Aames
13-10-2008, 19:57
Witam,
być może wyda się Wam to banalne, ale staram się znaleźć najlepszy sposób aby sfotografować kartki które robi moja żona. Głównie chodzi mi o to aby zdjęcia oddawały trójwymiarowość kartki, oddawały szczegóły i były dobrze doświetlone.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące techniki oraz przydatnych narzędzi. Dysponuję obiektywem 18-70, 80-200 oraz lampą SB600. Mam tez jakiejś miernej jakości statyw, ale biorąc pod uwagę, że zdjęcia będę robił w domu, mam nadzieję, że na początek to wystarczy.
Oto co udało mi się zrobić podczas ostatniej próby, przy czym zdjęcie doświetlałem jedynie lampą, a kartka leżała na dużym białym kartonie, na podłodze (tak jak i ja:)).
Efekt nie bardzo mnie zadowala - ostrość gdzieś uciekła, a sama kartka wydaje się wyblakła (...i szara, ale tutaj to wiem, że dałem ciała z balansem bieli).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photoklif.com/photostmp/20081013/DSC_8916s.jpg)
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
być może wyda się Wam to banalne, ale staram się znaleźć najlepszy sposób aby sfotografować kartki które robi moja żona. Głównie chodzi mi o to aby zdjęcia oddawały trójwymiarowość kartki, oddawały szczegóły i były dobrze doświetlone.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące techniki oraz przydatnych narzędzi. Dysponuję obiektywem 18-70, 80-200 oraz lampą SB600. Mam tez jakiejś miernej jakości statyw, ale biorąc pod uwagę, że zdjęcia będę robił w domu, mam nadzieję, że na początek to wystarczy.
Oto co udało mi się zrobić podczas ostatniej próby, przy czym zdjęcie doświetlałem jedynie lampą, a kartka leżała na dużym białym kartonie, na podłodze (tak jak i ja:)).
Efekt nie bardzo mnie zadowala - ostrość gdzieś uciekła, a sama kartka wydaje się wyblakła (...i szara, ale tutaj to wiem, że dałem ciała z balansem bieli).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photoklif.com/photostmp/20081013/DSC_8916s.jpg)
Będę wdzięczny za wszelkie rady.