PDA

Zobacz pełną wersję : jaki monopod?



09071986
09-10-2008, 13:26
mam 180 cm wzrostu, chce kupic glownie ze wzgledu na fotografie na meczach pilkarskich.
nie mam poki co obiektywu z mocowaniem na statyw.

jaki monopod polecacie? linki do allegro mile widziane :)

docxxx
11-10-2008, 23:12
Manfrotto 681B + glowica 234RC

mini21
12-10-2008, 00:30
A ja mam jakiś najtańszy, za 45 zł na allegro i jak do tej pory sprawuje się bez zarzutu i to ze sporymi ciężarami typu D200 z griperm+70-200+SB-600, więc moim zdaniem nie ma sensu wydawać dużej kasy na monopod.
Teraz będę chciał jeszcze dokupić głowicę kulową i będzie git.

kanap4
12-10-2008, 11:07
Twoj wzrost raczej nie powinien miec znaczenia, bo na mecz to najlepiej zabrac ze soba jakies krzeselko wedkarskie, no chyba ze bedzie Ci sie chcialo stac 2 godziny.Co do monopoda, to wez jakis w miare sztywny, glowice bym sobie chyba odpuscil na Twoim miejscu, ja mam monopoda bez glowicy i jakos nie ogranicza mi to ruchow.

Ja mam cos takiego: http://allegro.pl/item452026184_goldphoto_profesjonalny_monopod_yh30 4_154_cm_f_vat.html i spisuje sie calkiem niezle.

Mamrot
12-10-2008, 12:35
Przy twoim wzroście proponuję coś minimum 165cm.
Frotka lub golda.
Głowica jest niezbędna z uwagi na szybkozłączkę i przy mocowaniu do aparatu, możliwość zdjęć wertykalnch.
Poza tym 165cm + 4cm głowicy + 7cm wysokość od podstawy aparatu do wizjera = proste plecy bez garbienia.

majcool
12-10-2008, 21:05
A teraz zmierz na jakiej wysokości masz oczy, bo w moim przypadku (185cm) 165cm monopod bez głowicy wystarczał w zupełności. Poza tym- podczas fotografowania mało kto stoi na baczność ;)
09071986 przejdź się do sklepu i przymierz. IMO 160cm to optymalny wybór, szczególnie jeśli zechcesz dołożyć głowicę.

Mamrot
14-10-2008, 01:28
A teraz zmierz na jakiej wysokości masz oczy, bo w moim przypadku (185cm) 165cm

Masz dziwnie dużą głowę, to się może da wyleczyć ;-)
Sory za żatr, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ja na bosaka mam 186 a źrenicę na 175, a często zakładam trepy +4cm, czyli źrenica na 179.
Posiadam Manfrotto 680B (154cm) i dla jako takigo komfortu, zamieniłem głowicę 234RC (6cm)
na 486RC (10cm) a i tak na bosaka, mam wizjer D3 z 70-200 (10cm) na wysokości nosa.
Konkludując, zgodzę się z tobą, że 160cm to optimum dla komfortu pracy, dla kolegi 09071986.

blazeje
14-10-2008, 10:23
Kupiłem Benro http://allegro.pl/item456046531_fotoforma_monopod_benro_mc_63_carbon _sklep_wa_wa.html i jestem zadowolony. Nie chodzę na mecze, ale przydaje mi się zamiast VR w trakcie górskich spacerków. Jest bardzo sztywny i lekki (0,33 kg), łatwy w obsłudze i świetnie zastępuje kij w marszu.
Mógłby być wyższy, ale z głowicą (+8 cm) i aparatem (kolejne 8 cm) wystarcza. Mam 183 cm wzrostu, ale nigdy nie stoję na wyprostowanych nogach i nie ustawiam go skośnie, bo to i tak niewiele daje.

Garnett
14-10-2008, 11:16
Polecam MF 681B + głowica kulowa. Używam takiego zestawu na zawodach konnych i daje spokojnie rade.

Mamrot
14-10-2008, 15:03
Poza tym- podczas fotografowania mało kto stoi na baczność ;)

ale nigdy nie stoję na wyprostowanych nogach
Widać koledzy nigdy nie musieli stać przez godzinkę w jednym miejscu,
z okiem przyklejonym przez parę minut do wizjera.
Inną rzeczą jest chodzenie po górach i zrobienie kilku zdjęć w przygarbieniu,
a inną zawody sportowe, czy programy telewizyjne, gdzie stoisz jak kołek w jednm miejscu. ;)
To co poleca docxxx i Garnett IMHO jest optymalnym wyborem.

Ps. blazeje o co chodzi z tym skośnym ustawieniem monopoda, i kto taki teorie propaguje?

blazeje
14-10-2008, 18:43
Inną rzeczą jest chodzenie po górach i zrobienie kilku zdjęć w przygarbieniu,
a inną zawody sportowe, czy programy telewizyjne, gdzie stoisz jak kołek w jednm miejscu. ;)
To co poleca docxxx i Garnett IMHO jest optymalnym wyborem.

Ps. blazeje o co chodzi z tym skośnym ustawieniem monopoda, i kto taki teorie propaguje?

Ano właśnie pisałem, że na mecze nie chodzę i stania nie znoszę. Chociaż może, jeśli więcej streakerów, a raczej streakerek, pojawi się na polskich boiskach, to będzie warto:oops:.
Odnośnie pytania: jeżeli mnie pamięć nie myli to o trzymaniu monopoda rozpisuje się choćby pan Dębek w przedostatnim numerze Digital Foto Video. Z opisami podobnych technik używania monopodów, statywów a także sznurków, linek, śrubek i innych przedmiotów pomagających ustabilizować aparat można spotkać się w literaturze i całym internecie.

09071986
15-10-2008, 20:36
stoje 90 minut :)
w czasie przerwy kucam i przegladam zdjecia :P
dzieki za typy, zmierze sie i na pewno cos wybiore :D