PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz NKP 2009 REGULAMIN



hesja
30-09-2008, 13:48
Upojona sukcesem Kalendarza NKP 2008,
GTK (Grupa Trzymająca Kalendarz) rozpoczęła działanie nad kolejną odsłoną Kalendarza NKP zdecydowanie wcześniej. Wszystko to po to, by Kalendarz NKP 2009 osiągnął niemożliwe! By stał się jeszcze lepszy i jeszcze wartościowszy od swojego poprzednika!
Aby to osiągnąć, postaramy się wyeliminować drobne błędy poprzednika no i oczywiście będziemy potrzebować zdecydowanej i szeroko pojętej pomocy naszej forumowej społeczności. Na co baaardzo liczymy :)
Pomożecie?/ :D

Kalendarz NKP 2009 w swojej koncepcji jest jak gdyby kontynuacją tegoż z 2008. Każdy miesiąc będzie reprezentowany przez najlepszą fotografię w jednej z dwunastu kategorii. Tą najlepszą z każdej kategorii wybierzemy w drodze ogólno-forumowego głosowania. Głosować będziemy na 10 zdjęć (w każdej kategorii), które zostaną wyłonione przez GTK spośród wszystkich nadesłanych prac. Róznica polega na tym, że nie będziemy z założenia definiować kategorii bo to często sprawiało duze problemy. Dla przykładu: pająk łapiący muchę w pajęczynie to: makro? zwierzęta? reportaż? przyroda? Tak więc, każdy będzie mógł przesłać 12 jego zdaniem najlepszych prac! :) Przysyłać fotografie mogą oczywiście wszyscy członkowie naszego forum, oczywiście po głębokiej analizie jej fotograficznej wartości, ponieważ Kalendarz NKP 2009 musi być jeszcze bardziej "the best of the best" :) Wszystkie szczegóły postaramy się zawrzeć w Regulaminie. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich jak i poprzednio, wspaniała zabawa uwieńczona pięknym Kalendarzem na nadchodzący 2009 rok.

Wszystkie pojawiające się nowe informacje dotyczące Kalendarza NKP 2009 będę się starał podawać w tym wątku w jego pierwszym poście zaraz pod Regulaminem.
Zatem?? ;) Wrzucam Regulamin i śmigam szukać po katalogach fotek! :) Życzę udanej zabawy : )))

REGULAMIN PRZYSYŁANIA ZDJĘĆ DO KALENDARZA NKP 2009

1. Zdjęcia do Kalendarza NKP 2009 mogą przysyłać jedynie członkowie forum nikon.org.pl

2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu),pod warunkiem wykonania go
aparatem marki Nikon.


3. Każda osoba może wysłać 12 jej zdaniem najlepszych, najbardziej pasujących do Kalendarza NKP 2009 prac, niezależnie od kategorii

4. Fotografie powinny być starannie dobrane

5. W zabawie nie mogą uczestniczyć fotografie, które zostały zamieszczone w Kalendarzu NKP 2008

6. Przyjmowane będą prace tylko w formie elektronicznej w formacie JPG

7. Wielkość pliku: matryca co najmniej 6MP, stosunek boków 2:3 lub skan minimum 2000x3000 pikseli

8. Prosimy o nazwanie pliku/ów następująco: forumowe pseudo_nr kolejny. Dla przykładu jeżeli wysyłałbym zdjęcie nazwałbym je: hesja_1.jpg Kolejne: hesja_2.jpg

9. Prosimy przysyłać tylko fotografie w układzie poziomym! Fotografie kadrowane w kwadrat lub w układzie pionowym niestety nie będą brały udziału w naszej zabawie

10. Prosimy przysyłać swoje prace na serwer ftp://ftp.mikolajek.eu Użytkownik: web1f1 Hasło: Nkp2009 (instrukcja obsługi (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=73575))

11. GTK zastrzega sobie prawo do zmniejszenia fotografii, celem jej wyeksponowania do głosowania na forum i nadania jej numeru

12. Prosimy o przysłanie wszystkich prac w terminie do 26.10.2008

13. GTK po nadesłaniu prac i ich przeglądzie, stworzy 12 tematycznych kategorii, w których umieści jej zdaniem po 10 najlepszych prac.

14. Decyzja GTK nie podlega dyskusji i GTK ma prawo nie podawać argumentów jakimi się kierowała podczas wyboru fotografii i ich przynalezności do poszczególnych kategorii. Jednocześnie proszę wierzyć, że GTK dołoży wszelkich starań, by były to fotografie najlepsze z najlepszych :)

15. Głosowanie rozpocznie się 03.11.2008 w godzinach porannych i potrwa do dn. 09.11.2008 do godz. 23.59

16. Głosowanie odbywać się będzie w formie ankiety dla każdej kategorii oddzielnie. Szczegółowe zasady głosowania podane zostaną w momencie jego rozpoczęcia

17. Ogłoszenie wyników głosowania, które zdjęcia będą miały zaszczyt widnieć w Kalendarzu NKP 2009 nastąpi do dn. 10.11.2008

18. Istotne, by Autor fotografii przedstawiającej osobę miał zgodę modelki/modela (lub jej/jego prawnych opiekunów w przypadku modeli nieletnich) na jej publikację, bądź dysponował oświadczeniem, że może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób

19. Każdy autor zdjęć biorący udział w naszej akcji oświadcza, że zgadza się bezpłatnie opublikować swoje zdjęcia jednorazowo w celu druku Kalendarza NKP 2009 oraz oświadcza, że zdjęcie jest jego własnością i może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób

20. Zwycięzcy każdej z 12 kategorii otrzymają bezpłatnie po 1 egz. Kalendarza NKP 2009

21. Zysk ze sprzedaży Kalendarzy NKP 2009 zasili konto NKP

22. GTK dołoży wszelkich starań, by Kalendarz NKP 2009 ukazał się w ostatnim tygodniu Listopada 2008.

milka420
01-10-2008, 01:44
Przepraszam, ja tak całkiem niewinnie zapytać się chciałam czy można obejrzeć zeszłoroczne best tha best of tha best, które się w kalendarzu znalazły? [Pewnie gdzieś je można znaleźć, ale hmmmm...] :)

szymony
01-10-2008, 07:37
Przepraszam, ja tak całkiem niewinnie zapytać się chciałam czy można obejrzeć zeszłoroczne best tha best of tha best, które się w kalendarzu znalazły? [Pewnie gdzieś je można znaleźć, ale hmmmm...] :)
Pewnie można, tylko trza chcieć użyć szukajki.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42481

mnichu33
01-10-2008, 10:22
a jaka cena przewidywana kalendarza ?

hesja
01-10-2008, 10:53
cena bedzie znana po zatwierdzeniu projektu i wycenie w drukarni :)

axer
01-10-2008, 11:42
Z tego co pamiętam to w tamtym roku w regulaminie napisane było, że zdjęcie ma być zrobione przy użyciu sprzętu Nikona. W tym roku takiego zapisu nie widzę - czy to znaczy, że w kalendarzu mogą być fotki np. z Canona?

