PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe pomysły na pojedynki



autograf
10-10-2008, 20:04
Jeśli to możliwe to proszę liderów wszystkich grup o podlinkowanie tego wątku na swoich forach regionalnych. Aby wszyscy wiedzieli, że znów coś w tym kierunku będzie się działo. Dziękuję.


Tutaj będziemy wpisywać propozycję. Przypominam, że nie ma złych tematów, złych propozycji!

Więc proszę się nie krępować - i proponować śmiało ;)


Ten wątek niech będzie taką zbiorową burzą mózgów - jak coś wspólnie wymyślimy - założymy nowy, już w Wyzwaniach.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tutaj Harmonogram pojdynków (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=74962)

-----

autograf
10-10-2008, 20:18
A propos grup - może zróbmy bitwę grup właśnie!

W bitwie może wziąć udział kilka załóg, każda przesyła po jednym lub kilku zdjęciach zrobionych na plenerach.

Wiem, że SILESIA ma 12 października, GKJ jutro. Nie wiem jak tam FREELANCER czy FOTOKUJAWY?

jarek76
10-10-2008, 20:51
A propos grup - może zróbmy bitwę grup właśnie!

W bitwie może wziąć udział kilka załóg, każda przesyła po jednym lub kilku zdjęciach zrobionych na plenerach.

Wiem, że SILESIA ma 12 października, GKJ jutro. Nie wiem jak tam FREELANCER czy FOTOKUJAWY?

Ja w GKJ dałem już linka do tego pomysłu i zaproponowałem pojedynek z pleneru
Zobaczymy może coś z tego wyjdzie :)

autograf
10-10-2008, 21:29
A co powiecie na jakiś akcik ewentualnie taki mocny glamour? Oczywiście nie na plenerze GKJ :mrgreen:

To osobna propozycja. Trzeba tylko jakiś inspirujący temat wrzucić.

Halo! Jest tu ktoś? Sam do siebie mam pisać?

jarek76
10-10-2008, 21:35
A co powiecie na jakiś akcik ewentualnie taki mocny glamour? Oczywiście nie na plenerze GKJ :mrgreen:

To osobna propozycja. Trzeba tylko jakiś inspirujący temat wrzucić.

Halo! Jest tu ktoś? Sam do siebie mam pisać?

Na pewno znajdą się jacyś chętni ale na pewno nie będę to ja;-)
To zupełnie nie moja bajka :-D

autograf
10-10-2008, 21:43
Na pewno znajdą się jacyś chętni ale na pewno nie będę to ja;-)
To zupełnie nie moja bajka :-D

No ale nie mów, że byś chociaż nie popatrzył na taki batelek np sailor, hedgehog, bonzo, MikeP, Zapa, Vooda, yanoosh ? :rolleyes:

Kolejność przypadkowa ;)

jarek76
10-10-2008, 21:49
No ale nie mów, że byś chociaż nie popatrzył na taki batelek np sailor, hedgehog, bonzo, MikeP, Zapa, Vooda, yanoosh ? :rolleyes:

Kolejność przypadkowa ;)


Jasne że bym popatrzył :-D
Ale sam bym się nie odważył nic tam wstawić :oops:

autograf
10-10-2008, 22:42
Jasne że bym popatrzył :-D
Ale sam bym się nie odważył nic tam wstawić :oops:

Jarku, to chodź zrobimy pojedynek w naszej dyscyplinie - czyli w temacie Architektura. Ty i ja! :)

Co Ty na to?

jarek76
10-10-2008, 22:49
Jarku, to chodź zrobimy pojedynek w naszej dyscyplinie - czyli w temacie Architektura. Ty i ja! :)

Co Ty na to?

Tu się czuję jak ryba w wodzie więc czemu nie ;-)
Ustalmy szczegóły na PW i zaczynamy zabawę :)

autograf
10-10-2008, 22:55
Tu się czuję jak ryba w wodzie więc czemu nie ;-)
Ustalmy szczegóły na PW i zaczynamy zabawę :)

Ja się nie czuję jak ryba w wodzie - ale trza dać w końcu przykład forumowiczom. ;)

A nóż się jeszcze ktoś podłączy i zamiast pojedynku, będzie mała bitewka - a może i duża bitwa! :mrgreen:

Wkrótce założę nowy wątek w wyzwaniach, obserwuj!

jarek76
10-10-2008, 23:10
Ja się nie czuję jak ryba w wodzie - ale trza dać w końcu przykład forumowiczom. ;)

A nóż się jeszcze ktoś podłączy i zamiast pojedynku, będzie mała bitewka - a może i duża bitwa! :mrgreen:

Wkrótce założę nowy wątek w wyzwaniach, obserwuj!

