04-2006, 01:53
Jakby ktoś chciał. To ja taki kupny z allegro - do TV mogę odsprzedać.
Dlaczego?
bo użyłem go słownie dziesięć razy (poza tym potem kupiłem PalmV a tam tez mam przywcisk do pilota (-: )