mmmak
13-10-2008, 14:36
Witam
Przeszukałem forum jak i google ale nie moge znaleźć informacji o odp. kadrowaniu lub cięciu portretu.
- czy są jakies żelazne zasady ktorymi nalezy sie kierowac( w zaleznosci np od kształtu głowy, wielkosci oczu etc. ) ?
wiem ze isnieje zasada ze nie tnie sie postaci w stawach, a jak to jest z pokazaniem samej głowy?
moze macie jakies pomocne linki, lub własne spostrzeżenia jak korzystnie i niekozystnie ciac kadry?
mam nadzieje że przedstawiłęm moj problem dość jasno i wiem ze nie ma jednej recepty tak jak z wywoływaneim raw-u, ale moze napiszcie czym Wy sie kierujecie kadrujac tak a nie inaczej.
pozdrawiam
Przeszukałem forum jak i google ale nie moge znaleźć informacji o odp. kadrowaniu lub cięciu portretu.
- czy są jakies żelazne zasady ktorymi nalezy sie kierowac( w zaleznosci np od kształtu głowy, wielkosci oczu etc. ) ?
wiem ze isnieje zasada ze nie tnie sie postaci w stawach, a jak to jest z pokazaniem samej głowy?
moze macie jakies pomocne linki, lub własne spostrzeżenia jak korzystnie i niekozystnie ciac kadry?
mam nadzieje że przedstawiłęm moj problem dość jasno i wiem ze nie ma jednej recepty tak jak z wywoływaneim raw-u, ale moze napiszcie czym Wy sie kierujecie kadrujac tak a nie inaczej.
pozdrawiam