Nie wiem czy podołam presji jeśli będzie to więcej osób :)
Więc wolałbym żeby to nie skończyło się bitwa kilku użytkowników :-D
Zdecydowanie wolę mały skromny pojedynek :mrgreen:

autograf
10-10-2008, 23:21
Więc wolałbym żeby to nie skończyło się bitwa kilku użytkowników :-D
Zdecydowanie wolę mały skromny pojedynek :mrgreen:

Za późno! Poszło wyzwanie ;) To jest taki grzecznościowy, honorowy pojedynek ;)

ekonet
11-10-2008, 01:15
A propos grup - może zróbmy pojedynek grup właśnie!

W pojedynku może wziąć udział kilka załóg, każda przesyła po jednym lub kilku zdjęciach zrobionych na plenerach.

Wiem, że SILESIA ma 12 października, GKJ jutro. Nie wiem jak tam FREELANCER czy FOTOKUJAWY?
Chcę tylko przypomnieć, że pojedynek, jak sama nazwa wskazuje, jest to walka dwóch (pojedynczych) osób. Faktem jest też, że np. komentatorzy sportowi mówią np. o "pojedynku drużyny X z drużyną Y" (a to jest piramidalna bzdura). ;)
Co nie zmienia istoty rzeczy - że pojedynek to jest rywalizacja jeden na jednego.
Życzę owocnych zmagań. :)

autograf
11-10-2008, 01:18
Dzięki, że czuwasz.

Mam nadzieję, że ten pomysł wypali. Osobiście, po cichu liczę na GKJ ;) Choć nie tylko!

stock
13-10-2008, 23:00
GKJ śpi - z tego co widzę. Próbowałem podlinkować, podpytać co z pojedynkami grup i w ogóle - ciszaaaa...

autograf
15-10-2008, 00:41
Jak już się zdecydujecie - to wiecie gdzie mnie szukać ;)

Można zrobić coś w stylu EIKONY - czyli np.: "Z ostatniego pleneru GKJ"

P.S. Opcja B: można zaryzykować i założyć pojedynek - Stock, te słowa kieruję do Ciebie ;)

sote
15-10-2008, 08:34
Chcę tylko przypomnieć, że pojedynek, jak sama nazwa wskazuje, jest to walka dwóch (pojedynczych) osób. Faktem jest też, że np. komentatorzy sportowi mówią np. o "pojedynku drużyny X z drużyną Y" (a to jest piramidalna bzdura). ;)
Co nie zmienia istoty rzeczy - że pojedynek to jest rywalizacja jeden na jednego.
Życzę owocnych zmagań. :)

to "pojedynek" grup to by chyba ustawka byla co? tak wzorem kibicow ;)

__martinez__
17-10-2008, 19:10
[SIZE="1"]Więc proszę się nie krępować - i proponować śmiało ;)

Np. pojedynek na: "Pocztówka z wakacji"

autograf
19-10-2008, 00:24
Np. pojedynek na: "Pocztówka z wakacji"

Całkiem dobry pomysł! Jednak wtedy dopuszczamy szufladę - co jest oczywiste ;)

Aczkolwiek warunkiem jest by fotka przesłana na pojedynek nie była już prezentowana na forum.

Na nadchodzące zimne wieczory - to naprawdę kapitalny pomysł :) Ja jestem ZA!


EDIT:
jesteś jedyny póki co, zobaczymy jak reszta. Wątek jest tutaj (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=75496)

autograf
21-10-2008, 23:32
"Dzieci śmiesznie" - co o tym myślicie? :)

Aby trochę radochy było!

edit

Halo, jest tu ktoś? Czyta ktoś?

Zauważyłem, że w tym wątku to taka se dyskusja. Natomiast jak już pójdzie temat na pojedynek - to są chętni.

Kochani, przecież nie mogę sam w nieskończoność wymyślać tamatów ;)

Władca Pixeli
22-10-2008, 06:58
Kochani, przecież nie mogę sam w nieskończoność wymyślać tamatów ;)
To może dodać jeden pojedynek w miesiącu w dowolnym temacie. Każdy wystawia to co uważa za najlepsze. :mrgreen:

autograf
22-10-2008, 07:02
Ehh.. Dobry pomysł..

