PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie optyki



gmoszkow
15-06-2006, 22:31
Witajcie

po powrocie z wyjazdu dopiero teraz zacząłem się przyglądać moim obiektywom i stwierdzam, że 2 z nich muszą iść do czyszczenia. Niestety paproszki pojawiły się na soczewce najbliższej do matrycy - z zewnątrz. Z kolei na przednich soczewkach mam taką lekką mgiełkę - to z pary wodnej, która się osadzała a ja jej nie wycierałem tylko suszyłem.

Gdzie w Warszawie wyczyszczą mi obiektywy??? i filtry (UV z sigmy wygląda jakbym ją czymś spsikał). No i ile to kosztuje???

Puszka idzie do nikona też na czyszczenie

Pozdrawiam

Grzegorz

Smurf
15-06-2006, 22:55
Najlepiej optyke i filtry wyczyść sam - temat wielokrotnie poruszany na forum - dobra ściereczka np Vito-service + czysty spirytus lub płyn do czyszczenia optyki np. Rowi.
Ta "lekka mgielka" na przednich soczewkach - to nie z pary wodnej - bo ta nie pozostawia śladow, tylko od świństwa, które unosi się w powietrzu.

jurgen
16-06-2006, 09:19
gmoszkow
w serwisie przednia soczewę wyczyścili mi za darmo, próbuj
tym bardziej że oddajesz puchę

gmoszkow
16-06-2006, 11:19
Jasne tylko, że ja mam obiektywy od innych producentów a oni mają alergię na takie firmy jak Sigma, Tamron, Tokina...

Napiszę jeszcze raz: Chcę oddać je do czyszczenia. Gdybym chciał to zrobić sam to bym to zrobił.

To co jest jakiś spoko serwis w Wawce???

Grzegorz

Smurf
16-06-2006, 13:08
Jasne tylko, że ja mam obiektywy od innych producentów a oni mają alergię na takie firmy jak Sigma, Tamron, Tokina...

Napiszę jeszcze raz: Chcę oddać je do czyszczenia. Gdybym chciał to zrobić sam to bym to zrobił.

To co jest jakiś spoko serwis w Wawce???

Grzegorz
Z dotychczasowych Twoich postow wynikalo, że nie jesteś kompletnym laikiem, ale jeżeli rzeczywiście nie czujesz sie na siłach, podaję Ci - serwis Pana Witolda Bykowskiego - ul Czerniakowska 73/79 lok. 110 tel. 0-22/8511965 - naprawdę fachowiec.

gmoszkow
16-06-2006, 14:31
Smurf:

Bo laikiem jeśli chodzi o sprzęt nie jestem, ale nie posiadam żadnych ściereczek, płynów i innych niezbędnych do tego zadania akcesoriów i powiem szczerze, że nie bardzo mi się chce to kupować.

Pozdrawiam

Grzegorz

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 2:32 pm ]
aha i dziękuję za adres.

Grzegorz