Piotr_ek
01-10-2008, 11:46
takie banalne pytanie - trzeba 12 sztuk czy można mniej ?:)

verus
01-10-2008, 11:53
czy to znaczy, że w kalendarzu mogą być fotki np. z Canona?

broń cie panie boże :-)

Erie
01-10-2008, 12:04
mogą być nawet z Alfy, ale tylko od dziewięćsetki w górę ;)

kronos28
01-10-2008, 12:07
takie banalne pytanie - trzeba 12 sztuk czy można mniej ?:)

no przecież masz napisane ze możesz wysłać 12 a możesz i jedno :)

Piotr_ek
01-10-2008, 12:10
no przecież masz napisane ze możesz wysłać 12 a możesz i jedno

czemu na mnie krzyczysz :)
nie widzisz, że dopiero wstałem... :)
do tego zaznaczyłem kulturalnie :) że pytanie jest banalne :)

a teraz zapuszczam się w otchłań dysku celem poszukiwania zdjęć :)

kronos28
01-10-2008, 13:43
czemu na mnie krzyczysz :)
nie widzisz, że dopiero wstałem... :)
do tego zaznaczyłem kulturalnie :) że pytanie jest banalne :)

widze i dlatego się drę aby sie przebić przez "poranną" zamułkę :D ;)

gryson
01-10-2008, 14:14
To ja się tylko chcę upewnić co do jednej kwestii. SKoro nie ma sprecyzowanych kategorii a można przysłać max 12 najlepszych zdaniem autora zdjęć, rozumiem, że ktoś może przysłać np. 12 fotek powiedzmy makro, a ktoś inny 12 najlepszych jego zdaniem fotek krajobrazu (bo się w tym specjalizuje). Nie ma obowiązku różnicowania zdjęć ze względu na kategorię?

Pytanie drugie (spytam jako pierwszy bo i tak będą o to pytać): czy muszę od razu przysłać 12 fotek czy mogę w wyznaczonym reglaminem czasie podsyłać np po jednym aż dojdę do 12?

yanoosh
01-10-2008, 14:25
A czy głupią propozycją byłoby dodanie 13-ej kategorii tzn. "Okładka" ?

Seeker
01-10-2008, 14:29
Nie zauwazylem, a moze kogos interesowac:

Przestrzen kolorow moze byc dowolna? Odpowiedz wlasciwie mozna dodac do punktu 6.

kyllan
01-10-2008, 14:34
To ja się tylko chcę upewnić co do jednej kwestii. SKoro nie ma sprecyzowanych kategorii a można przysłać max 12 najlepszych zdaniem autora zdjęć, rozumiem, że ktoś może przysłać np. 12 fotek powiedzmy makro, a ktoś inny 12 najlepszych jego zdaniem fotek krajobrazu (bo się w tym specjalizuje). Nie ma obowiązku różnicowania zdjęć ze względu na kategorię?

TAK



Pytanie drugie (spytam jako pierwszy bo i tak będą o to pytać): czy muszę od razu przysłać 12 fotek czy mogę w wyznaczonym reglaminem czasie podsyłać np po jednym aż dojdę do 12?

Proooooosze nieeeeee. Potem bede musiał 12 razy PM-ki wysyłać z potwierdzeniem do jednej osoby. Już się zgubiłem :D.

Oczywiście jak ktoś sobie nagle przypomni czy zrobi ekstra fotę to można dosłać ale robić tego z premedytacją .... !?!?I

Erie
01-10-2008, 14:38
Nie zauwazylem, a moze kogos interesowac:

Przestrzen kolorow moze byc dowolna? Odpowiedz wlasciwie mozna dodac do punktu 6.

przestrzeń kolorów może być dowolna pod warunkiem że będzie to Adobe RGB lub sRGB, CMYKa wykluczamy bo potem niewiadomo jak to kto rozbarwił

gryson
01-10-2008, 14:53
Kyllan, wolałem właśnie spytać, nie zamierzam się rozdrabniać i wyślę od razu całość (nie wiem czy mam 12 najlepszych zdjęć ;) ), ale może lepiej zaznaczyć/poprosić o to użytkowników, żeby w miarę mozliwości od razu wrzucali całość na serwer. Wiem, że bądą o to pytać to spytałem pierwszy :)

hesja
01-10-2008, 15:41
tak na szybko...
nie wazne jakim aparatem... wazne ze Jestes z forum!
mamy zbyt duzo przyjaciol uzywajacyh innej marki ktorzy sie baaardzo z forum utozsamiaja
i robia piekne fotki! (Hlynur?) nie mozemy im zabronic udzialu w zabawie

ADAS
01-10-2008, 17:58
Taka sugestia. W tamtym roku były zapisy. Może rozpocząc już dziś nowe? Pozwoli to oszacować ewentualny nakład.

everyman
01-10-2008, 18:11
jak pech to pech... wszystkie ciekawe kadry mam w nietypowym formacie, zazwyczaj pionowym :p (tak się tylko tłumaczę)
szkoda, że jest to ograniczenie do poziomu - w przyszłym roku będę dublował kadry ;)
ale jakieś 1-2 zdjęcia podeśle... do odważnych świat należy

milka420
01-10-2008, 19:18
Pewnie można, tylko trza chcieć użyć szukajki.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42481 Dziękuję :)

mrbox
01-10-2008, 20:12
tak, jak będą zapisy i znana cena to info proszę :)

hesja
01-10-2008, 20:19
mozecie zalozyc ze bedzie naklad jak rok temu okolo 500szt
i cena jakies 30zł nie wiecej...
choc nie wiem do konca co i jak bo kalendarz bedzie okazalszy :)

jacoslavgth
01-10-2008, 20:34
w zeszlym roku nie brałem udziału (chyba) ale w tym sie skusze :):):)

najt
02-10-2008, 15:44
tez sie w tym roku skusze :D

Marta Baranowska
02-10-2008, 20:30
W zeszłym roku plułam sobie w brode ze nie wziełam udziału, wiec teraz nie odpuszczę!;))

Jacek_Z
02-10-2008, 22:33
ja w kwestii dystrybucji.
Mam propozycję, by dystrybucję zrobić także poprzez grupy. Zamówienie zbiorowe. W zeszłym roku koszt wysyłki był równy cenie kalendarza. Po co poczta czy kurierzy maja tyle zarabiać, a forumowicze miec ten kalendarz drogo? Grupowicze niech nie zamawiają go indywidualnie, bo to spowoduje zamieszanie, ale niech podrzucaja kasę liderowi grupy, on zamówi zbiorowo kilkanaście - kilkadziesiąt sztuk i wszystko będzie prostsze. Wysyłka za jednym razem, a nie kilkadziesiąt przesyłek, kalendarz wyjdzie kilkadziesiąt procent !!! taniej.

hesja
02-10-2008, 23:57
jest to JAKIS pomysl ale prosze go nie traktowac jako OBOWIAZUJACY
sprawa jest troche bardziej zlozona



zamawianie a nastepnie dystrybucja rozpoczna sie juz calkiem niebawem...
mysle ze po plenerze w Bieszczadach

Erie
03-10-2008, 00:05
zamawianie a nastepnie dystrybucja rozpoczna sie juz calkiem niebawem...
mysle ze po plenerze w Bieszczadach

zamawianie już się zaczęło w pewnym zakresie

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=73705

hesja
03-10-2008, 00:28
no to pieknie : )))
jeszcze lepiej
bedzie jakas orientacja :)

Zink
04-10-2008, 11:42
Czy dopuszczalne są fotomontaże (np. krajobraz z usuniętymi słupami elektrycznymi)?

