Zobacz pełną wersję : odchudzanie twarzy w PS jak?
tak jak w temacie może ktoś ma tutka z odchudzania twarzy?? sylwetkę potrafię odchudzić ale z twarzą mi nie idzie :(
puchbeary
18-10-2008, 15:17
a jaka to różnica w odchudzaniu twarzy a całej sylwetki - jedynie rozmiar i nacisk zastosowanego narzędzia. Filtry skraplanie i jedziesz.
puchbeary
można też cieniować - nie tylko "fizycznie" odchudzać
puchbeary
18-10-2008, 16:20
interesujące - powiedz więcej. Do tej pory używałem zawsze liquify
Kiedyś udało mi się jakąś okrągłą twarz optycznie nieco wyszczuplić dodając cienie tam, gdzie szczupła twarz powinna mieć lekki cień i dodatkowo przyciemniając obie strony twarzy (jej boki).
Mam tu na myśli naprawdę dość subtelne przyciemnienia. Chodzi o stworzenie wrażenia, że "tak się ułożyło światło".
Używałem warstw dopasowania, krzywych (lub leveli), masek.
puchbeary
18-10-2008, 16:30
Znakiem tego manipulacja odbiorem obrazu a nie obrazem. to może dawać dobre efekty ale jest chyba tez znacznie bardziej wymagające.
autograf
18-10-2008, 16:50
Puchbeary, Fragles ma racje. Natknąłem się ostatnio na tutorial w sieci - gdzie m.in. jednym elementem postpr. było takie cieniowanie.
Efekty zadowalające!
autograf a masz gdzieś link do tego?
puchbeary dzięki za pomoc :) wiem, że skrapalanie ale jakoś sylwetke łatwiej wiesz bo oczy i usta mi problem sprawiają ;)
jak ktoś ma jakiegos tutka to z przyjemnością przyjmę ;)
Kiedyś udało mi się jakąś okrągłą twarz optycznie nieco wyszczuplić dodając cienie tam, gdzie szczupła twarz powinna mieć lekki cień i dodatkowo przyciemniając obie strony twarzy (jej boki).
Mam tu na myśli naprawdę dość subtelne przyciemnienia. Chodzi o stworzenie wrażenia, że "tak się ułożyło światło".
Używałem warstw dopasowania, krzywych (lub leveli), masek.
Masz gdzieś ten przykład? Chętnie bym zobaczył. Dzięki ;)
Masz gdzieś ten przykład? Chętnie bym zobaczył. Dzięki ;)
Ja nawet nie pamiętam kiedy i komu to robiłem :mrgreen: tak więc nie pomogę... Ale zbliża mi się pewna okazja do focenia, gdzie być może będę musiał pokombinować w ten sposób (chyba, że makeupistka się spisze...) - wtedy się pochwalę :)
Liqiufy+cieniowanie dodge/burn toolem. Wstaw jakieś zdjęcie, to zrobimy małą demonstrację.
autograf
06-11-2008, 18:06
Znalazłem. Obejrzyjcie do końca: http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=490
Czasami nawet całkiem śmiesznie i nie najgorzej wychodzi wyszczuplanie twarzy przy użyciu Ctrl T czyli Free Transform :mrgreen: jak to mawiam - wychodzą wtedy takie "kinowe" kadry...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.