Zobacz pełną wersję : Jak sfotografowac soczewkę obiektywu??
Przemas-Glasgow
15-10-2008, 18:53
Witam serdecznie
Właśnie zacząłem robic fotki obiketywu do sprzedaży i nie wiem jak przeskoczyc temat soczewki.
Cały czas robia mi się jakieś odbicia światła.
Czy może macie jakiś sposób ,jak wykonac fotkę szkła w obiektywie??
Sprzęt to D200+17-55+SB600
Mam biały brystol,światło odbijam od sufitu,ścian itp.niestety szkła za cholerę nie mogę uchwycic,może coś doradzicie??
Może namiot bezcieniowy ?
jakieś odbicia zawsze będą - i dobrze ! dzięki temu można uwidocznić wszelkie niedoskonałości powierzchni.
ja robię to tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img101/porstcolor5012te9.jpg/1/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img201/nikonnikkor45mmf28qp0.jpg/1/)
i nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą sprzętu.
o żesz kurde, ale masakryczna jakość po wrzuceniu tego na imageshacka ;/ niech już zostanie w celach poglądowych, ale nie tak te zdjęcia się prezentowały :(
Przemas-Glasgow
15-10-2008, 21:00
to juz nie chodzi o sprzedaż,tu chodzi o mnie ,o satysfakcję,może w końcu zainwestuję w ten namoiot
Najlepiej robic to przy swietle ciagłym np. przy oknie ustawiasz brystol obiektyw i patrzysz na rozkład odbić. Ja zazwyczaj tak robie, błyskowym jest ciezko, dzisiaj mialem zrobic foty obiektywu, ale juz za pozno było, a z błyskogratem ciezko sie bawić - brak mi cierpliwosci ;(
autograf
16-10-2008, 12:38
Ja robię podobnie jak kol. Franeq
http://img357.imageshack.us/img357/8193/tokina01dt2.jpg (http://imageshack.us)
albo tak, jak wyżej światło zastane i uważaj żeby w szkle nie odbijały się jakieś duperele
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/10/68bb2c979afb5d04-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
NIe wiem skąd te problemy, mnie się też nie pojawiają odbicia na obiektywie. Cholera, za to pojawił mi się jak dostrzegam na nim spory włoch. Żeby tylko nie przeszedł sam na matryce... :|
http://i35.tinypic.com/2it26a1.jpg
Przemas-Glasgow
16-10-2008, 17:37
Ja kombinowałem podobnie jak wy,dzięki za rady,myślałem że macie może jakiś mega magiczny trick na przednią soczewkę
to np moje próby
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.signoffemme.republika.pl/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.signoffemme.republika.pl/2.jpg)
i chodzi o to że ciągle coś widac,a to sufit,a to okno i nie wiem jak zrobic żeby nic nie było odbite w szkle
wiem że to pewnie nie możliwe ,ale nie zaszkodzi się spytac
Dzieki za wsparcie
sfotografuj obiektyw nikona to od razu lepiej wyjdzie :D :P
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.