Zobacz pełną wersję : Jak uzyskano taki efekt?
autograf
29-09-2008, 07:43
Kolega mi udostępnił takie swoje zdjęcie. Przeterminowana klisza czy jaki diabeł?
A jako, że u mnie taka moda ostatnio - więc pytam Was o zdanie.
http://img150.imageshack.us/img150/2383/przeterminowaneoi3.jpg (http://imageshack.us)
Negatyw zaświetlony po zrobieniu foty?
Jak uzyskano taki efekt?
Przypadkiem.
Można się pobawić z mieszaniem gradientu na warstwie i też pewnie coś podobnego się uda zrobić.
Można się pobawić z mieszaniem gradientu na warstwie i też pewnie coś podobnego się uda zrobić.
A najprędzej jak ciekawski użytkownik chciał sprawdzić czy "zdjęcia na kliszy wyszły" :mrgreen:
autograf
29-09-2008, 22:04
Negatyw zaświetlony po zrobieniu foty?
To raczej najbardziej prawdopodobna wersja.
Przypadkiem.
Możliwe. Lecz ponoć ma więcej takich zdjęć.
Można się pobawić z mieszaniem gradientu na warstwie i też pewnie coś podobnego się uda zrobić.
Zapewne.
A najprędzej jak ciekawski użytkownik chciał sprawdzić czy "zdjęcia na kliszy wyszły" :mrgreen:
Nie sądzę.
Zobacz megatyw, jeśli perforacja jest miejscami zaświetlona to wychodzi otwarcie aparatu lub nieszczelność puszki. Autograf - a dlaczego nie sądzisz??? Jeden rzut oka na negatyw i bym odpowiedział. Jakbyś poszkolił 10 lat laborantów to byś zrozumiał skąd się bierze moje przekonanie :D
jeśli ktoś nie napisze tutki, to nawet sam autor foty nie powtórzy tego drugi raz. jeśli z negatywu to juz drugi raz nie będzie, jeśli w PS, to próbować trzeba. Będzie jak z kamieniem filozoficznym, złota nie znajdziesz, ale kilka przydatnych trików i owszem.
autograf
29-09-2008, 23:03
Zobacz megatyw, jeśli perforacja jest miejscami zaświetlona to wychodzi otwarcie aparatu lub nieszczelność puszki. Autograf - a dlaczego nie sądzisz??? Jeden rzut oka na negatyw i bym odpowiedział. Jakbyś poszkolił 10 lat laborantów to byś zrozumiał skąd się bierze moje przekonanie :D
Kumpel jest z Łodzi, prędko się nie spotkamy, poza tym nie sądzę by mnie w konika robił.
Jeśli chodzi o "nie sądzę" to dotyczy to tego konkretnego przypadku - nie uważam by był takim laikiem ;)
Ewentualnie biorę/bierzemy jeszcze pod uwagę - kwestię nieszczelności ów Kwanona.
jeśli ktoś nie napisze tutki, to nawet sam autor foty nie powtórzy tego drugi raz. jeśli z negatywu to juz drugi raz nie będzie, jeśli w PS, to próbować trzeba. Będzie jak z kamieniem filozoficznym, złota nie znajdziesz, ale kilka przydatnych trików i owszem.
Tak. Ale to tylko skan. Żadnego postpr. później nie było.
--------
Tak czy siak - spytam, czy cały film jest taki. Jeśli tak - to potwierdzi się wersja fIlkowatego :p
Zaświetlenie kliszy lub nieszczelność aparatu jak na mój gust. Sporo takich miałem ze swojego pierwszego Zenita w podstawówce ;)
autograf
12-10-2008, 13:30
Kol. milgram, sprawa właśnie dotyczy zenita!
Jednak nie cały film TAK wyszedł. Faktycznie, wygląda to na rozszczelnienie.
Często bywało w przypadku aparatów z "okienkiem" w tylnej ściance (takim do podglądu, czy w środku siedzi rolka filmu i jaka), że parciała, lub zawijała się pianka uszczelniająca - potem takie kwiatki wychodziły.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.