PDA

Zobacz pełną wersję : Opuszczone miejsca w Wielkopolsce



fuse
11-10-2008, 18:04
Znacie moze jakies fajne opuszczone miejsca w Poznaniu i okolicach?

darsedz
11-10-2008, 23:36
http://www.opuszczone.com/

fuse
12-10-2008, 09:34
Dzieki, ale wlasnie tam bylem zanim tu napisalem... Sa pokazane swietne miejsca, ale bez adresow i niektorych nie moge namierzyc... Na przyklad ta stara kotlownia robi wrazenie, tylko nie wiem gdzie jest umiejscowiona.

zapa
12-10-2008, 14:57
dokładnie jak pisze fuse :) wstyd się przyznać, że człowiek jest rodowitym poznaniakiem ;)

jak ktoś zna lokalizacje tych miejsc chętnie je poznam :)

darsedz
12-10-2008, 23:14
ostatni kościółek - wiem gdzie jest - stoi przy drodze na w tej wsi, nie byłem wewnątrz ale chętnie bym się z kimś tam wybrał :)

Nikoforumowicz
15-10-2008, 22:39
Wprawdzie to nie opuszczone miejsca ale skoro mowa o kościółkach to może by tak "Szlak drewnianych kościołów" wokół Puszczy Zielonki - chętnie się dołączę a szczególnie na wieczorno-nocne zdjęcia i malowanie światłem a`la Dave Black. Jeśli kogoś to interesuje to jestem otwarty na dyskusję. Można by zacząć np od Kicina. Mógłbym porozmawiać z księdzem i ew. to ustalić ;)

Carax
16-10-2008, 03:36
Polecam opuszczone miasto Kłomino, dość daleko od Poznania, ale warto jechać.

http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=83

alexkoz
16-10-2008, 08:24
ostatnio snułem się po zapuszczonym cmentarzu w wsi Chojnice na poligonie w Biedrusku pod Poznaniem. Stoją tam ruiny kościoła, no i jest wspomniany cmentarz, chyba najstarszy w naszej okolicy.
PS Bardzo chętnie przyłączył bym się do jakieś eskapady szlakiem miejsc zapomnianych.

mcl
16-10-2008, 13:09
Ten kościół to tylko mury. Mnie najbardziej spodobała się dzwonnica stojąca obok.
Zdjęcie zrobione jeszcze kompaktem:
klik (http://i41.photobucket.com/albums/e256/8mclaren8/Poznan/mclP1010196.jpg)

sote
16-10-2008, 22:25
zajefajny pomysl!
moze bysmy tak skrzykneli wieksza bande i zaliczyli kilka takich miejsc w jakis weekendzik?
Pogoda teraz slaba to w sam raz na jakies opuszczone miejsca ;) doda klimatu.
Nie wiem jak wyglada kwestia wstepu do czesci z tych miejsc (np. drukarnia miejska
wyglada mi bardzo ciekawie).
Jak cos to wstepnie tez sie pisze na eskapade!

carl00s
17-10-2008, 10:21
jak moge cos polecic, to Grodek w okolicach Bornego Sulinowa. Miasto wymarle - tak jak wyszli z niego sowieci, tak zostalo i niszczeje. Wypasiona sala kinowa, zajebiaszczy szpital z kostnica, drzewa rosnace przez dachy, bloki ogolocone z mebli, ale tak poza tym tak jak zostawione, tak stoja... Koszarowiec, z ktorego dachu mozna zrobic piekna panorame wymarlej osady. Ostatnim razem jak bylem, to byly jeszcze w calosci hangary czolgow (chociaz teraz to pewnie zlomiarze z palnikami zrobili swoje). No jednym slowem wypas:D

Carax
17-10-2008, 15:39
Właśnie o nim pisałem ;) Gródek to nazwa rosyjska, po polsku Kłomino.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kłomino

sailor
20-10-2008, 14:17
Na przyklad ta stara kotlownia robi wrazenie, tylko nie wiem gdzie jest umiejscowiona.

