PDA

Zobacz pełną wersję : 24-70: jak sprawdzić



ratpaw
10-10-2008, 12:58
Zamówiłem sobie 24-70 :)

Na co zwrócić uwagę przy testowaniu tego szkła? Warunki oświetleniowe będą sklepowe, będę miał pewnie z 30 minut. Czy zdarzają się jakieś wpadki? Jak testować?

Mam D700.

loki_p
10-10-2008, 13:05
Czy zdarzają się jakieś wpadki?

Praktycznie codziennie są jakieś wypadki :)


Jak testować?

Proponuje zdjęcia robić. Do testowania są jakieś testery...

mobil12
11-10-2008, 00:30
"Jak testować?" - dokładnie
loki_p - do testowania są ludzie, którzy nie maja kasy na wyrzucanie w błoto

wczoraj dwie sztuki przegladalem i tylko jedna nadawala sie do nabycia

Niedzwiedz
11-10-2008, 01:49
masz d700 winnes wiedziec czego oczekujesz od sprzetu ? kup w sklepie netowym bedziesz mial mozliwosc oddania

mobil12
11-10-2008, 09:44
jest kilka minusow kupowania via net
- przy sporej kwocie, a o takiej tu mowa możesz się dobrze potargować, szczególnie jak bierzesz coś jeszcze (targowanie się z monitorem słabo mi wychodzi)
- przesyłka zwrotna jest na twój koszt, a że nie puszczasz paczki papierosow to warto ubezpieczoną, kurierską zrobić i po 3-4x poszukiwania okaże się, że zapłaciłeś znacznie więcej niż w najdroższym sklepie koło siebie
- kupując lokalnie nie stracisz nerwów jak przyjdzie cegłówka, sprzedawca będzie robił podchody przy zwrocie czy się okaże żę wszystko wyglądało dobrze a po godzinie testów zauważyłeś feler ...
-....

loki_p
11-10-2008, 11:20
Mieszkasz w Krakowie to kup przez internet w Krakowie. Jak bedziesz musiał oddać to zrobisz to osobiście. Targuje sie telefonicznie i bez problemu.

ratpaw
11-10-2008, 23:04
"Jak testować?" - dokładnie
loki_p - do testowania są ludzie, którzy nie maja kasy na wyrzucanie w błoto

wczoraj dwie sztuki przegladalem i tylko jedna nadawala sie do nabycia

A co było nie tak z tym jednym 24-70?

Marek
11-10-2008, 23:19
A co było nie tak z tym jednym 24-70?
ja też chciałbym wiedzieć....

Michał Jędrak
12-10-2008, 13:08
No właśnie, bo ja kupiłem bez testowania i jestem zadowolony. Może coś przeoczyłem i mi też się trafiła ta jedna zła sztuka...

wmac
12-10-2008, 18:08
Mieszkasz w Krakowie to kup przez internet w Krakowie. Jak bedziesz musiał oddać to zrobisz to osobiście. Targuje sie telefonicznie i bez problemu.

A dużo udaję ci się utargować, załóżmy przy kupnie takiego 24-70?

mobil12
12-10-2008, 21:59
pierwszy biedaczek 24-70 nie trafiał z ostrością tam gdzie chciałem - drugi na szczęście nie ma tego problemu -
sprzedawca też był mocno zdziwiony więc sam testował i też mu front focus wyszedł

przez telefon nigdy nie wytargujesz tyle co osobiście, a czasem przez telefon nie chcą wogóle dyskutować twierdząc, że mają najlepsze ceny (tak było i tym razem)

co do tego, że mieszkam w Krakowie to niestety wybór sklepów z dobrymi cenami nie jest jakiś rewelacyjny, a to że mają na sklepie internetowym wystawiony sprzęt nie ma się nijak do stanu magazynu, zresztą nie tylko tu tak jest i dlatego puszkę ściągałem od Hesji bo było taniej i odrazu szło do mnie a nie czekałem przez 2 tygodnie na dostawę

wmac - conajmniej filtr uv 77 masz za free i nie jest to king :)