PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia a la' Obieżyświat -- pytanie



superator
19-06-2006, 17:47
Witam
Na Discovery lub Travel w programie Obieżyświat są takie krótkie przerywniki, na których obraz jest mocno kontrastowy, a ruch kamery troszkę chaotyczny, niestabilny. Chciałbym się zapytać czy ci filmowcy mają jakiś swój sposób na takie kontrasty? Czy jest to kwestia sporej ilości kombinowania z krzywymi, poziomami, kontrastem, mixerem kanałów? Czy też wystarczy podjechać najzwyczajniej z kontrastem i nasyceniem?
Pozdrawiam

Al Bundy
21-06-2006, 14:33
Nie wiem czy wiesz ale to forum dla fotografów :)
Wydaje mi się że najłatwiej na to pytanie odpowiedzieć sobie ruszając myszką :)

superator
21-06-2006, 15:08
Domyślam się, że nie jest to forum dla wędkarzy. Obraz to obraz. Już był podobny wątek -- ktoś sie pytał jak uzyskano dany efekt na teledysku i dostał normalną i kompetentną (!) odpowiedź. Swoją drogą tego tematu nie mogę jakoś znaleźć jeszcze raz.

madmips
23-06-2006, 01:52
to pierwsze, głównie kombinacja na poziomach (podbicie średnich tonów i niskich) troszke kolorkami, ale dokładniej to musiałbym zobaczyć a niestety nie widziałem i nie mam Discovery :(

superator
23-06-2006, 09:49
madmips, dzięki. Znalazłem też temacik, który pojawił się jakiś czas temu na forum (miałem problemy ze znalezieniem go). Dla zainteresowanych podaję link:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=19925&highlight=teled%2A
Pozdrawiam