dokładnie jak pisze fuse :) wstyd się przyznać, że człowiek jest rodowitym poznaniakiem ;)
jak ktoś zna lokalizacje tych miejsc chętnie je poznam :)
stara kotlownia jest na dalekich ratajach za dziadoszanska .. tak mneij wiecej .. dojechac sie da samochodem, teren ogrodzony ale da sie wejsc. w srodku syf wyjatkowy i co jakis czas jacys menele. ogolnie da sie nie dostac w zeby ale z kadrami trzeba sie natrudzic. znalezienie kawalka bez grafitti raczej niemozliwe. tak to wygladalo mniej wiecej 2 lata temu jak robilem tam sesje.


jak moge cos polecic, to Grodek w okolicach Bornego Sulinowa. Miasto wymarle - tak jak wyszli z niego sowieci, tak zostalo i niszczeje. Wypasiona sala kinowa, zajebiaszczy szpital z kostnica, drzewa rosnace przez dachy, bloki ogolocone z mebli, ale tak poza tym tak jak zostawione, tak stoja... Koszarowiec, z ktorego dachu mozna zrobic piekna panorame wymarlej osady. Ostatnim razem jak bylem, to byly jeszcze w calosci hangary czolgow (chociaz teraz to pewnie zlomiarze z palnikami zrobili swoje). No jednym slowem wypas:D

znajomi zrobili sobie tamplener slubny :) ogolnie foty rewelacja... wybieralem sie tam tyle ze trzeba by zmajstrowac wieksza ekipe co by samemu sprzetu nie dzwigac

jerezano
20-10-2008, 14:38
Jakby co, to ja też na taki "opuszczony" plenerek chętnie pojadę.

Myślałem kiedyś o starej gazowni - ale nie wiem, jak tam możnaby się dostać.

camaxtli85
26-10-2008, 09:20
Śpieszę poinformować, że Kłomino już niedługo będzie miało może kilka bloków, skutecznie ciężki sprzęt walczy z tą wioską, gruz wywożą i kruszą, także ktoś na tym zarabia, a temat fotograficzny powoli znika. Chcecie się tam wybrać, to czas ucieka...

Jak odszukam coś ciekawego to dam znać.

xmiszax
30-10-2008, 19:52
Kłomino jest sukcesywnie "mielone". Z tego co wiem, nie ma tam już zbyt wiele do zrobienia.

Organizowane tam były manewry związane ze sportami strzeleckimi, w tym roku edycji kolejnej juz nie było więc coś to musi mówić.

Carax
03-11-2008, 14:43
Byłem w nim dwa miesiące temu i jeszcze trochę budynków pozostało (m.in. sala kinowa i szpital), ale prawdą jest, że ciężki sprzęt już wtedy pracował...

Krychaj
09-11-2008, 14:39
Jak coś to ja się tez piszę na plenerki.

Matt166
02-06-2009, 13:39
No bardzo dobry pomysł z tym wypadem. Ja też bym się pisał na to :) No a jesli chodzi o Biedrusko i te ruiny to tam jest bardzo fajnie i to miejsce ma swój klimat, a i ode mnie nie jest tam daleko :D Polecam to miejsce takze :) Jesli coś będziecie wiedzieć więcej o tym wypadzie to napiszcie

Maritta
03-12-2009, 16:27
mam pytanie ;D jakieś ciekawe, ale przede wszytskich bezpieczne, mam na myśli legalne opuszczone miejsca w Poznaniu ? ;D tak zeby nie miec nieprzyjemnosci z robienia zdjęc. Chodzi mi o to zeby nie trzeba bylo uciekac przed zulami czy policja ;D z gory dzięki ;D

TMB
03-12-2009, 18:45
biegnacy zul w opuszczonym budynku - to jest :) idealny motyw

Slepy
26-12-2009, 14:44
mam pytanie ;D jakieś ciekawe, ale przede wszytskich bezpieczne, mam na myśli legalne opuszczone miejsca w Poznaniu ? ;D tak zeby nie miec nieprzyjemnosci z robienia zdjęc. Chodzi mi o to zeby nie trzeba bylo uciekac przed zulami czy policja ;D z gory dzięki ;D

jak się boisz takich historii, to nie zabieraj się za urbex...

