PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sfotografowac soczewkę obiektywu??



Przemas-Glasgow
15-10-2008, 18:53
Witam serdecznie

Właśnie zacząłem robic fotki obiketywu do sprzedaży i nie wiem jak przeskoczyc temat soczewki.
Cały czas robia mi się jakieś odbicia światła.

Czy może macie jakiś sposób ,jak wykonac fotkę szkła w obiektywie??

Sprzęt to D200+17-55+SB600

Mam biały brystol,światło odbijam od sufitu,ścian itp.niestety szkła za cholerę nie mogę uchwycic,może coś doradzicie??

skerad
15-10-2008, 19:43
Może namiot bezcieniowy ?

HYPER
15-10-2008, 19:54
jakieś odbicia zawsze będą - i dobrze ! dzięki temu można uwidocznić wszelkie niedoskonałości powierzchni.

ja robię to tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img101/porstcolor5012te9.jpg/1/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img201/nikonnikkor45mmf28qp0.jpg/1/)

i nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą sprzętu.

o żesz kurde, ale masakryczna jakość po wrzuceniu tego na imageshacka ;/ niech już zostanie w celach poglądowych, ale nie tak te zdjęcia się prezentowały :(

Przemas-Glasgow
15-10-2008, 21:00
to juz nie chodzi o sprzedaż,tu chodzi o mnie ,o satysfakcję,może w końcu zainwestuję w ten namoiot

Franeq
15-10-2008, 23:29
Najlepiej robic to przy swietle ciagłym np. przy oknie ustawiasz brystol obiektyw i patrzysz na rozkład odbić. Ja zazwyczaj tak robie, błyskowym jest ciezko, dzisiaj mialem zrobic foty obiektywu, ale juz za pozno było, a z błyskogratem ciezko sie bawić - brak mi cierpliwosci ;(

autograf
16-10-2008, 12:38
Ja robię podobnie jak kol. Franeq

http://img357.imageshack.us/img357/8193/tokina01dt2.jpg (http://imageshack.us)

wilus
16-10-2008, 12:53
albo tak, jak wyżej światło zastane i uważaj żeby w szkle nie odbijały się jakieś duperele

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/10/68bb2c979afb5d04-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

bombel
16-10-2008, 15:41
NIe wiem skąd te problemy, mnie się też nie pojawiają odbicia na obiektywie. Cholera, za to pojawił mi się jak dostrzegam na nim spory włoch. Żeby tylko nie przeszedł sam na matryce... :|



http://i35.tinypic.com/2it26a1.jpg

Przemas-Glasgow
16-10-2008, 17:37
Ja kombinowałem podobnie jak wy,dzięki za rady,myślałem że macie może jakiś mega magiczny trick na przednią soczewkę

to np moje próby

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.signoffemme.republika.pl/1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.signoffemme.republika.pl/2.jpg)

i chodzi o to że ciągle coś widac,a to sufit,a to okno i nie wiem jak zrobic żeby nic nie było odbite w szkle
wiem że to pewnie nie możliwe ,ale nie zaszkodzi się spytac

Dzieki za wsparcie

stock
16-10-2008, 19:11
sfotografuj obiektyw nikona to od razu lepiej wyjdzie :D :P