PDA

Zobacz pełną wersję : Jesli nie druk cyfrowy, to co?



donkiszot
16-10-2008, 01:24
Sprawa jest taka: umyslilo mi sie, ze nie chce odbitek, ze sobie album wydrukuje. Mniej wiecej taki, jakie mozna spotkac w ksiegarniach. Od poczatku pomyslu bylem nastawiony na drukarnie cyfrowa, ale jak sie okazalo po wydruku probnym - kiszka. I teraz nie wiem, co z tym fantem zrobic. Czy druk cyfrowy sie absolutnie nie nadaje do fotografii czarno-bialej? (tu nadmienie, ze o taka sie glownie rozchodzi) Czy - po prostu - cos nie zagralo? (przygotowanie badz wykonanie) Tak sobie mysle, ze jesli to slepa uliczka, to chyba nici z pomyslu, bo co mi pozostalo? Jest jeszcze jakas inna technologia, ktora spelnia wymagania?

1. bardzo maly naklad;
2. wydruk obustronny;
3. powierzchnia wydruku do A3;
4. w miare atrakcyjny papier;
5. wystarczajaca jakosc reprodukcji B&W.

Oczywiscie cudow jakosciowych nie oczekuje, ale wspomniana "kiszka" nie wchodzi w gre.

Myslalem jeszcze, zeby temat na Epsonce (z tych do wydrukow fotograficznych) przeskoczyc, ale z tego co wiem, to nie ma dwustronnych papierow foto. A co by z tego wyszlo gdyby tam zwykla satyne zaladowac? Zahulaloby to?

Czekam na wszelkie propozycje, bo pomysl umiera - a szkoda.

donkiszot
19-10-2008, 00:51
Cos mi sie zdaje, ze zadalem zbyt trudne pytania :?

Moze cos prostrzego: jaki obiektyw bedzie najlepszy do fotografowania maszyn drukarskich? :twisted:

amator_r
23-10-2008, 15:13
a gdzie robiłeś tą książkę?

fIlek
23-10-2008, 15:15
Pytanie zasadnicze - gdzie i na czym drukowałeś? Zobacz sobie ofertę: www.studiouh.com - wybierz wydruk+laminowanie folią błyszczącą, myślę, że się nie zawiedziesz. Druk cyfrowy to ogólne pojęcie, które nic nie mówi o jakości. Nowsze maszyny Xeroxa dają naprawdę czadu.

donkiszot
23-10-2008, 16:43
Dzieki za odzew. Osobiscie watek spisalem juz na staty. A tu niespodzianka.


a gdzie robiłeś tą książkę?
Jeszcze nie robilem. Zrobilem tylko wydruk probny. Chodzi Ci o konkretne miejsce? Niestety nie mam pojecia na jakiej maszynie drukuja czaro-biale zamowienia.


Pytanie zasadnicze - gdzie i na czym drukowałeś? Zobacz sobie ofertę: www.studiouh.com - wybierz wydruk+laminowanie folią błyszczącą, myślę, że się nie zawiedziesz. Druk cyfrowy to ogólne pojęcie, które nic nie mówi o jakości. Nowsze maszyny Xeroxa dają naprawdę czadu.

Oferte studioh znam, nawet pytalem mailowo o jakosc czarnobialych wydrukow. Poniekad potwierdzili moje obawy, ale taka to gatka na odleglosc. Bez naocznych dowodow nie ma co gdybac.

Z folia tez sie zagalopowalem. Jako milosnik matu zapomnialem, ze przy i tak juz kipskiej czerni, jeszcze bardziej ja poszarze. Nastepna proba bezapelacyjnie bedzie z byszczaca.

Oto wlasnie chodzi, ze wiem, ze Xerox daje czad. Tym wiekszy moj zawod i zdziwienie. Stad tez moje pytania, bo nie wiem gdzie blad. Nie wiem, czy ja cos zle przygotowalem, czy ta konkretna maszyna nie daje rady, czy moze technologia druku cyfrowego sie nie nadaje do b&w?

Najgorzej z reprodukcja bardzo jasnych szarosci. Do wydrkuku probnego przygotowalem 2 zdjecia i pasek z gradientem (taki jak do ustawiania kontrastu i jasnosci monitora). Np na tym pasku (na zdjeciach rowniez) nie ma w ogole wspomnianych szarosci. Jest biel i nagle, skokowo wchodzi w szarosc, ktora az do czerni jest kontynuowana gladkimi przejsciami.

Jak na razie mam dwa wyjscia:
1. poszukac innej drukarni;
2. wydrukowac w wersji pelnokolorowej narazajac sie na dominante (oby brazow).

fIlek
23-10-2008, 16:48
Mam wrażenie, że dominanty nie będzie, przygotuj tylko bitmapy w skali szarości. studiouh pracuje na PDFach, mam sporo roboty przez nich wydrukowanej i dają radę. Oczywiście przy aplach trzeba przykrywać (w ich przypadku) po 30% CMY, ale nie jest źle.

donkiszot
23-10-2008, 16:57
Mam wrażenie, że dominanty nie będzie, (...) mam sporo roboty przez nich wydrukowanej i dają radę.
Zaraz, zaraz, ale czarno-bialych obrazow wydrukowanych w pelnym kolorze?


Oczywiście przy aplach trzeba przykrywać (w ich przypadku) po 30% CMY, ale nie jest źle.
Jesli mozna, to poprosze nieco jasniej.

Redskull
23-10-2008, 19:57
Jest opcja zrobienia twardej(20stron w formacie 30x60cm-po rozlozeniu) ksiazki. Oprawa skora. Cena circa 450zl + 100zl ew. projekt. Jakosc fotograficzna. Wykonanie na chemii i papierze tetenala.

donkiszot
24-10-2008, 00:48
Wszystko fajnie, tylko gdzie ona?

Pozatym do tego pomyslu nie bardzo, poniewaz stron potrzebuje ~80. Jak sie powiedzie, to moze ~200 nastepnym razem.

Redskull
24-10-2008, 11:08
donkiszot u mnie :) Strona ma 1.2 lub 2.2 milimetra grubosci, wiec do 80 raczej nie dojdziemy :) Najwecej robilem 30 kartek, czyli 60 stron (kazda strona 30x30cm-malo) ?

donkiszot
24-10-2008, 11:30
Z racji, ze niechce 2 zdjec na tej samej stronie, to niestety malo. Zapamietam na przyszlosc, jakbym mial kiedys pomysl na cos co oferujesz.