badabuzz
10-10-2008, 10:33
Witam.
Dosc sporo zamieszczam fotek w Internecie- głównie na fotoblogu i kilku forach (czasem nawet tutaj... :) )
Fotki edytuje w photoshopie cs 3, moj glowny potok pracy to strojenie kontrastu, ostrosci, poprawa cieni, nieba, kolorów- ogólnie retusz.
Zdaje sobie sprawę z faktu istnienia róznych profilów kolorów i tego, że na przeglądarkach internetowych zdjęcia mogą wyglądać inaczej.
Nie moge sobie dać jednak rady, gdyż po wgraniu fotki na bloggera (picasa web google), imageshack czy inne miejsca- drastycznie spada jej kontrast/rozpietosc tonalna. Jakby jasniala. Bardzo to szpeci moje zdjecia.
Dlaczego tak sie dzieje?
Czy to kwestia zapisywania fotek w odpowiednim profilu kolorow czy juz kompresji na poziomie wgrywania fotki przez przegladarke.
Prosze o pomoc i rade.
Pozdrawiam!
Dosc sporo zamieszczam fotek w Internecie- głównie na fotoblogu i kilku forach (czasem nawet tutaj... :) )
Fotki edytuje w photoshopie cs 3, moj glowny potok pracy to strojenie kontrastu, ostrosci, poprawa cieni, nieba, kolorów- ogólnie retusz.
Zdaje sobie sprawę z faktu istnienia róznych profilów kolorów i tego, że na przeglądarkach internetowych zdjęcia mogą wyglądać inaczej.
Nie moge sobie dać jednak rady, gdyż po wgraniu fotki na bloggera (picasa web google), imageshack czy inne miejsca- drastycznie spada jej kontrast/rozpietosc tonalna. Jakby jasniala. Bardzo to szpeci moje zdjecia.
Dlaczego tak sie dzieje?
Czy to kwestia zapisywania fotek w odpowiednim profilu kolorow czy juz kompresji na poziomie wgrywania fotki przez przegladarke.
Prosze o pomoc i rade.
Pozdrawiam!