:neutral:

fjerzy
22-10-2008, 09:42
Chciałem napisać dwa słowa na temat obowiązku przesyłania wyłącznie nowych zdjęć. Nie są to wszystkie moje argumenty - inne, może nawet ważniejsze, dostał w poście "Autograf", ale ten dotyczy tego zadania tematycznego. Pod koniec sierpnia, dostałem zlecenie na wykonanie zdjęć architektury 8 różnych obiektów. Udało mi się z trudem zrobić 4. Na pozostałe nie miałem właściwej pogody. oczywiście architekturę można robić w każdym czasie, ale nie każdy czas jest dobry na robienie architektury. Podsumowując, może warto wziąć pod uwagę takie niuanse i czasami modyfikować warunki? Zwraca uwagę, że my się tu bawimy i niekiedy, warunki udziału, pozbawiają znaczną cześć z nas możliwości zabawy, bez istotnego uzasadnienia dlaczego. Na zakończenie, nie podważam warunku przysyłania prac wcześniej nie prezentowanych na forum, lub np. nagradzanych na wystawach czy w innych konkursach fotograficznych.

autograf
22-10-2008, 16:37
@fjerzy - w pojedynkach cała zabawa polega na tym, aby najpierw ustalić temat - a później wykonać zdjęcie w temacie pojedynku czy też bitwy.
W tej sposób właśnie poprawiamy swoją kreatywność, umiejętności. Moje zdanie w tym temacie jest jedno: szufladzie mówię nie. Skoro więcej osób będzie myślało tak jak Ty, będzie chciało by brać pod uwagę niuanse o których wspomniałeś w swoim poście, czy też modyfikować warunki poszczególnych zadań - możemy je wprowadzić.

Niech wypowiedzą się inni w tej sprawie :)

fjerzy
22-10-2008, 17:37
@fjerzy - w pojedynkach cała zabawa polega na tym, aby najpierw ustalić temat - a później wykonać zdjęcie w temacie pojedynku czy też bitwy.
W tej sposób właśnie poprawiamy swoją kreatywność, umiejętności. Moje zdanie w tym temacie jest jedno: szufladzie mówię nie. Skoro więcej osób będzie myślało tak jak Ty, będzie chciało by brać pod uwagę niuanse o których wspomniałeś w swoim poście, czy też modyfikować warunki poszczególnych zadań - możemy je wprowadzić.

Niech wypowiedzą się inni w tej sprawie :)

Argumenty, które podajesz nie są bez znaczenia. Nie chcę z nimi polemizować, podałem tylko pod rozwagę kilka innych.

jarek76
22-10-2008, 22:26
@fjerzy - w pojedynkach cała zabawa polega na tym, aby najpierw ustalić temat - a później wykonać zdjęcie w temacie pojedynku czy też bitwy.
W tej sposób właśnie poprawiamy swoją kreatywność, umiejętności. Moje zdanie w tym temacie jest jedno: szufladzie mówię nie. Skoro więcej osób będzie myślało tak jak Ty, będzie chciało by brać pod uwagę niuanse o których wspomniałeś w swoim poście, czy też modyfikować warunki poszczególnych zadań - możemy je wprowadzić.

Niech wypowiedzą się inni w tej sprawie :)

Mam dokładnie takie samo zdanie. Pojedynek z szuflady to nie pojedynek ;-)

Władca Pixeli
23-10-2008, 00:13
Mam dokładnie takie samo zdanie. Pojedynek z szuflady to nie pojedynek ;-)
Po co robić ograniczenia czegoś co można łatwo obejść. Zmienić datę w zbiorze to nie problem. :mrgreen:

autograf
23-10-2008, 06:59
A to już wiesz, nie moje sumienie.

autograf
23-10-2008, 22:42
Moje propozycje na nowe pojedynki:

1. Glamour na śniadanie
2. Dzieci nasze - czyli śmiesznie, zabawnie pokazane dzieciaczki
3. Bezalkoholowo - wolny styl

Zapraszam do dyskusji ;)

Wioletta
23-10-2008, 22:44
Dzieci nasze, dzieci, dzieci, dzieci....... :twisted:

piwkoo
23-10-2008, 22:46
Ja głosuje za dzieciakami ;]

autograf
23-10-2008, 22:59
No to jak będzie chociaż trójka chętnych, to wystawimy WYZWANIE :twisted:

emet_b
24-10-2008, 01:36
ja do dzieci też bym się pisał:)

autograf
24-10-2008, 16:04
Dzieci nasze, dzieci, dzieci, dzieci....... :twisted:


Ja głosuje za dzieciakami ;]


ja do dzieci też bym się pisał:)

Proszę: http://nikon.org.pl/showthread.php?t=76066

:-D

autograf
03-11-2008, 23:40
W klimacie filmów Davida Lyncha

Jako, że David Lynch (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=77086) nie wygrał w zadaniu - robimy pojedynek :twisted:

Jakieś dodatkowe warunki czy standartowe (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=74448)?