Erie
04-10-2008, 11:43
Czy dopuszczalne są fotomontaże (np. krajobraz z usuniętymi słupami elektrycznymi)?

w takim zakresie moim zdaniem tak, ale raczej odpadają wszelkie składanko-wycinanki z paru zdjęć

JK
04-10-2008, 11:48
A dlaczego? Przecież digarty też miały być? Najwyżej odpadną, jeśli będą kiepskie. Moim zdaniem, dozwolone jest wszystko, co jest oparte na zdjęciach i dobrze wygląda. Jeśli ktoś chce ograniczyć obróbkę, to od razu trzeba wywalić glamour. :wink:

Erie
04-10-2008, 12:01
A dlaczego? Przecież digarty też miały być? Najwyżej odpadną, jeśli będą kiepskie. Moim zdaniem, dozwolone jest wszystko, co jest oparte na zdjęciach i dobrze wygląda. Jeśli ktoś chce ograniczyć obróbkę, to od razu trzeba wywalić glamour. :wink:

uhm Jacku to nie tak, digarty są stosowną kategorią, ale jak ktoś da do np. krajobrazu "zdjęcie" będące składanką z czterech zdjęć (z jednego góry, z drugiego las, z trzeciego morze, a chmurki i zachód słońca z jeszcze innego) to chyba raczej nie bardzo jest to dobrze

pebees
04-10-2008, 12:02
jak ktoś da do np. krajobrazu "zdjęcie" będące składanką z czterech zdjęć (z jednego góry, z drugiego las, z trzeciego morze, a chmurki i zachód słońca z jeszcze innego) to chyba raczej nie bardzo jest to dobrze
Wtedy to zdjęcie po prostu odpadnie.

Erie
04-10-2008, 12:05
Wtedy to zdjęcie po prostu odpadnie.

to może od razu oszczędźmy trudu wysyłąjącym i oceniajacym? poza tym może się zdarzyć że by nie odpadło i co w momencie jak wyjdzie to na jaw?

pebees
04-10-2008, 12:11
to może od razu oszczędźmy trudu wysyłąjącym i oceniajacym? poza tym może się zdarzyć że by nie odpadło i co w momencie jak wyjdzie to na jaw?
Ano można, szczególnie wysyłającym - po co robić nadzieje :)
Tyle, że jeśli forumowicze takie zdjęcie by chcieli widzieć w kalendarzu, to nie dać im tej możliwości?
Sam nie wiem, w sumie kategorii jest dużo, wstępna selekcja też będzie (o ile dobrze pamiętam tak było w tamtym roku).. trudno powiedzieć. Osobiście bym jednak digarty dopuścił, składanki tego typu jak mówisz - nie.

JK
04-10-2008, 12:32
Jeśli taka "składanka" będzie dobrze i sensownie zrobiona, to nawet tego nie zauważycie. Po co wiec takie ograniczenia? To nie mają być "zdjęcia prosto z puszki" (modna ostatnio na forum kategoria), tylko obrazy przygotowane do publikacji (taka ostateczna forma obrazka). Co kogo obchodzi jak były obrabiane? Mają być ciekawe, ładne, dobre technicznie i tyle. Jeśli odpadną, to OK, Jeśli zostaną wybrane to też OK. Nikt niczego nie gwarantuje.

Erie
04-10-2008, 12:40
Jeśli taka "składanka" będzie dobrze i sensownie zrobiona, to nawet tego nie zauważycie. Po co wiec takie ograniczenia? To nie mają być "zdjęcia prosto z puszki" (modna ostatnio na forum kategoria), tylko obrazy przygotowane do publikacji (taka ostateczna forma obrazka). Co kogo obchodzi jak były obrabiane? Mają być ciekawe, ładne, dobre technicznie i tyle. Jeśli odpadną, to OK, Jeśli zostaną wybrane to też OK. Nikt niczego nie gwarantuje.

dobra - no to bardziej dosadny przykład - zdjęcie glamour kobiety, na którym ma ona piękne, cudowne włosy... wklejone od zupełnie innej osoby - dopuszczalne czy nie?

JK
04-10-2008, 12:53
Oczywiście, że tak. Jak chcesz takie zdjęcia odrzucić? Jak to ocenisz i jak udowodnisz manipulację? Praktycznie każde zdjęcie glamour jest manipulowane, ale jeśli jest dobrze zrobione, to komu to przeszkadza? Moim zdaniem to ma być kalendarz zawierający 12 dzieł (może trochę zbyt górnolotnie, ale jednak). Czy pytasz malarza jakich farb używa, czy oceniasz jego dzieło? Może się podobać lub nie, ale nie ma znaczenia, jakim pędzlem zostało wykonane.

szampo___
04-10-2008, 14:44
Czy zdjecie musi byc wykonane w 2008r?

baqu
04-10-2008, 20:40
Czy zdjecie musi byc wykonane w 2008r?

Jak udowodnić czy jest z 2008 czy 2007, no chyba ze z exif ale to przeciez mozna obejsc.

Jacek_Z
04-10-2008, 20:46
w regulaminie jest napisane, że nie mogą zdjęcia zamieszczone w zeszłorocznym kalendarzu. Skoro nie jest zabronione to jest dozwolone wszystko inne. Data nieistotna.

Erie
04-10-2008, 21:25
mogą być nawet z 2010 o ile uda się Wam je dostarczyć teraz ;)

killertowa
06-10-2008, 23:27
A ja postuluję o co najmniej 2 X większy format kalendarza. Tegoroczny jest zbyt mały!!!

Erie
06-10-2008, 23:36
A ja postuluję o co najmniej 2 X większy format kalendarza. Tegoroczny jest zbyt mały!!!

a na 2009 będzie o połowę mniejszy ;)

a poważnie to obecnie jest dwa razy większy i ma rozmiar A2

offeath
07-10-2008, 09:45
Jaka będzie sugerowana cena kalendarza...?
Przewinął się wcześniej wątek ceny ale jako tako nie było szczegółów...

Erie
07-10-2008, 09:57
Jaka będzie sugerowana cena kalendarza...?
Przewiną się wcześniej wątek ceny ale jako tako nie było szczegółów...

będzie zależał od nakładu - im większy tym koszt jednostkowy druku jest mniejszy, ale sądzimy ze jakieś 25-30 zł

killertowa
07-10-2008, 10:09
Erie:
czyli dalej notesik :mrgreen:

Erie
07-10-2008, 10:43
Erie:
czyli dalej notesik :mrgreen:

notesik? rozmiar A2 to notesik? hmmm to masz duże kieszenie ;)

killertowa
07-10-2008, 12:26
Ja tylko chcę by było jasne, że na 2009 ma być duży :)

Erie
07-10-2008, 12:29
Ja tylko chcę by było jasne, że na 2009 ma być duży :)

jest dwa razy większy niż w zeszłym roku

Zink
12-10-2008, 15:51
Problem w sprawie wielkości pliku: po wybraniu zdjęć do konkursu okazało się, że niektóre mam kadrowane z matrycy 6MP, więc są mniejsze niż dopuszczalne. Czy ograniczenie wielkości pliku jest "krytyczne"? Czy lepiej wysłać zdjęcie wykadrowane i lepsze, czy bez kadrowania, ale nieco gorsze? Przykładowy rozmiar, o którym myślę, to 2400x1600. Czy to już za mało do kalendarza, czy jeszcze jakoś ujdzie? Jeśli ujdzie, to jakie są minimalne rozmiary, jakie można przysyłać?

hesja
12-10-2008, 17:26
niech sie Erie wypowie.. wg mnie nie powinno byc duzego problemu
bo w roku poprzednim tez dawalem fotki z D70 i kadrowane i... jakos poszlo :)

Erie
12-10-2008, 18:33
Problem w sprawie wielkości pliku: po wybraniu zdjęć do konkursu okazało się, że niektóre mam kadrowane z matrycy 6MP, więc są mniejsze niż dopuszczalne. Czy ograniczenie wielkości pliku jest "krytyczne"? Czy lepiej wysłać zdjęcie wykadrowane i lepsze, czy bez kadrowania, ale nieco gorsze? Przykładowy rozmiar, o którym myślę, to 2400x1600. Czy to już za mało do kalendarza, czy jeszcze jakoś ujdzie? Jeśli ujdzie, to jakie są minimalne rozmiary, jakie można przysyłać?

