PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja firmware'u w Nikonie D100



Jacky
08-01-2005, 19:35
No właśnie. Mój Nikoś posiada "stary" firmware, który np. nie obsługuje szybkich kart pamięci. Nie robi mu różnicy czy zapisuje zdjęcia na kartę o szybkości zapisu x8 czy na x80 Lexara. Czas zapisu jest ten sam, czyli dla RAW-ów koszmarnie dłuuugi :x Wiem, że nowe oprogramowanie jest o niebo lepsze, więc chciałbym je sobie wgrać do aparatu.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. jak sprawdzić wersję firmware?
2. jak ją wgrać?
3. czy muszę (niestety) udać się ze sprzętem do Warszawy?

Pozdrawiam
Jacek

Anonymous
09-01-2005, 13:17
Piszesz ze masz stary firmware a nie wiesz jak go sprawdzic? Dziwne to - to skad wiesz ze stary? ;-) Ale ok, zrob zdjecie i w trybie przegladania zdjec w informacjach o zdjeciu jest info o wersji "FIRM VER".
Teraz nastepne sprawy. Nowy firmware - przynajmniej ten o ktorym ja wiem i mam NIE POPRWIA wspolpracy z szybkimi kartami - jak bylo tak jest - nie ma roznicy. Oprogramowanie nie jest o niebo lepsze - roznica dla uzytkownika jest NIEZAUWAZALNA - pod kazdym wzgledem.
Co do update'u. Teoretycznie w serwisie a praktycznie jesli chcesz napisz na priva (xmedia@o2.pl) to Ci podesle wersje 2.0c razem z instrukcja jak ja wgrac (ponoc istnieje 2.0 D czy E ale nikt jej na oczy nie widzial) .

Pozdrawiam
Krzysiek :-)

Jacky
10-01-2005, 11:47
Co do wersji, to miałem okazję robić zdjęcia nikonem kolegi. Kupił go 7 miesięcy później niż ja. Sprawdziliśmy czas zapisu na obu aparatach oraz kartach i wyszło, że mój zapisuje zdjęcia dłużej. Stąd wniosek, że ma nowszy firmware w aparacie niż ja (tak myślę).

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Jacek