Napewno niewielka liczba uczestników. Max 6-8. Czekam na uwagi i propozycję.

autograf
05-11-2008, 20:49
W klimacie filmów Davida Lyncha

Jako, że David Lynch (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=77086) nie wygrał w zadaniu - robimy pojedynek :twisted:

Jakieś dodatkowe warunki czy standartowe (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=74448)?

Napewno niewielka liczba uczestników. Max 6-8. Czekam na uwagi i propozycję.


No to co? Gramy w Davida - http://nikon.org.pl/showthread.php?t=77215

Polsar74
12-11-2008, 12:11
A może żeby przyciągnąć ludzi do tego działu porozmawiał byś Dominiku z jakimiś firmami w kwestii niewielkich nagród ?

Na lekki sponsoring pewno parę firm by się dało namówić - nie mówię tu o drogich "giftach" lecz o czymś nawet symbolicznym (typu : kalendarz Nikon, karta pamięci itp.)

Na początek można by spróbować pogadać z forumowymi sklepami :-)

Co o tym sądzicie ?

zaqer
18-11-2008, 14:59
Ja bym się nawet byle smyczką nikona ucieszył, o podkoszulku nawet nie pomarze!! :oops:



A może żeby przyciągnąć ludzi do tego działu porozmawiał byś Dominiku z jakimiś firmami w kwestii niewielkich nagród ?

Na lekki sponsoring pewno parę firm by się dało namówić - nie mówię tu o drogich "giftach" lecz o czymś nawet symbolicznym (typu : kalendarz Nikon, karta pamięci itp.)

Na początek można by spróbować pogadać z forumowymi sklepami :-)

Co o tym sądzicie ?

stock
18-11-2008, 15:01
też popieram...

autograf
10-12-2008, 19:06
Nie do pojedynków. Do fotografii miesiąca prędzej ;) http://nikon.org.pl/showthread.php?t=79028

Póki co - możemy zrobić jakiś nowy pojedynek/bitwę. Ja myślałem by coś uskutecznić w temacie choinki. Macie już ubrane? :)

jarek76
10-12-2008, 20:35
Jak znajdzie się parę osób chętnych to można by zrobić pojedynek na IRy, ale to dopiero na wiosnę albo z szuflady:). Myślałem tez o krajobrazie z długim czasem naświetlania:)

stock
10-12-2008, 20:38
to może też np zrobić coś w temacie - "miasto widziane przez 50mm" - temat bardzo ogólny - pokazanie miasta, kultury miejskiej z użyciem obiektywu o ogniskowej 50mm lub 35mm - zależy kto jaką puchą :) No i może drugie ograniczenie to BW :)
Wystartowałbym...

puchbeary
10-12-2008, 20:59
Jak znajdzie się parę osób chętnych to można by zrobić pojedynek na IRy, ale to dopiero na wiosnę albo z szuflady:). Myślałem tez o krajobrazie z długim czasem naświetlania:)
Na Iry się piszę od razu. Rezerwuje sobie już teraz miejsce :D

autograf
10-12-2008, 21:03
jarek76 - odpuśćmy póki co ten krajobraz. Za 11 dni będzie minimal.
Jeśli już, to poszedł bym w kierunku architektury, a to z kolei będzie pierwsza kategoria w Fotografii miesiąca (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=79028)

stock - mi się Twój pomysł podoba. Może i bym wystartował ;)

puchbeary - IRki są cacy. Ale ja w to nie wchodzę. Jakub, to zakładaj wyzwanie :)

puchbeary
10-12-2008, 21:08
Teraz nie ma sensu. Na wiosnę to co innego i bądź pewien że tego tematu nie odpuszczę.

qamil_d_dg
10-12-2008, 21:28
Wiem, że dopiero co był Lynch - ale może coś Tarantino?? Albo coś w stylu Grindhouse??

stock
10-12-2008, 21:51
Wiem, że dopiero co był Lynch - ale może coś Tarantino?? Albo coś w stylu Grindhouse??

taaa - i Almodowar, Bergman, Trier, Jarmush, Polański... - nie wiem czy się tych klonów za dużo nie urodzi...
No, ale Tarantino mógłby byc ciekawy ;)

autograf - to taki 50mm pojedyneczek można gdzieś po nowym roku zarzucić ? Co Ty na to ?

qamil_d_dg
10-12-2008, 21:52
No wiesz, własnie spodziewałem się, że ktoś odpisze tak jak Ty :) To może nie Taratino ale Grindhouse. To już coś zupełnie innego, takie kino kiedyś przeżywało swój rozkwit i klimaty dość ciekawe

autograf
10-12-2008, 22:02
autograf - to taki 50mm pojedyneczek można gdzieś po nowym roku zarzucić ? Co Ty na to ?