powiem tak - jeżeli to co po wykadrowaniu zostało jest ostre i da się skalować w górę to nie ma problemu i pewnie (o ile zostanie wybrane) da się wykorzystać, ale jeżeli ktoś wykadrował z matrycy 6 mega coś ok. 2 to sorry, ale niestety odrzucone zostanie odrazu zanim jeszcze forum będzie głosować

grzej306
17-10-2008, 07:18
No przeciez wyraznie jest napisane w regulku , ze TYLKO SPRZĘTEM NIKON!!:) Patrz pkt2

marianopower
22-10-2008, 16:57
tak sie napaliłem że fotki wyśle ale jak zobaczyłem poziom zdjęć zeszłorocznych to mi sie na te moje kadry nawet patrzeć nie chce.
Buuu biore aparat i ide sie uczyć fotografii dalej

b202
22-10-2008, 22:06
chyba w piatek i sobotę siądę do swoich, ale też wątpię by coś mojego przeszlo :P bo same żylety pójdą na kalendarz ;)

Erie
22-10-2008, 22:17
kurde ludzie nie róbcie sobie jaj, bo zaraz się okaże, że wszyscy przerażeni konkurencją zostawią swoje zdjecia na własnych dyskach i nie będzie zdjęć do kalendarza

b202
22-10-2008, 22:18
ale mówię, że wyśle :P

pinyo
23-10-2008, 09:49
Tylko proszę większe literki bo kalendarz znowu będzie niepraktyczny :) cholera siedzę 170 cm od kalendarza i literek nie widze......

mikkay
23-10-2008, 10:14
Tylko proszę większe literki bo kalendarz znowu będzie niepraktyczny :) cholera siedzę 170 cm od kalendarza i literek nie widze......

Ja siedzę podobnie i spokojnie widzę napis.... październik ;)

hesja
23-10-2008, 10:33
To bedzie główna zmiana ze kalendarz bedzie na troche cienszym papierze
ale za to bedzie wiekszy i bedzie mial
duuuże literki

zdjecia przysyłać :d

Erie
23-10-2008, 10:49
To bedzie główna zmiana ze kalendarz bedzie na troche cienszym papierze
ale za to bedzie wiekszy i bedzie mial
duuuże literki

zdjecia przysyłać :d

literki będą miały rozmiar 2 pkt ;) - nie marudzić, zdjęcia wysyłać i lupę sobie kupcie ;)

b202
23-10-2008, 11:36
\lupę sobie kupcie ;)

lupa jako załącznik powinna być ;)

stempien
23-10-2008, 22:54
tak na szybko...
nie wazne jakim aparatem... wazne ze Jestes z forum!


regulamin obecnie mówi coś innego, to zmieniły się zasady?

hesja
23-10-2008, 23:04
niestety nie udalo mi sie tej opcji przepchnac :/
regulamin w tym punkcie uległ zmianie

stempien
23-10-2008, 23:24
szkoda bo właśnie czekam na skany i myślałem że coś zapodam....spróbuję w przyszłym, ale już z Nikonem ;)

gryson
24-10-2008, 20:53
powiem tak - jeżeli to co po wykadrowaniu zostało jest ostre i da się skalować w górę to nie ma problemu i pewnie (o ile zostanie wybrane) da się wykorzystać, ale jeżeli ktoś wykadrował z matrycy 6 mega coś ok. 2 to sorry, ale niestety odrzucone zostanie odrazu zanim jeszcze forum będzie głosować

Ja właśnie tak zrobiłem, czyli jeśli musiałem lekko wykadrować to od razu po kadrowaniu zwiększyłem wielkość zdjęcia do pożądanych 6mp i spokój. Jakościowo z D70 nie zawsze jest różowo, ale w ubiegłym roku moja fotka załapała się na głosowanie (to już dla mnie wyróżnienie :) ) więc tym razem pełen komplet właśnie wrzuciłem na serwer, może też chociaż jedno na głosowanie się załapie :)

viper345
25-10-2008, 20:49
Heh, mam banalne pytanie. Właśnie sobie uświadomiłem, że część moich fotek jest z Fuji S5 a zdjęcia mają być z Nikona. Czy foty z tego Fuji (Nikon D200 przecież prawie) mogą zostać nadesłane???


Mam nadzieję, że pozwolicie,

Pzdr

madmips
25-10-2008, 21:31
nikon to nikon

sote
25-10-2008, 21:38
wyslalem (niestety tylko jedno) - prosze o info na PW albo tu czy doszlo :)

hesja
25-10-2008, 22:42
Heh, mam banalne pytanie. Właśnie sobie uświadomiłem, że część moich fotek jest z Fuji S5 a zdjęcia mają być z Nikona. Czy foty z tego Fuji (Nikon D200 przecież prawie) mogą zostać nadesłane???


Mam nadzieję, że pozwolicie,

Pzdr

niestety nie :(
chociaz zupelnie sie z tym nie zgadzam
i nie bede tego ukrywał

JK
25-10-2008, 22:47
No chyba, że do tego Fuji był podpięty Nikkor. Wtedy warunki konkursu są chyba spełnione. W końcu każdy Nikkor jest produktem Nikona. :wink:

hesja
25-10-2008, 22:57
o tak tak tak od czego sa przepisy? zeby je umiejetnie omijac
i na peeewno w Twoim fuji sa jakies elementy ze znaczkiem Nikon :)

kh29228
25-10-2008, 23:49
czemu nie można zalogować się na serwer? czyżby padł? chciałem dodać coś od siebie, a tu klapa:(

hesja
26-10-2008, 00:22
na pewno mozna... dzialaj zgodnie z instrukcja :)
jak co pisz do macka (kyllan)

shaolin
26-10-2008, 10:10
W tym roku obejdzie sie bez mojego zdjecia [bo nic nie mam - a to co mam to nawet na tojlet pejper sie nie nadaje ;)] ale zakupu sobie nie odpuszcze ;)

madmips
26-10-2008, 18:33
czas się kończy, ale zapytam, czy jest sens wysyłać digarty czy nie, ostatnio się nie łapały, i pewnie tym razem także nie...

Bjania
26-10-2008, 21:47
Uf... uporałem się wreszcie z obróbką i nawet problemy z zalogowaniem na serwer nie powstrzymały mnie przed wysłaniem zdjęć ;)
Powodzenia życze!

Imago
26-10-2008, 23:17
Ja to się ucieszę jak się choć na głosowanie załapię :D.
A jak dostanę jeden głos to już zupełnie pełnia szczęścia :lol:.
Powodzenia wszystkim :).

hesja
27-10-2008, 09:19
ufffff czeka nas naprawde kawal ciezkiej roboty :)
przyszlo ponad 450 prac (info z wczoraj godz. 23.00)
wiec dzien dwa potrzebujemy na lekki przesiew :)

zalezy nam baaardzo na czasie wiec lada moment rozpoczniemy kolejny etap zabawy: glosowanie :)

Marta Baranowska
27-10-2008, 23:16
przyszlo ponad 450 prac (info z wczoraj godz. 23.00)



oo to moge sie pozegnac:D

Bartek-Kacper
27-10-2008, 23:38
Ja pewnie też :/ wśród tych 450 moich jest 8 :D

hesja
28-10-2008, 03:19
uffff
pierwszy wieczor roboty za nami
prac przyszlo.... 542 :)

pierwsza polowa poczyszczona :)
wierzcie mi trudna i zmudna robota
ale ile debaty :)
jutro cd. i mam nadzieje koniec :)

