PDA

Zobacz pełną wersję : filtry slim B+W polar i UV



artful
23-06-2006, 10:09
Cześć,
proszę o informację od użytkowników tych zacnych filtrów (77 mm), jak to
jest z dekielkami do tych filtrów (polar i UV). Trzymają się twardo, czy
spadają przy najmniejszym ruchu, np. przy wkładaniu do torby? Coś mi się nie
chce wierzyć, że za pięć stówek dostaję taką tandetę (nie chodzi o sam
filtr, ale o całość, dekielek jest częścią filtru). Jeśli faktycznie nie
trzymają się jak należy jak sobie radzicie? Ewentualnie proszę o pomoc w
znalezieniu wersji slim filtrów nie gorszych i w podobej cenie, które nie
mają problemów z odpadającymi deklami:-)
Czy przy 20mm (nikkor 20-35/2.8 ) będzie winietował nie-slim? Może powinienem
kupić zwykłą wersję? Jakieś doświadczenia?

dzięki za pomoc
Artur

leon28
23-06-2006, 10:25
artful,

Trzymają się twardo, czy
spadają przy najmniejszym ruchu, np. przy wkładaniu do torby nie wiem, czy dobrze cie zrozumialem, jesli chodzi o mocowanie dekla (ktory normalnie jest przy obiektywie) na filtrze to trzymaja sie twardo, 0 problemow - przy czym mam tylko oryginalne nikona, wiec moze jesli ktos ma innych producentow, to w tym jest problem.

Olomir
23-06-2006, 10:44
Posiadam od 3 tygodni 20-35 Nikkora. Dokupiłem w Raysfoto UV Heliopana SH-MPC slim zakładam dekiel orginalny i nie wiedzę problemów.
Do jakiego body podpinasz 20-35 i masz jakieś spostrzezenia co do obiektywu ? (u mnie z D50).

Niedzwiedz
23-06-2006, 10:48
z takim rozmiarem to wez se cokina z uchwytem szerokokatnym :)

artful
23-06-2006, 10:53
Olomir,
podpinam na zmianę do f5/f100, doskonały obiektyw. Nie wiem jak się sprawuje z cyfrą, bo nie posiadam :)

Sławek
23-06-2006, 12:15
Niestety w przypadku B+W dekielek na polara w wersji slim to porażka - nawet nie trzeba wkładać do torby żeby spadł - on poprostu sam spada - miałem 1 dzień i wymieniłem na zykłego (F-Pro). Skoro u mnie przy zwykłym polarze przy 17 mm nie ma winiety to tym bardziej nie będzie przy 20 mm.

Przepraszam, teraz zauważyłem, że to chodzi o analogowe body, więc cała moja wypowiedź dotycząca winietowania nie ma większego sensu. Co do dekielka - to naprawdę kiepskie rozwiązanie.

slasz
23-06-2006, 13:18
Jezeli chodzi o B+W slim, to ten dekielek jest zaprzeczeniem niemieckiej mysli technicznej :) To jest tragedia w czystej postaci. Nie dosc, ze sam spada, to jeszcze jak sie zalozy do np. oslony tulipanowej, to za cholere juz nie mozna go zdjac. Nie ma nawet za co zahaczyc pazura. Ja musze odkrecac oslone.

Vadim
23-06-2006, 13:20
artful, jak chcesz kupić B+W, to polar w najnowszej standardowej wersji F-PRO ma grubość 7mm i to może być już problem z winietowaniem przy tak szerokim kącie.
Z UV nie będzie tego zjawiska, bo ta UV B+W w oprawce F-PRO ma 4mm grubości i do tego przedni gwint. Do szerokiej 20 można używać bez problemów.

Pozdrawiam

MzMarcin
23-06-2006, 13:28
Ja używam B+W kasemana w zwykłej oprawce Fpro. Wczoraj dostałem 8 rolek slajdu i mogę Ci zaręczyć, że winiety nima NUL ZERO :). Sprawdź na necie jak pod tym względem zachowuje się 20-35... przypuszczam że co najmniej tak samo jak nie lepiej! :) W końcu to 20mm ;)

ALF
26-06-2006, 02:20
przeniosłem do właściwego działu

artful
21-07-2006, 09:59
MzMarcin,
a do jakiego szkła go dokręcieś?

Antonina
21-07-2006, 11:27
Nie będę powtarzać wad tego filtra, bo już zostały wymienione dodam jeszcze jedno, że czyszczenie tego filtra jest o wiele bardziej kłopotliwe od Marumi, mam B+W slim C-POL MRC 82mm używałam go przez tydzień obecnie leży nieużywany, teraz postanowiłam wrócić do mojej starej firmy, jaką jest Marumi CPL-WPC i naprawdę nie żałuję