Możemy teraz. A niech se wisi. A ludzie wpisują ;)

superkomornik
10-12-2008, 22:07
A jak ja mam FX to mam założyć 35mm? :D :-P

autograf
10-12-2008, 22:10
A jak ja mam FX to mam założyć 35mm? :D :-P

85mm :twisted:

stock
10-12-2008, 22:16
to założysz 35mm do D70s :P

autograf
10-12-2008, 22:18
Chłopaki - ale można zrobić "ciasny pojedynek" tzn. min 30mm na dx, 50mm na fx.. ;)

Można też ustalić, że to nie będzie jedno zdjęcia - ale np.: zestaw 3 zdjęć.

stock
10-12-2008, 22:21
no własnie o tym myślałem - a się pewnie średnio jasno wyraziłem :)
35mm na Dx i 50 mm na FX, może byc seria - ja w to wchodzę :)

autograf
10-12-2008, 22:33
[Wyzwanie] Miasto widziane przez 50 milimetrów (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1014620#post1014620)

stock
10-12-2008, 22:36
dzię-ku-je-my ;)

superkomornik
10-12-2008, 22:37
No. Dobrze jest :) Jak wytrzeźwieję do nowego roku to coś zrobię :)

autograf
10-12-2008, 22:37
dzię-ku-je-my ;)

Marcin - termin podaj jeszcze. Tu lub tam :)

darsedz
11-12-2008, 00:14
a może jakaś obróbka w stylu starych-wielkich mistrzów - tak troszkę w nawiązaniu do pewnej dyskusji Światło kontra Reszta forum :)

wesol
15-12-2008, 20:31
a może jakaś obróbka w stylu starych-wielkich mistrzów - tak troszkę w nawiązaniu do pewnej dyskusji Światło kontra Reszta forum :)

jestem jak najbardziej za pojedynkiem obróbkowym w stylu wielkich mistrzów - nie podamy jak starych, jak wielkich i mistrzów od czego - niech każdy sobie wybierze swojego mistrza i poPSuje fotkę w tym stylu - tytuł zdjęcia imieniem wielkiego mistrza :)

oscyp33
21-12-2008, 14:40
mam pomysł aby zrobić bitwę na najładniejszą choinkę. Trzeba by ustalić tylko warunki zabawy :)

autograf
21-12-2008, 23:02
mam pomysł aby zrobić bitwę na najładniejszą choinkę. Trzeba by ustalić tylko warunki zabawy :)

No to zakładaj nowe wyzwanie. Podstawowe warunki masz tutaj (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=16082) :)

Resztę dopisz sam, jak trzeba będzie to Ci pomogę :)

autograf
21-12-2008, 23:07
To co Panowie - może jakaś architektura w styczniu? :)

Nemeth, Piotr_ek, Pebees, Jarek76? No i może Bombel wreszcie? Oczywiście zapraszamy również innych chętnych :)
Wstępny termin: na początku roku lub pod koniec tego zakładamy wyzwanie. Z terminem do końca stycznia. Będą chętni?

Nemeth
21-12-2008, 23:08
Ale co architektura...
Jaka? Precyzyjniej.

autograf
21-12-2008, 23:10
Ale co architektura...
Jaka? Precyzyjniej.

No przecież to nie jest jeszcze wyzwanie. Tylko zalążek tematu do pojedynku/bitwy :)

Masz pomysł na temat? To dawaj.

jarek76
21-12-2008, 23:15
To co Panowie - może jakaś architektura w styczniu? :)

Nemeth, Piotr_ek, Pebees, Jarek76? No i może Bombel wreszcie? Oczywiście zapraszamy również innych chętnych :)
Wstępny termin: na początku roku lub pod koniec tego zakładamy wyzwanie. Z terminem do końca stycznia. Będą chętni?

Wszystko zależy od tematu ale wstępnie jestem chętny :)

autograf
22-12-2008, 02:09
Wszystko zależy od tematu ale wstępnie jestem chętny :)

Industrial? Coś ciężkiego!

albo

Starówka, kamienice, deptaki..


Sam nie wiem. Czekam na aprobatę :)

Nemeth
22-12-2008, 02:56
A może "nocne Polaków rozmowy" ?

jarek76
22-12-2008, 08:50
Industrial? Coś ciężkiego!

albo

Starówka, kamienice, deptaki..


Sam nie wiem. Czekam na aprobatę :)

Coś z dużą ilością podłogi mogło by być:)

Paweł M
23-12-2008, 09:25
to może "sylwestrowy dance floor" ;)