Imago
28-10-2008, 11:11
oo to moge sie pozegnac:D

Nie tylko ty ;-).
No nic. Próbowałam :). I za rok też spróbuję!

hesja
28-10-2008, 13:00
no juz sie wszyscy pozegnajmy :)
a najciekawiej jest jak pada na GTK jakas fota ktoregos z nas pod glosowanie hihi
jak myslicie ze jest latwiej to jestescie w duzym bledzie
juz w nocy kilka moich polecialo ot tak prawie bez wyjasnienia :)
ale to dobrze... nie ma wzajemnego wspierania w GTK :)
czyste rece :)

dzis w nocy druga czesc zabawy :)

gryson
28-10-2008, 13:01
Imago, Marta, Bartek - więcej wiary w siebie :) W zeszłym roku też mi się tak wydawało jak Wam, a jednak na głosowanie się załapałem (o więcej nie śmiałbym marzyć :) ), więc poczekajcie na wyniki obrad Grupy Trzymającej Kalendarz :) Dopiero wtedy będziemy mogli ponarzekać na swoje prace jeśli już, a myślę, że jak zobaczycie jak zwykle wysoki poziom prac zakwalifikowanych do głosowania, to wcale nie będzie nam przykro, że się nasze zdjęcia do głosowania nie załapały, bo te, które się załapały nas powalą, zobaczycie :) Ja czekam na głosowanie z niecierpliwością, bo wiem, że będzie co oglądać, jak zawsze, i znów będzie dylemat przy głosowaniu...


juz w nocy kilka moich polecialo ot tak prawie bez wyjasnienia:)
Sławek, a te które zostały wygrają w swoich kategoriach w głosowaniu, na to mogę postawić znając poziom Twoich prac :)

Erie
28-10-2008, 13:41
no juz sie wszyscy pozegnajmy :)
a najciekawiej jest jak pada na GTK jakas fota ktoregos z nas pod glosowanie hihi
jak myslicie ze jest latwiej to jestescie w duzym bledzie
juz w nocy kilka moich polecialo ot tak prawie bez wyjasnienia :)
ale to dobrze... nie ma wzajemnego wspierania w GTK :)
czyste rece :)

dzis w nocy druga czesc zabawy :)

niezła zabawa była nad zdjęciami Sławka - odrzucone 5 z 6 głosów jako marne technicznie ;)

browarek
28-10-2008, 13:42
uffff
pierwszy wieczor roboty za nami
prac przyszlo.... 542 :)

przy założeniu, że każdy wysłał 12 zdjęć to daje 45 osób, stawiałem na więcej zdjęć biorąc pod uwagę liczbę forumowiczów.

hesja
28-10-2008, 13:44
niezła zabawa była nad zdjęciami Sławka - odrzucone 5 z 6 głosów jako marne technicznie ;)

dobra dobra bo na moich fotkach nie bylo... kozy? :mrgreen:


przy założeniu, że każdy wysłał 12 zdjęć to daje 45 osób, stawiałem na więcej zdjęć biorąc pod uwagę liczbę forumowiczów.

bardzo niewielu przyslalo 12 zdjec

Erie
28-10-2008, 13:46
dobra dobra bo na moich fotkach nie bylo... kozy? :mrgreen:

taaa zoofile cholerni :p

PS za to były owieczki

gryson
28-10-2008, 14:43
Krowy tez były, a jeśli nie było to będą dziś ;p

Erie
28-10-2008, 15:00
Krowy tez były, a jeśli nie było to będą dziś ;p

eee tam krowy... ;)

gryson
28-10-2008, 15:03
Dobra krowa nie jest zła, chyba że lepsza jest koza ;)

Tatar
29-10-2008, 12:27
Czy szanowne Jury zakończyło wstępną selekcję ?
Normalnie doczekać się nie mogę :)

pebees
29-10-2008, 12:29
Pewnie zakończyło, pozostało po selekcji 0 zdjęć.. no cóż, nie ma jak ankiety zbudować :D

hesja
29-10-2008, 12:33
tak zakonczylo :)
dzis robimy z tego co zostalo (niewiele) 12 kategorii i...
zaczynamy glosowanie mysle od jutra :)

sie dzialo w nocy oj sie dzialo :)

gryson
29-10-2008, 14:04
dzis robimy z tego co zostalo (niewiele)

To może oznaczać 3 rzeczy:
1. Poziom prac strasznie niski - nie wierzę! :)
2. Strasznie wysokie kryteria wyboru Grupy Trzymającej Kalendarz - bardzo prawdopodobne :)
3. Grupa Trzymająca Kalendarz wybrała tylko best of the best of the best i poziom prac nas powali (co jest zgodne z punktem 2.) - i to właśnie obstawiam ;)

jacoslavgth
29-10-2008, 15:52
miało byc po 10 zdjęc z kazdej kategorii wiec wcale nie tak mało :) może się załapie :)

m_cudny
29-10-2008, 16:09
Ciekawy jestem prac, które przeszły:)

jacoslavgth
29-10-2008, 16:11
Ciekawy jestem prac, które przeszły:)

a kto nie jest...

hesja
29-10-2008, 16:14
miało byc po 10 zdjęc z kazdej kategorii wiec wcale nie tak mało :) może się załapie :)

to byla 10 na tarczy ale Wiesz jak to jest ze strzelaniem
tam gorzej tu lepiej jak w zyciu :)

jacoslavgth
29-10-2008, 16:27
to byla 10 na tarczy ale Wiesz jak to jest ze strzelaniem
tam gorzej tu lepiej jak w zyciu :)

to prawda, jakość a nie ilość :)

everyman
30-10-2008, 00:38
tak zakonczylo :)
dzis robimy z tego co zostalo (niewiele) 12 kategorii i...
zaczynamy glosowanie mysle od jutra :)

sie dzialo w nocy oj sie dzialo :)
jutro zaczyna się po 0:00, czy za dnia, bo nie wiem czy czekać? ;) ...ciekawy jestem tych best of, na swoje 3 gnioty raczej nie mam co liczyć - może jak w przyszłym roku będzie pion :p

hesja
30-10-2008, 01:58
robota GTK skonczona :)
kyllan rano wrzuci ankiety i bedzie pieknie :)
hihi

szykuje sie sporo dylematow i w kazdym miesiacu (kategorii) walka :)

everyman
30-10-2008, 02:40
robota GTK skonczona :)
kyllan rano wrzuci ankiety i bedzie pieknie :)
hihi
to czekam do rana ;)


szykuje sie sporo dylematow i w kazdym miesiacu (kategorii) walka :)
trzymam za słowo, bo nie lubię onetowych z góry ustalonych ankiet :p ...walka to podstawa egzystencji ;)

pebees
30-10-2008, 07:58
kyllan rano wrzuci ankiety i bedzie pieknie :)
hihi
Rano już jest... ankiet nie ma, ale .. i tak jest pięknie :D

gryson
30-10-2008, 08:11
Pebees, daj się Kyllanowi wyspać :) Uczymy się cierpliwości.... cholerka cieżko mam, nie dość, że palenie rzucam, strasznie ciężki dzień w pracy przede mną, to jeszcze moją cierpliwość wystawiają na próbę ;)

pebees
30-10-2008, 08:22
Pebees, daj się Kyllanowi wyspać :)

Spoko, przecież tylko żartuję :) Dobry humor od rana zawsze się przyda, nie? :)


