PDA

Zobacz pełną wersję : czasopismo - jakie polecacie??



MarcinJ
22-06-2006, 10:31
Witam
Chcę zaprenumerować jakieć czasopismo które pomogło by mi w podnoszeniu umiejetności. jakie polecacie, które waszym zdaniem jest warte zainteresowania?? mam juz pewną wiedzę więc nie szukam czegoś dla początkujących. Szukam czegos, co zawierało by porady fotografowania jak i testy sprzetów.
Pozdrawiam

Al Bundy
22-06-2006, 16:18
Chip FOTO-VIDEO - choć jest to raczej promyczek dla początkujących to czasem jest coś ciekawego a do tego w prenumeracie jest dość tanie - ok 8,50 miesięcznie... Ot gazetka do kibla ;)

paskud
22-06-2006, 16:33
Ot gazetka do kibla ;)

za bardzo się ślizga :twisted:

Leon13th
22-06-2006, 16:37
Ot gazetka do kibla ;)
I do podtarcia sobie... też jest niezły :mrgreen:

B.K.
22-06-2006, 16:42
Chip FOTO-VIDEO
Wiesz, też to zaprenumerowałem. Ale:
- już się tutaj z tego pisemka śmiali :), chyba w kontekście, że promuje Canona, o ile pamiętam
- z 10 stron o nowościach sprzętowych, o których można wyczytać więcej w internecie
- CD z programami, które też sobie można z sieci ściągnąć
- parę stron dla filmujących
i co zostaje? 1 ciekawy artykuł?
No i jest raczej pisemkiem sprzętowo-technicznym. O "sztuce" to on prawie nic ;)

Niedzwiedz
22-06-2006, 16:43
kurcze poco ci gazetki jak jest internet :)
ale w sumie jak ktos nie ma sieci to gaety sa dobrym rozwiazaniem :)

i jeszcze jedno "POZYTYW" ta ja polecam

Lolas
22-06-2006, 16:53
Ja bardzo lubie Practical Photography. NIe polecam "w ciemno" - warto przejrzec aktualny numer np. w empiku.

madmips
23-06-2006, 01:54
w Playoboy'u są niezłe fotografie ;)

MarcinJ
23-06-2006, 12:39
ok dzieki za informację:)

Leon13th
23-06-2006, 12:43
w Playoboy'u są niezłe fotografie ;)

W ostatnim się coś nie postarali jeśli chodzi o okładke (nr. czerwcowy)

mike00
02-07-2006, 20:03
Polecam Practical Photography - w całości poświecony DSLRom, sporo porad, warsztatów, wskazówek, porównań, ciekawe testy sprzętu.
Minus - cena, j.angielski (dla nieznajacych to chyba spory klopot;)
Pozdrawiam

Kolekcjoner
12-07-2006, 12:32
Witam
Chcę zaprenumerować jakieć czasopismo(...)porady fotografowania jak i testy sprzetów.
Pozdrawiam

Zwłaszcza z tymi testami to bym uważał, b. często są "biased" :mrgreen: !

spl
12-07-2006, 18:55
Zamowilem sobie [allegro] na probe 2 archiwalne (nie widac specjalnych sladow czytania) numery Foto Pozytywu. Zaplacilem (razem z przesylka) jak za jeden nowy w sklepie i jestem zadowolony. Wszystko poza nowosciami sprzetowymi (ktorych nie lubie w gazetach - mam internet) nie stracilo nic ze swojej aktualnosci.

snuti
22-08-2006, 14:22
A co sądzicie o FOTO-KURIERZE ?

vuki
22-08-2006, 14:44
a ja kupilem ... Foto Akt :D

mihow
22-08-2006, 14:53
Albo "Fotografia cyfrowa". Gazetka raczej dla amatorów (ale nie koniecznie) i właśnie do kibelka (do poczytania) lub na plażę albo do piwka na balkonie... :)

Kolekcjoner
22-08-2006, 16:10
A co sądzicie o FOTO-KURIERZE ?
Troszęczkę za śliski :mrgreen: i papier dość sztywny :mrgreen: także można sobie krzywdę w delikatnym miejscu zrobić :mrgreen: - nie polecam!

Tuti
07-09-2006, 15:50
ja prenumeruje foto
i to w wersji online :D

prenumeruje ktos jakies inne gazetki?

alekw
07-09-2006, 16:27
A co myslicie o FotoPozytywie. Mnie on osobiscie odpowiada, chociaz czytalem tez i negatywne opinie

Tuti
07-09-2006, 18:14
szczerze to wole czytac poradniki, tutoriale w internecie. sprzetem az tak bardzo sie nei interesuje zeby czytac nowinki techniczne, zwlaszcza ze wiekszosc nowinek jest nie na moja kieszen. ponadto czytalem w interenecie ze testy w magazyanch zazwyczaj sa kupione - porownanie pentaxa do nikona itd. dlatego nie warto na nich polegac.

jednak z nudow czasem sobie cos przeczytam i strasznie lubie przegladac rubryki z ogloszeniami konkurosw, niestety jakos nie moge sie zabrac zeby wyslac cos swojego, ale moze kiedys sie uda :)

kupilem tez wszystkie numery foto aktu - wiadomo dlaczego, a do tego sa wywiady z wybitnami aktowcami, a takie rzeczy zawsze milo poczytac :)

tak wiec w moim przypadku prasa fotograficzna nie jest tym czym powinna byc...

magazyny w wersji online mozna kupic na www.netpress.pl - za nizsza cene niz w kiosku, a do tego zdjecia lepiej wygladaja na monitorze niz na makulaturze i ratujecie amazonskie lasy :)

i ponawiam pytanie : czy ktos prenumeruje jakies inne magazyny?

alekw
07-09-2006, 22:03
Szczerze mowiac to chyba nigdy nie zostane zwolennikiem prasy online (no moze poza chwilami nudy w pracy :-)). Bo ani z tym do kibla, ani do wanny ;-)

Leon13th
07-09-2006, 23:40
Jedynie co czytuje jeszcze to Pozytyw (sporo zdjęć),a raczej oglądam zdjęcia,reszty nie czytuje,bo mi szkoda na to kasy a te wszystkie testy w magazynach można potłuc o kant d...y,jedynie to poradniki są jeszcze ciekawe (większość po angielsku).

Jacek_Z
09-09-2006, 22:32
ponieważ ostatnimi laty czasopisma to w połowie reklamy, to odpusciłem sobie ich regularne czytanie.
nauka fotografii - lepiej z książek
nowosci, testy sprzętu - internet. szybciej i lepiej.

turbo
09-09-2006, 23:23
z papierowych juz tylko National Geographic (bo comiesięcznie pożycza mi znajomy). Pozostałe niestety mają przypadłość przerostu reklam nad treścią. A i dla mnie ciekawe i hucznie zapowiadane tematy zazwyczaj okazują się w znacznej większości być potraktowane powierzchownie. Tak więc tylko i wyłącznie regularne czytanie forum nikona :wink:

No i "Góry" co prawda mniej o fotografi ale czasem jakieś zdjęcie w stricte tej tematyce można podglądnąć tym bardziej po zainicjowanej akcji fotonumeru (same zdjęcia najlepszych fotografów pstrykających góry wspinaczke i wspinaczy).