PDA

Zobacz pełną wersję : konwersja do B&W



maciekjak
17-10-2008, 20:43
poszukuję sposobu na konwersję w PS zdjęć do B&W z silnymi kontrastami, generalnie żeby czerń była czernią a biel bielą

Orsacchiotto
17-10-2008, 21:27
1. W photoshopie image -> mode-> convert to grayscale
2. Image -> adjustments -> chanel mixer ustawiasz monochromatyczność i bawisz sie suwaczkami dlakażdego kanału ;)

Możesz też wybrać image -> calculations i tam pokombinować ;)

Czornyj
17-10-2008, 21:28
A C R

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/ACR5.jpg)

maciekjak
17-10-2008, 21:45
1. W photoshopie image -> mode-> convert to grayscale
2. Image -> adjustments -> chanel mixer ustawiasz monochromatyczność i bawisz sie suwaczkami dlakażdego kanału ;)

Możesz też wybrać image -> calculations i tam pokombinować ;)

dzieki, metody 1,2 są mi znane ale jakoś nie potrafię osiągnąc zadowalającego efektu, może ta 3 da jakieś konkretniejsze efekty :)

Orsacchiotto
17-10-2008, 21:57
dzieki, metody 1,2 są mi znane ale jakoś nie potrafię osiągnąc zadowalającego efektu, może ta 3 da jakieś konkretniejsze efekty :)

to w punkcie drugim spróbuj ustawić tak
( Image -> adjustments -> chanel mixer).:

Kanał Red 100%
Kanał Green +50%
Kanał Blue 0%
Constant -28%

[v] Monochrome

Dla mnie to chyba najlepszy efekt dla B&W wyglądający tak ;) .:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/10/acfd5716040020-1.gif
źródło (http://www.imagebam.com/image/acfd5716040020)

Efekt samego "convert to grayscale"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/10/7c4fac16040023-1.gif
źródło (http://www.imagebam.com/image/7c4fac16040023)

oryginał ;) ( fotka mojej 4 letniej uzynki :P )


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/10/2ce73c16040026-1.gif
źródło (http://www.imagebam.com/image/2ce73c16040026)

trud
17-10-2008, 22:36
obrazek -> tryb -> skala szarości
kopia warstwy tła -> tryb wyświetlania nakładka -> suwaczkiem krycia doprawić do smaku

albo

obrazek -> tryb -> lab
kanał -> jasność
obrazek -> tryb -> skala szarości
kopia warstwy tła -> tryb wyświetlania nakładka -> suwaczkiem krycia doprawić do smaku

maciekjak
18-10-2008, 16:39
Orsacchiotto faktycznie dosyć ciekawy efekt.
wczesniej robiłem mniej wiecej tak
R: + 65%
G: ok -30%
B: + ok 60-70 %
constant - 3-10 %

Orsacchiotto
18-10-2008, 16:46
nie ma za co ;) :p

maciekjak
20-10-2008, 11:24
Dzieki wszystkim za cenne wskazówki :)

artko
20-10-2008, 12:46
A nie jest przypadkiem tak że każda fotografia jest inna i każda wymaga indywidualnego potraktowania ??

Nikuś
20-10-2008, 13:59
Jesli mógłbym się podłaczyć... czy jedynym sposobem(narzędziem), oprócz naocznego skontrolowania na monitorze ( który to proces może być mylący), najciemniejszych i najjasniejszych miejsc zdjęcia jest np funkcja Treshold? Chodzi mi tez w kontekscie oddani zdjęć B&W do labu. Zdarza się też występowania "schodków" przy winietowaniu nie wedziec czemu tylko fotek B&W na papierze...


.

bombel
20-10-2008, 14:02
A nie jest przypadkiem tak że każda fotografia jest inna i każda wymaga indywidualnego potraktowania ??

Oczywiście że tak, ale wielka jest w narodzie miłość do rozwiązań krótkich, łatwych, niekłopotliwych i prostych do przeprowadzenia.

