Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać taki efekt na zdjęciu ?
marciniak17
09-10-2008, 13:22
Witam,
czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wie jak uzyskać taki efekt jak na tym zdjęciu:
http://www.flickr.com/photos/gauper/2500111327/sizes/l/
Będę bardzo wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
wyglada jak zabawa z lokalnym kontrastem... mozesz sprobowac plugina local contrast enhancer, lub zrobic tak:
- kopiujesz warstwe (ctrl+j)
- filters/other/high pass
- podjezdzasz dosc sporo z promieniem
- mieszanie na overlay lub softlight
- opacity zjezdzasz tak, zeby bylo ok
mozesz tez wejsc w unsharp mask, ustawic cos w stylu 20% / 40px / 0 - pokombinuj
do tego winetka, troche dodge/burna, wypranie z kolorow i gotowe : )
pozdrawiam
Art.
autograf
09-10-2008, 13:40
troche dodge/burna
Gdzie tego ustrojstwa szukać? Mam CS3.
Gdzie tego ustrojstwa szukać? Mam CS3.
W pasku narzędzi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.crazyleafdesign.com/blog/images/tutorials/flowing-liquid/dodge-burn-tool-photoshop.jpg)
;)
Gdzie tego ustrojstwa szukać? Mam CS3.
dokladnie, albo pasek narzedzi, albo (co ja osobiscie duzo bardziej lubie):
- nowa pusta wartstwa
- mieszanie soft light
- malujesz miekkim pedzelkiem przy opacity 7-10%, bialym lub czarnym
Wygodne jest to o tyle, ze pozniej mozesz sobie podmazac cos, przymaskowac, cala warstwe lekko zblurowac, lub jak stwierdzisz ze za mocno pojechales to zdjac opacity.
pozdro
Art.
Do autora watku:
http://enigma-photos.com/AmyTutorial/index.htm
rzuc okiem na to.
marciniak17
09-10-2008, 14:39
Rzeczywiście po małej zabawie tymi metodami da się osiągnąć taki efekt. Bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
http://www.dfv.pl/adobe-photoshop-1.html
Patryk Salczyński
09-10-2008, 22:10
Całkiem fajny efekt podobny do tego można uzyskac w Corel Photo Paint za pomocą funkcji RÓWNOWAŻENIE LOKALNE !!!!!!
waleszczka
13-10-2008, 21:23
wyglada jak zabawa z lokalnym kontrastem... mozesz sprobowac plugina local contrast enhancer, lub zrobic tak:
- kopiujesz warstwe (ctrl+j)
- filters/other/high pass
- podjezdzasz dosc sporo z promieniem
- mieszanie na overlay lub softlight
- opacity zjezdzasz tak, zeby bylo ok
mozesz tez wejsc w unsharp mask, ustawic cos w stylu 20% / 40px / 0 - pokombinuj
do tego winetka, troche dodge/burna, wypranie z kolorow i gotowe : )
pozdrawiam
Art.
Sorry, ale nie bardzo mogę odszukać polskich odpowiedników (nawet ze słownikiem). Bardzo proszę- czy można to przetłumaczyć na język polski? Dzękuję serdecznie. Pozdrawiam
Sorry, ale nie bardzo mogę odszukać polskich odpowiedników (nawet ze słownikiem). Bardzo proszę- czy można to przetłumaczyć na język polski? Dzękuję serdecznie. Pozdrawiam
tak na szybko i z pamieci - nie mam CSa na kompie na ktorym jestem i w zyciu nie pracowalem na polskojezycznej wersji.. jakbys czegos konkretnego nie mogl znalezc daj znac..
- kopiujesz warstwe (ctrl+j)
- filtry/inne/gornoprzepustowy (? chyba tak sie tlumaczy)
- podjezdzasz dosc sporo z promieniem
- mieszanie (chyba w polskiej wersji 'tryb mieszania', po lewej na gorze w zakladce 'warstwy' - F7- ) na overlay (eeee, z pamieci to chyba tryb zaraz nad soft light) lub softlight (czyli hmmm... miekkie swiatlo?)
- opacity (czyli przezroczystosc warstwy, prawy gorny rog w zakladce 'warstwy', lub 'krycie', zaraz ponizej) zjezdzasz tak, zeby bylo ok
mozesz tez wejsc w unsharp mask (filtry-> wyostrzanie->maska wyostrzająca), ustawic cos w stylu 20% (amount, czyli hm... ilość?) / 40px (promień) / 0 (treshold, czyli hmm... punkt odcięcia?) - pokombinuj
do tego winetka, troche dodge/burna (dostepne w pasku narzędzi, ikonka gabki lub takiej czarnej lupki chyba) , wypranie z kolorow i gotowe : )
waleszczka
13-10-2008, 22:30
tak na szybko i z pamieci - nie mam CSa na kompie na ktorym jestem i w zyciu nie pracowalem na polskojezycznej wersji.. jakbys czegos konkretnego nie mogl znalezc daj znac..
- kopiujesz warstwe (ctrl+j)
- filtry/inne/gornoprzepustowy (? chyba tak sie tlumaczy)
- podjezdzasz dosc sporo z promieniem
- mieszanie (chyba w polskiej wersji 'tryb mieszania', po lewej na gorze w zakladce 'warstwy' - F7- ) na overlay (eeee, z pamieci to chyba tryb zaraz nad soft light) lub softlight (czyli hmmm... miekkie swiatlo?)
- opacity (czyli przezroczystosc warstwy, prawy gorny rog w zakladce 'warstwy', lub 'krycie', zaraz ponizej) zjezdzasz tak, zeby bylo ok
mozesz tez wejsc w unsharp mask (filtry-> wyostrzanie->maska wyostrzająca), ustawic cos w stylu 20% (amount, czyli hm... ilość?) / 40px (promień) / 0 (treshold, czyli hmm... punkt odcięcia?) - pokombinuj
do tego winetka, troche dodge/burna (dostepne w pasku narzędzi, ikonka gabki lub takiej czarnej lupki chyba) , wypranie z kolorow i gotowe : )
Dziękuję pięknie:) :)
Kurczę, muszę jeszcze trochę poćwiczyć bo zupełnie nic mi nie wychodzi:(
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.