Ebeb
15-07-2010, 22:45
Pozwolę sobie odświeżyć temat - Kłomino jeszcze "działa", czy też może wszystko albo znaczna większość została wyburzona i nie ma sensu tam jechać?

Obi
18-10-2010, 23:00
No więc właśnie coś wiadomo czy warto tam jeszcze pojechać?

Festyk
25-10-2010, 15:08
Jeśli wierzyć wikipedii i aktualności informacji tam zawartych to parę budynków jeszcze zostało:
Lista budynków w Kłominie:

* Szpital
* 14 Budynków koszarowych - Pozostały tylko trzy, reszta wyburzona w latach 2000-2009
* Szkoła - Wyburzona w 2008 roku
* Sklep - Wyburzony w latach 90'
* 5 bloków mieszkalnych - trwają prace rozbiórkowe
* Stołówka
* Kino/teatr - Wyburzone pod koniec czerwca 2009
* Kotłownia - Wyburzona w 2007 roku
* Witacz
* Garaże czołgowe - wyburzone

slash_gda
11-02-2011, 11:15
Byłem w 2010 i naliczyłem się 10 budynków. Niestety, los Kłomina już został przesądzony;/

nowart
11-02-2011, 11:48
Tego jeszcze nikt raczej nie proponował. Jeśli ktoś lubi bardziej demoniczne klimaty to polecam tereny - a zwłaszcza budynki - dawnego szpitala psychiatrycznego dla dzieci w Owińskach. Byłem tam niedawno pierwszy raz w życiu, podczas wizji lokalnej - będzie to najprawdopodobniej jedno z miejsc tegorocznego festiwalu teatralnego Malta. Niesamowite miejsce. Nie należę do osób bojaźliwych, strachliwych ale tam naprawdę czuć coś dziwnego w powietrzu. Nawet niektórzy ludzie nie mający pojęcia gdzie przyjeżdżają na oględziny, musieli po paru chwilach przebywania w tych budynkach wyjść twierdząc, że nie mogą tam przebywać, coś ich odpycha, przeraża... początkowo wydawało mi się to śmieszne ale później dołączyła do nas pewna starsza osoba mieszkająca nieopodal i uraczyła nas garścią historii o tym strasznym miejscu... włos się jeży na głowie. dobra, nieważne...
W każdym razie polecam - strasznie *********** miejsce, dobre na horror i mroczną sesję. Dla niektórych problemem może być fakt, iż teren jest zamknięty.

barracuda
11-02-2011, 16:44
To wybiera się ktoś do Owińsk? Sprawdzałem na mapie, to te Owińska na północ od Poznania?

słowografia
11-02-2011, 19:34
chętnie dołącze w jakiś weekend do ewentualnej ekipy:)

amirez
11-02-2011, 20:42
Owińska - jeżeli chodzi o dawny szpital psychiatryczny - to obecnie teren prywatny. Część wyremontowana i jest tam dom spokojnej starości, reszta w ruinie. Właściciel chce kasę za wejście /gość jest pazerny na kasę i sporo liczy! Za dwie godziny wziął 2 stówy i litra gorzały, jak byliśmy tam z Fototejem ze dwa lata temu nazad, tylko było wówczas z 20 luda./. Niepokornych straszy wypuszczeniem piesków.
Teren ogrodzony.
W środku ruina. Właściwie to taki syfek mało wart kasy i fotografowania.

nowart
11-02-2011, 21:02
amirez - gdzie Ty tam masz dom starości ??
Co do niewiele wartego "syfku" to raczysz chyba kpić?

Obi
12-02-2011, 01:57
Ekipa ze Śremu jeździ prawie co tydzień na jakąś miejscówkę :D zwykle dwa samochody się uzbierają luda :)