Uczymy się cierpliwości.... cholerka cieżko mam, nie dość, że palenie rzucam,
Ech, a mi się nie udaje.. miękki jestem :D


strasznie ciężki dzień w pracy przede mną, to jeszcze moją cierpliwość wystawiają na próbę ;)gryson, daj się Kyllanowi wyspać :D

gryson
30-10-2008, 08:27
gryson, daj się Kyllanowi wyspać :D

Ale ile można spać?! ;)

jarek76
30-10-2008, 08:36
Ja pierwsze co zrobiłem po przyjściu do pracy to odpaliłem forum i wszedłem w ten wątek :)

pilon
30-10-2008, 08:44
Ja pierwsze co zrobiłem po przyjściu do pracy to odpaliłem forum i wszedłem w ten wątek :)
Ja pierwsze co zrobiłem po powrocie z pracy do domu, to odpaliłem forum i wszedłem na ten wątek ;) A teraz w końcu mogę iść spać :)

gryson
30-10-2008, 09:29
Ja śpię przy włączonym komputerze (nie zasnę bez muzyki) więc zasypiałem z tym wątkiem i obudziłem się z tym wątkiem :) SPokojnie panowie... cierpliwości, warto czekać...

hesja
30-10-2008, 09:37
zasypiałem z tym wątkiem i obudziłem się z tym wątkiem

hmmm no w zasadzie rozumiem milosc do forum
ale czy nie lepiej by bylo zasypiac sie i budzic z kims o... troche lepszych ksztaltach? :mrgreen:

jacoslavgth
30-10-2008, 09:38
hmmm no w zasadzie rozumiem milosc do forum
ale czy nie lepiej by bylo zasypiac sie i budzic z kims o... troche lepszych ksztaltach? :mrgreen:

d700 ? :mrgreen:

gryson
30-10-2008, 09:40
d700 ? :mrgreen:

Rozmarzyłem się... :D

Erie
30-10-2008, 09:43
d700 ? :mrgreen:

materialista

jacoslavgth
30-10-2008, 09:54
materialista

racjonalista - jak to mówi stare słowiańskie powiedzenie - kobiety przychodzą i odchodzą tylko kumple pozostają ci sami, ja akurat jestem na takim właśnie zakręcie swojego życia :(

m_cudny
30-10-2008, 10:07
Jak głosi pewna piosenka, "coś być musi za zakrętem" ...
A co do głosowania... ... ... ... ... ... No i ...... ? ;)

hesja
30-10-2008, 10:19
nie cisnijcie na kyllana bo sie w sobie zamknie i tyle zobaczymy a nie kalendarz :mrgreen:

gryson
30-10-2008, 10:22
nie cisnijcie na kyllana bo sie w sobie zamknie i tyle zobaczymy a nie kalendarz :mrgreen:

Właśnie miałem to napisać, żeby nie wywierać na Nim presji, bo jeszcze pomyli fotki i wystawi do głosowania te odrzucone zamiast... naszych, hihihi ;)

andre84
30-10-2008, 10:42
nie cisnijcie na kyllana bo sie w sobie zamknie i tyle zobaczymy a nie kalendarz :mrgreen:

Kyllan, nie ciśniemy. :mrgreen:

jacoslavgth
30-10-2008, 10:46
Kyllan, nie ciśniemy. :mrgreen:

nawet nie wywieramy presji :twisted:

mikkay
30-10-2008, 10:50
nawet nie wywieramy presji :twisted:

Nawet nam to przez myśl nie przeszło :)

Calme
30-10-2008, 15:38
Już są ;)

shaolin
30-10-2008, 15:43
Chyba jacys zloczyncy przejeli kontrole w paru kategoriach ;) ale to nic - foty sa najs, ide sobie poglosowac ;)

kyllan
30-10-2008, 15:51
No to Macie, pastwcie się. Proszę tylko o niekomentowanie w wątkach z ankietami. :)

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=76740

Calme
30-10-2008, 15:53
No to Macie, pastwcie się. Proszę tylko o niekomentowanie w wątkach z ankietami. :)

Sorki zanim napisałeś ten post- skomentowałem już kilka razy - proszę o wykasowanie.

mikkay
30-10-2008, 15:56
Głosy oddane :) Dzięki możliwości do 3 głosów nie było tak trudno ;)

Niech wygrają najlepsze!

kyllan - a nie da się tak zamknąć tematów z ankietami by móc głosować, ale nie móc pisać?

kyllan
30-10-2008, 16:01
Niestety zamknięcie wątku jest równoznaczne z zamknięciem ankiety.

shaolin
30-10-2008, 16:02
No i zaglosowane - uczciwie i rzetelnie ;) ;) dobrze, ze glos na 3 bo w paru kategoriach bym sie poplakal jakbym mial wybrac tylko jedna sposrod moich faworytow ;)

sote
30-10-2008, 16:28
ja tez spelnilem swoj obowiazek i zaglosowalem :)

Dyziek
30-10-2008, 16:33
Poszło:)

jarek76
30-10-2008, 17:57
Ja też lecę głosować ale nie będzie łatwo bo widzę że poziom w tym roku jest wysoki :)

b202
30-10-2008, 18:08
ufff dałem radę po jakimś czasie zagłosować wszędzie, ale prace są bardzo dobre

J@sió
30-10-2008, 18:36
A ja chciałem się upewnić, czy to na pewno owe the best of die beste z najlepszych? Czy może zmęczenie i nocne obrady spowodowały, że w niektórych kategoriach wystawione zostały przez pomyłkę odpady?

jivaro
30-10-2008, 18:51
Sporo bardzo ciekawych zdjęć, choć nie zawsze głosowałem na trzy, to miło mieć taką możliwość. Gratuluje autorom:)

Zink
30-10-2008, 19:26
Buu, znowu żadnego mojego... inna sprawa, że i tak by nie zostały wybrane :).

Takie pytanko na przyszłość: czy za rok jest sens wysyłać te same zdjęcia, które w tym roku nie przeszły do głosowania? Czy jest pewność, że jeśli odpadły teraz, to odpadną i za rok (ze względu na słabą jakość na przykład, bo pod względem "ładności" zauważyłem zdjęcia według mnie słabsze od niektórych moich)? Czy tak jak rok temu odpadały też takie, które z jakichś powodów nie pasowały do ogólnej koncepcji kalendarza, więc za rok miałyby szansę?

charmside
30-10-2008, 19:27
Glosy oddane, nie zawsze oddawalem 3 glosy, bo czasami w danej kategorii jedno zdjecie znacznie odbiegalo od innych i oddawalem tylko 1 glos z nadzieja ze te zdjecie wlasnie wygra ;)

Robin1974
30-10-2008, 20:00
balem sie ze bede mial duzo wiekszy problem z wyborem
wyjatkowo gladko postawilem krzyzyki na wybranych
bede sledzil wyniki ;)

Erie
30-10-2008, 20:34
Buu, znowu żadnego mojego... inna sprawa, że i tak by nie zostały wybrane :).

Takie pytanko na przyszłość: czy za rok jest sens wysyłać te same zdjęcia, które w tym roku nie przeszły do głosowania? Czy jest pewność, że jeśli odpadły teraz, to odpadną i za rok (ze względu na słabą jakość na przykład, bo pod względem "ładności" zauważyłem zdjęcia według mnie słabsze od niektórych moich)? Czy tak jak rok temu odpadały też takie, które z jakichś powodów nie pasowały do ogólnej koncepcji kalendarza, więc za rok miałyby szansę?


