PDA

Zobacz pełną wersję : D 100 i zdjęcia seryjne z lampą



kartel_73
20-06-2006, 09:37
Witam,

po 6 miesiącach używania d100 zauważyłem jedną jego wadę. Otóż niemożliwe jest pstrykanie zdjęć seryjnych z wbudowana lampą błyskową. Czas ładowania chyba jest za długi. Mam dwa aku jeden oryginał drugi nie. Obydwa pracują tak samo. Ma ktoś radę na to? :?. A jak to wygląda w inych nikusiach?

gALL
21-06-2006, 13:17
moc tej lampy jest za mala i wali pelnym blyskiem

Zdjecia seryjne z lampa wychodza jedynie wtedy, kiedy walisz czescia mocy lampy.

gregoire7
21-06-2006, 14:30
ten problem nie występuje jedynie w aparatach klasy D2... i podobnych ;)
w żadnej lustrzance nie da się mocno błyskać wbudowaną lampą 3kl/sek lub szybciej, powiedzmy sobie szczerze, sytuacje w których istnieje potrzeba robienia serii z wewnętrznym flashem to ekscentryczny margines na skraju fanaberii, toteż dla takich dziwaków i nie tylko Nikon stworzył lampy zewnętrzne które niestety pełną mocą 3 czy 5kl/sek też nie będą błyskać, z ciut mniejszą mocą za to radzą sobie świetnie

kartel_73
21-06-2006, 15:13
Dzięki za info. Obawiałem się, że nie będziecie mieli dla mnie dobrych wiadomości. :(
Czy ładowanie wbudowanej lampy z gripa będzie szybsze? Ech.. chyba trzeba zakupić w końcu lampę zewnętrzną. Przeniosę sie do innego działu poczytać co tam koledzy doradzają. Swoją drogą to miłe że ponownie okazało się, że z setką jest wszystko OK.

gALL
21-06-2006, 15:26
Nic nie pomoze grip czy inny wynalazek (moze wymiana kondesatora na wiekszy mogloby pomoc). Ta lampa ma za mala moc i stac jej blyskanie na maxa.
Wogole o wbudowanej lampie trzeba zapomniec i nauczyc sie jej nie uzywac.

nin
22-06-2006, 20:07
Nic nie pomoze grip czy inny wynalazek (moze wymiana kondesatora na wiekszy mogloby pomoc). Ta lampa ma za mala moc i stac jej blyskanie na maxa.
Wogole o wbudowanej lampie trzeba zapomniec i nauczyc sie jej nie uzywac.

albo nauczyc sie jej uzywac
ja dosc czesto dopalam nawet w sloncu lampa (tak wbudowana)
tego na zdjeciu nie widac ale dobrze wypelnia jakies cienie czy tym podobne

gregoire7
23-06-2006, 08:23
otóż to, jak wyżej, wbudowana lampa radzi sobie bardzo dobrze zarówno w oświetlaniu jak i w doświetlaniu światła zastanego, z liczbą przewodnią 11 też można dużo zdziałać, w dodatku jej zamocowanie jest dość korzystne bo jest odsunięta od osi optycznej obiektywu, co do tego czy z gripem ładuje się szybciej - sprawdzę, ale myślę że jest to kwestia głównie przetwornicy ładującej kondensator wysokiego napięcia i jej wydajności nie da się poprawić,jeszcze jedno - nie można bać się używać ISO > 200 !, trzeba pamiętać - flash służy do doświetlania, przynajmniej w fotografii :)

Wiecie co, D100 to poczciwy staruszek, ale to cholernie fajny aparat

kartel_73
26-06-2006, 09:28
[...., co do tego czy z gripem ładuje się szybciej - sprawdzę, ale myślę że jest to kwestia głównie przetwornicy ładującej kondensator wysokiego napięcia i jej wydajności nie da się poprawić,....]

Miał kolega czas na sprawdzenie? Będę wdzięczny za info.

ghost_rider
26-06-2006, 09:58
sprawdzalem nie raz grip nie pomoze w ladowaniu lampy przy zdjeciach seryjnych ... cobys nie uzywal en-el czy akumulatorki ... zostaje ci pomyslec nad jakas lampa tylko




Wiecie co, D100 to poczciwy staruszek, ale to cholernie fajny aparat

no ja sobie chwale moja zabawke zwlaszcza teraz po zmianie tele :twisted:

MirekM
26-06-2006, 10:28
Przecież nawet zewnętrzne lampy mają dodatkowe zasilania , nie po darmo tylko aby wspomagać ładowanie właśnie do zdjęć seryjnych . Rozwodzenie się nad wbudowaną na prawdę nie ma sensu , co innego jakieś niewielkie doświetlonka .