PDA

Zobacz pełną wersję : Przewód do lamp błyskowych pożyczę



killertowa
02-10-2008, 20:10
Witam,

Załapałem się na listopadowe warsztaty fotograficzne dotyczące portretu.
Na warsztaty trzeba przynieść oprócz aparatu przewód do zewnętrznych lamp błyskowych.
Przewodu nie mam, a że jest wielce wątpliwe bym kiedyś pracował w studio nie chcę go kupować. Przyznam, że cen nie sprawdzałem.
Czy ktoś mógłby mi go wypożyć? Oczywiście mogę dać kaucję czy coś w tym stylu.
Warsztaty odbędą się 18 i 19 listopada i potem jeszcze 1 dzień w grudniu, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.

Jestem z Warszawy.

Posiadany aparat: D80

Z góry dzięki za pomoc.

!AGresT
04-10-2008, 21:24
Chyba powinieneś sprecyzować o jaki przewód chodzi. Bo jeśli do lamp studyjnych, to D80 nie ma gniazda do niego, chyba, że się mylę (takie małe okrągłe, od dziesiątek lat takie samiuśkie) i potrzeba jakiejś kostki/przejściówki na gorącą stopkę (nie mam). Jeśli jesteś zainteresowany przewodem 10m standardowe gniazdo-duży jack (do elfo), to daj znać.

killertowa
06-10-2008, 11:04
Niestety nie wiem o jaki dokładnie przewód chodzi, gdyż otrzymałem jedynie lakoniczną informację:
"Uczestnicy powinni wziąć ze sobą aparat cyfrowy z kablem umożliwiającym podłączenie aparatu do zewnętrznej lampy błyskowej."
Może uda mi się dowiedzieć coś więcej, ale pewności nie ma żadnej :)
D80 nie ma takiego łącza, o którym wspominasz. Ma tylko "gorącą stopkę".

shaddixx
07-10-2008, 12:46
warto zapytac organizatora o jaki przewod chodzi. najpewniej o zwykłe PC z kostka na body.

fIlek
07-10-2008, 14:26
Niestety nie wiem o jaki dokładnie przewód chodzi, gdyż otrzymałem jedynie lakoniczną informację:
"Uczestnicy powinni wziąć ze sobą aparat cyfrowy z kablem umożliwiającym podłączenie aparatu do zewnętrznej lampy błyskowej."
Może uda mi się dowiedzieć coś więcej, ale pewności nie ma żadnej :)
D80 nie ma takiego łącza, o którym wspominasz. Ma tylko "gorącą stopkę".

Kabelek i kostkę możesz kupić np. w firmie Aster - http://www.aster-foto.pl/ - kosztuje nieduże pieniądze, a sam kabel ma to do siebie, że łamie się w najmniej oczekiwanym momencie, więc możesz komuś niechcący go zepsuć i kłopotliwa sytuacja gotowa. U nich ten kabelek figuruje pod nazwą producenta Fangier. A sam kabelek to na 100% PC i kostka w przypadku D80

PeeZeet
07-10-2008, 23:50
A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy odn. tych warsztatów, też bym był zainteresowany.

killertowa
09-10-2008, 12:42
Ależ proszę bardzo. Przesyłam na PW.