A ja chciałem się upewnić, czy to na pewno owe the best of die beste z najlepszych? Czy może zmęczenie i nocne obrady spowodowały, że w niektórych kategoriach wystawione zostały przez pomyłkę odpady?

obradowało 7 osób, przesiewy były w sumie trzy - w pierwszym zostawały zdjęcia, dla których był pewna (nie wiem czy mogę ją ujawniać) liczba głosów na TAK, potem było tylko gorzej (to znaczy coraz mniejsze oczka sita),

niestety pewne kategorie reprezentowane były bardzo licznie i z tamtych musiały z musu odpaść zdjęcia, a dla pewnych zdjęć było mniej i mogą sie wydawać słabsze, co wcale jednak nie oznacza że są słabe

hesja
30-10-2008, 20:48
Musimy wszyscy pamietac o jednym
kalendarz ma byc uniwersalny
nie moze w nim byc zdjec o podtekscie bardzo prywatno-osobistym
czy zdjec, ktorych (to czesto padalo) nie chcialbym widziec przez 30 dni nad swoim biurkiem

planuje za jakies 2 lata wydanie albumu z fotami z kalendarzy NKP

wiec czesto zdjecia dobre, naprawde dobre odpadaly w niektorych kategoriach...

do tego nawet w tak malej grupie jak GTK czesto opinie byly diametralnie rozne

zdjecie dla jednych nie nadajace sie zupelnie do niczego dla innych bylo najlepsze w kategorii
Wiecie co sie dzialo? masakra :)
ale mimo wszystko to byla super zabawa!

Zink.. zawsze mozesz swoja fote TU wrzucic i mozemy o niej poplotkowac :)
powiem wiecej: zdjecia mialy TYLKO numery wiec nikt nie wiedzial ktore jest czyje :)

Erie
30-10-2008, 21:04
Musimy wszyscy pamietac o jednym
kalendarz ma byc uniwersalny
nie moze w nim byc zdjec o podtekscie bardzo prywatno-osobistym
czy zdjec, ktorych (to czesto padalo) nie chcialbym widziec przez 30 dni nad swoim biurkiem

planuje za jakies 2 lata wydanie albumu z fotami z kalendarzy NKP

wiec czesto zdjecia dobre, naprawde dobre odpadaly w niektorych kategoriach...

do tego nawet w tak malej grupie jak GTK czesto opinie byly diametralnie rozne

zdjecie dla jednych nie nadajace sie zupelnie do niczego dla innych bylo najlepsze w kategorii
Wiecie co sie dzialo? masakra :)
ale mimo wszystko to byla super zabawa!

Zink.. zawsze mozesz swoja fote TU wrzucic i mozemy o niej poplotkowac :)
powiem wiecej: zdjecia mialy TYLKO numery wiec nikt nie wiedzial ktore jest czyje :)


eee tam masakra... przesadzasz, może mały armageddon, ale nie masakra ;)

moonrage
30-10-2008, 21:23
kurcze Panowie, piękne zdjęcia, mówię o makro i portret, te mnie zachwyciły, reszta jak już ktoś pisał, trochę cienkie ;)
Nie no brawa brawa za zdjęcia, ale makro i portret.........dla tych zdjęć chcę ten kalendarz

hesja
30-10-2008, 21:29
kurcze Panowie, piękne zdjęcia, mówię o makro i portret, te mnie zachwyciły, reszta jak już ktoś pisał, trochę cienkie ;)
Nie no brawa brawa za zdjęcia, ale makro i portret.........dla tych zdjęć chcę ten kalendarz

i to jest wlasnie piekne w fotografii :)

wielu wydaje sie ze portret i makro cieniutko w tym roku
ot cala prawda o fotografii :)

gryson
30-10-2008, 21:35
Makro jak makro, też świetne (nie wypowiem się, bo jedno moje tam wisi, choć w roślinach, ale to też jak makro prawie ;) ) ale portret faktycznie niezły, 2 mnie zachwiciły w tej kategorii. A najbardziej kopara mi opadła przy samolotach... No tam to dopiero pojechaliście/polecieliście...

Ogólnie w tym roku u mnie w porównaniu z rokiem poprzednim nastąpiła poprawa czterokrotna zdaje się jeśli chodzi o ilość zakwalifikowanych zdjęć, choć nie pamiętam dokładnie ile się załapało moich w zeszłym roku, ale chyba tylko jedno :) Czyli albo ja się poprawiłem albo... ;)

Marta Baranowska
30-10-2008, 22:53
oo ciezko... zdjecia niektóre przygniataja mnie do ziemi:)

ADAS
30-10-2008, 22:53
Właśnie z tą cienkością to taka dyskusyjna kwestia. Moja żona (głosujemy razem) na te paskudztwa nie chce patrzeć w kalendarzu. Co do techniki to się wypowiadziała "Same samoloty?" Co odbiorca to inne patrzenia na zdjęcia. Ocenianie ich w tym miejscu jest conajmniej przedwczesne. Wygrają najlepsze. A cel jaki ma to przedsięwzięcie to kalendarz pokazujący całokształt naszej całorocznej pracy. Ja nie widzę cienkich zdjęć, widzę coraz lepsze rozwijających się fotograficznie naszych kolegów. Jesteśmy tu by doskonalić swoją pasję. Kalendarz będzie tego dowodem. Będzie dojrzalszy od poprzednika bo my się rozwijamy i dojrzewamy.

shaolin
30-10-2008, 22:58
I tak z samolotow najlepsza jest lodka :razz:

Niektore kategorie = wysoki poziom i swietne prace, niektore jakby sklejone na sile [np rosliny ;)], ale jezeli kalendarz bedzie zawieral te zdjecia, na ktore glosowalem [oczywiscie nie wszystkie, bo rok musial by miec 3x tyle miesiecy ;)] to ja bede zadowolony ;)

Ogolnie - nie zazdroszcze takiego wybierania z ~550 prac bo pewno mozna sie poplakac ;) zwlaszcza jak wybiera 7 osob i kazdy ma inne zdanie [chyba, ze wszyscy mieli jednakowe :D].

p.s. wazne, ze 75% moich przeszlo eliminacje wstepne ;) ;) ;) ;)

poema
30-10-2008, 22:59
Właśnie z tą cienkością to taka dyskusyjna kwestia. Moja żona (głosujemy razem) na te paskudztwa nie chce patrzeć w kalendarzu. Co do techniki to się wypowiadziała "Same samoloty?" Co odbiorca to inne patrzenia na zdjęcia. Ocenianie ich w tym miejscu jest conajmniej przedwczesne. Wygrają najlepsze. A cel jaki ma to przedsięwzięcie to kalendarz pokazujący całokształt naszej całorocznej pracy. Ja nie widzę cienkich zdjęć, widzę coraz lepsze rozwijających się fotograficznie naszych kolegów. Jesteśmy tu by doskonalić swoją pasję. Kalendarz będzie tego dowodem. Będzie dojrzalszy od poprzednika bo my się rozwijamy i dojrzewamy.


Adas ,,,strasznie podniosłs mnie na duchu
to bardzo mądre co napisałes

dziekuje

glosowanie oddane ...

ADAS
30-10-2008, 23:03
Ja się strasznie ucieszyłem bo najpierw sprawdziłem kategorię do jakiej myślałem że mógłbym trafić a tam nic. Ppotem już na spokojnie oglądałem sobie prace kolegów powolutku szukając faworytów a tu niespodzianka. Dla mnie to i tak duże wyróżnienie. Jak sobie przypomnę pierwsze zamieszczone zdjęcie na forum i baty jakie dostałem to mi się miło robi jak sobie pomyślę czego można się nauczyć w tak krótkim czasie.

wld
31-10-2008, 09:54
zagłosowałem :) Ciekawe prace, z przyjemnością przejrzałem :)

Badol
03-11-2008, 14:49
Czy wiadomo na kiedy przewidywane są ogłoszenia wyników?

mikkay
03-11-2008, 15:42
Czy wiadomo na kiedy przewidywane są ogłoszenia wyników?

