PDA

Zobacz pełną wersję : umowa o dzieło i przeniesienie majątkowych praw autorskich a licencja



Łukasz F.
09-10-2008, 14:38
Witam.
Pokrótce opiszę problem.
Od agencji reklamowej dostałem propozycję zrobienia 2 zdjęć na zasadzie 3 licencji na wykorzystanie w określonych polach eksploatacji. Dzisiaj dostałem umowę, w której napisano "" Autor zobowiązuje się do przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do dzieła...." i "Przeniesienie praw..., ... nastąpi bez ograniczenia czasowego".
W związku z tym, iż nie mam za bardzo doświadczenia w kwestii takich umów proszę o poradę, co dalej zrobić? Wnioskuję, że chcą mnie wykręcić.

rastula
09-10-2008, 15:10
jeśli nie ma wymienionych pól eksploatacji i czasu obowiązywania to chca cie wkręcić, albo ( wersja lepsza do kompromisowego zalatwienia sprawy) zapomnieli dopisać...


pwoinny być wymieonione media - kalnedarz , folder, reklama tv itp itd i okres w jakim mozna korzystać z tego zdjęcia


chociaz firmie oczywiscie może zależec na tym aby zdjęcie ni epojawiło sie za jakiś czas w innym materiale (jak zdjęcia np ze stocka)...


najlepiej nie lecieć od razu z okrzykiem "oszusci" tylko wziac umowę i przedyskutowac :-)