Jak popatrzysz piętro wyżej, zobaczysz 'przepis', z których każdy składa się z maksimum 4 linijek. I to się podoba! :)

A mów tutaj o tym, że inaczej dla jednych zdjęć a inaczej dla innych - za trudne i za skomplikowane.

marmajgabin
23-10-2008, 20:19
może mi ktoś polecić jakiś darmowy program do konwersji B&W, z Nefów?

Orsacchiotto
25-10-2008, 13:33
Oczywiście że tak, ale wielka jest w narodzie miłość do rozwiązań krótkich, łatwych, niekłopotliwych i prostych do przeprowadzenia.

Jak popatrzysz piętro wyżej, zobaczysz 'przepis', z których każdy składa się z maksimum 4 linijek. I to się podoba! :)

A mów tutaj o tym, że inaczej dla jednych zdjęć a inaczej dla innych - za trudne i za skomplikowane.

Może najpierw sprawdź na swojej skórze i porównaj z automatami z photoshopa [wycięto chamstwo]

Sposób jaki podałem sprawdza się na większości fotek jakie miałem oakzję robić w B&W a przy tym w każdej chwili jak coś nie pasi możesz suwakami sobie poprawić [wycięto wycieczki osobiste]

Czornyj
25-10-2008, 13:41
3.A teraz się kurna stałeś drugim Anselem Adamsem...

A ty się kurna staniesz historią, jak jeszcze raz zaczniesz wypisywać pierdoły. Mam już powyżej uszu twojego smętnego pi....ia.

To jest ostatnie - kurna - ostrzeżenie.

Orsacchiotto
25-10-2008, 13:41
Orsacchiotto, ale wycieczki to wsadź sobie w buty.

Bo nieprzyjemnie się tu zrobiło.

Nie jesteś tutaj od pouczania to po pierwsze po drugie, dlaczego mam nie reagować i nie odnośić się do konkretnej osoby z takim samym szacunkiem z jakim ona do mnie (patrz wypowiedzi niejakiego bombla w moich wątkach) a po trzecie - nie mam cierplwiosci gdy za wszelka cene jakis buc stara się z siebie zrobić mędrca w każdej dziedzinie a g.. się zna.
Skoro taki mądry - czemu sam nie podał ani razu odpowiedzi na konkretne pytanie w wątkach poruszanych na forum, ale zawsze pociskał farmazony odnośnie tego co kto z kim i dlaczego ?? ;/

W tym przypadku mam zero tolerancji dla takich osób nawet kosztem wyfrunięcia z forum.

Czornyj
25-10-2008, 13:42
Nie jesteś tutaj od pouczania to po pierwsze po drugie, dlaczego mam nie reagować i nie odnośić się do konkretnej osoby z takimsamym szacunkiem z jakim ona do mnie a po trzecie - nie mam cierplwiosci gdy za wszelka cene jakis buc stara się z siebie zrobić mędrca w każdej dziedzinie a g.. się zna.
Skoro taki mądry - czemu sam nie podał ani razu odpowiedzi na konkretne pytanie w wątkach poruszanych na forum, ale zawsze pociskał farmazony odnośnie tego co kto z kim i dlaczego ?? ;/

W tym przypadku mam zero tolerancji dla takich osób.

Ja ci qrv dam buca, pajacu jeden...

pebees
25-10-2008, 13:43
Proszę bez wycieczek osobistych.

O. Czornyj mnie ubiegł :)

axer
25-10-2008, 13:50
EDIT: nevermind

axer
25-10-2008, 13:51
No to się podwójnie spóźniłem... :)

qamil_d_dg
27-10-2008, 19:21
Zdjęcia najlepiej wołać w koloeze i następnie w PS-ie przerabiać. Najlepsze efekty uzyskać można moim zdaniem przez Chanel Mixer, lub w CS3 prze Black & White, a następnie krzywymi tak kręcić, aż uzyskamy pożądany efekt.