6.11. Jak zagłosujesz to pojawi się nad ankietą pasek z dokładaną datą i godziną.

wingeo
03-11-2008, 15:44
zdjecie dla jednych nie nadajace sie zupelnie do niczego dla innych bylo najlepsze w kategorii
Wiecie co sie dzialo? masakra :)

Chętnie bym zobaczył coś na kształt "salonu odrzuconych". Kilka fotek które wzbudziły najwieksze kontrowersje, .... to może być bardzo ciekawe.

Pozdrawiam

gryson
03-11-2008, 15:52
Chętnie bym zobaczył coś na kształt "salonu odrzuconych". Kilka fotek które wzbudziły najwieksze kontrowersje, .... to może być bardzo ciekawe.

Ciekawe pewnie tak, może i sam bym zobaczył, ale nie wiem czy miło byłoby autorom tych fotografii, gdyby jedni pisali że super a inni, że do niczego, choć z dugiej strony to samo się dzieje przy wystawianiu zdjęć na forum do oceny :)
A do tego zaraz by się okazało, że zaczęlibyśmy (piszę "my" jako forumowicze) krytykować GTK za nietrafione wybory. Regulamin mówił jasno, że selekcji dokonuje Grupa w swoim gronie, a z tego co wybrali my mamy wybrać resztę :)

Badol
03-11-2008, 16:41
6.11. Jak zagłosujesz to pojawi się nad ankietą pasek z dokładaną datą i godziną.

Rzeczywiście. Głosowałem już kilka dni temu ale tego nie zauważyłem ;) dzięki

Zink
03-11-2008, 19:58
ale nie wiem czy miło byłoby autorom tych fotografii
Ja nie miałbym nic przeciwko. Chętnie bym się dowiedział czy moje zdjęcia odpadły ze względu na słabą jakość, czy na kontrowersje (byłoby miło usłyszeć, że komuś jednak się podobały :)).

poema
04-11-2008, 10:58
Ja nie miałbym nic przeciwko. Chętnie bym się dowiedział czy moje zdjęcia odpadły ze względu na słabą jakość, czy na kontrowersje (byłoby miło usłyszeć, że komuś jednak się podobały :)).

gdyby zaczeli omawiac te 600 zdjec to roku by zabrakło ;-))

gryson
04-11-2008, 19:41
Ja nie miałbym nic przeciwko. Chętnie bym się dowiedział czy moje zdjęcia odpadły ze względu na słabą jakość, czy na kontrowersje (byłoby miło usłyszeć, że komuś jednak się podobały :)).

Załóżmy, że wszystki odrzucone wzbudzały kontrowersje a nie były słabe :)
Moich 8 też odpadło, i też chciałbym wiedziec, ale wolę tłumaczyś sobie, że wzbudziły kontrowersje i dlatego nie przeszły :)

Rada jest na to jedna Zink: fotki, które sie nie załapały wystaw pod ocenę (do skomentowania) na forum i się przekonasz co sądzą o nich inni forumowicze :)

Zink
04-11-2008, 20:24
A jednak dostałem mały komentarz do moich zdjęć od Hesji, dzięki :)


Rada jest na to jedna Zink: fotki, które sie nie załapały wystaw pod ocenę (do skomentowania) na forum i się przekonasz co sądzą o nich inni forumowicze :)
Tak też zamierzam zrobić. Tylko ocena jakości nie będzie bardzo miarodajna, ze względu na mniejszy rozmiar (w sumie mogę pokazać też wycinki 1:1).

DonMaliniacco
04-11-2008, 21:15
A jednak dostałem mały komentarz do moich zdjęć od Hesji, dzięki :)



Słabe były po prostu :) Wszyscy przegrywamy na pewnym etapie swojego życia i trzeba się z tym pogodzić :):)

hesja
04-11-2008, 21:22
Słabe były po prostu :) Wszyscy przegrywamy na pewnym etapie swojego życia i trzeba się z tym pogodzić :):)

nie byly wcale slabe :)

bardzo waznym jest to, ze fotki do kalendarza musza sie charakteryzowac uniwersalnoscia
to musza byc fotki, na ktorych bardziej wychodzi kunszt od piekna/ciekawosci/ladnosc modela-obiektu

zrobisz piekny portret swojej babci
ale nie wszyscy chca ją widziec miesiac na swojej scianie

portret jest piekny ale do kalendarza w naszej konwencji nie pasuje

do tego na zdjeciu nie moze byc zamieszania
musi byc wyrazisty i super pokazany temat
inaczej zdjecie widziane z wiecej niz 1 metra bedzie tylko plamąna scianie

kiedys na warsztatach z szurkowskim cos pojalem:
zeby wybierajac fotografie nie zachlysnac sie innoscia a caly czas patrzec czy fotka jest dobra fotograficznie
slynny przyklad malutkiego chinczyka jedzacego ryz pod swoja chata gdzies w chinskiej wiosce...
wszyscy powiemy łaaał
ale jak sie tak troche zastanowic... to tylko dlatego ze jest to dla nas inne, nieznane egzotyczne
a fotograficznie? ot centralnie czlowiek... je

ot tak dla przerwy w robocie pogadalm :)
i juz znikam!

poema
05-11-2008, 12:29
ale jak ciekawie pogadałes ....:-)
bardzo mądrze powiedziane

gryson
05-11-2008, 14:50
Tak też zamierzam zrobić. Tylko ocena jakości nie będzie bardzo miarodajna, ze względu na mniejszy rozmiar (w sumie mogę pokazać też wycinki 1:1).

A co ma do rzeczy crop 1:1? Przecież o zdjęcie chodzi a nie o to czy dobrze wyostrzyłeś wywołując nefa, czy coś. Nie bardzo rozumiem. Sądzisz, że Twoje zdjęcia odpadły bo były słabej jakości technicznej? Czy może odwrotnie, uważasz, że były dobre technicznie, ale nie spełniały kryteriów przytoczonych przez Sławka 2 posty wyżej?

Nie bój nic, dawaj fotki na forum, jak zwykle chętnie pooglądamy. Ja sam od jakiegos czasu nic nie wystawiłem (bo nic nie sfociłem), czas się poprawić :)

Macro
05-11-2008, 20:43
Hehe - teraz każdy będzie męczył hesję, żeby dał znać dlaczego nie przeszły foty które nie przeszły :) Pewnie każdy chciałby wiedzieć czy brak uniwersalności, czy słaba fota czy jednak jakieś problemy techniczne.

Hlynur
05-11-2008, 21:21
Słabe były po prostu :) Wszyscy przegrywamy na pewnym etapie swojego życia i trzeba się z tym pogodzić :):)

Marcin ma ma rację, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Nie zaglądaj do tych zdjęć przez pół roku i sam zobaczysz dlaczego się nie dostały do kalendarza.

Zink
08-11-2008, 14:42
Sądzisz, że Twoje zdjęcia odpadły bo były słabej jakości technicznej? Czy może odwrotnie, uważasz, że były dobre technicznie, ale nie spełniały kryteriów przytoczonych przez Sławka 2 posty wyżej?
Ja nie wiem jakie były, bo ta "jakość techniczna" jest tak niedokładnie zdefiniowana, że prawie zawsze mam problemy z oceną, czy zdjęcie jest jeszcze wystarczająco ostre, czy już nie.


Marcin ma ma rację, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Nie zaglądaj do tych zdjęć przez pół roku i sam zobaczysz dlaczego się nie dostały do kalendarza.
Niektóre z nich mają ponad rok i nadal mi się podobają - właśnie dlatego je wysłałem :)

Już je wystawiłem do oceny, jak ktoś będzie zainteresowany, to sobie znajdzie.