PDA

Zobacz pełną wersję : nauka ciemni w Warszawie



marmajt
01-10-2008, 21:22
Witam!
Chciałbym nauczyć się wywoływania i powiększania fotografii w ciemni.
Czy ktoś jakiś kurs lub zajęcia w Warszawie, na których można zdobyć takie umiejętności.
Nie chcę zapisywać się na ogólne zajęcia fotograficzne, interesuje mnie wyłącznie ciemnia.
Może ktoś prowadzi zajęcia indywidualne?
Wszelkie sugestie mogą się przydać.

Franeq
01-10-2008, 23:18
Tez wydawalo mi sie to baaaaaaaaaaardzo skomplikowane, ale tak naprawde sprowadza sie to do ustawienia ostrosci na powiekszalniku, ustawienie maskownicy zgaszeniu światła, wlozeniu kartki, odpaleniu powiekszalnika na 10 sec /lub mniej lub wiecej/ i zamoczeniu kartki po kolei w 3 kuwetach. W jednej dłuzej w innej krocej... i powieszeniu kartki na sznurku. Proste, nie?

marszull
02-10-2008, 10:52
zamiast kursu proponuje (jesli masz miejsce) kupic powiekszalnik i osprzet na poczatek najtanszy papier, przeczytac jakas ksiazke albo poradniki w sieci i zaczac wywolywac
to jest naprawde najlepsze rozwiazanie

Siepacz
02-10-2008, 21:31
Możesz poszukać w domach kultury, często organizowane są dla młodzieży zajęcia z fotografii. Z kursów znam tylko jedne, nazywają się Formaty. Z tego co wiem to działali w kilku większych miastach i można było nauczyć się pracy w ciemni. Ale za cenę tego kursu miałbyś porządny powiększalnik z osprzętem i literaturę do tego więc może lepiej zrób jak radzą przedmówcy. Na kursie prawdopodobnie nauczyłbyś się podstawowych czynności a reszta to już metoda prób i błędów.Równie dobrze można eksperymentować w domu.