PDA

Zobacz pełną wersję : wspolpraca D70 z SB-800



hesja
05-01-2005, 21:02
czasem zdarza mi sie focic z SB-800 w trybie REMOTE
oczywiscie w Menu ustawiam tryb pracy Lampy na Commander (np. TTL)
i zabawa trwa...
czesto jednak po takiej zabawie, zakladam lampe na stopke i...
foce dalej zapominajac, ze w MENU mam dalej tryb Commander...
pytanie:
czy aparat foci wtedy w inny sposob? chodzi oczywiscie o wspolprace body-lampa

Tr0n
05-01-2005, 21:29
Dzisiaj zastanawiałem się nad tym samym problelem ;) Czekam az ktos madry sie wypowie

admin
05-01-2005, 22:37
Sprawdzone organoleptycznie i praktycznie. Lampa przechodzi w tryb iTTL i dziala tak jakby aparat byl wlasnie w tym trybie. Jedyne roznice sprowadzaja sie do ustawienia lampy wbudowanej (dla wyzwolenia blysku) z ktorej przeciez wowczas sie nie korzysta... Wyswietlacz lampy jest tego dowodem ;)

chalzen
06-01-2005, 00:23
Lampa przechodzi w tryb iTTL i dziala tak jakby aparat byl wlasnie w tym trybie

Mądra bestia.A po zdjęciu ze stopki wchodzi w remote czy trzeba ją ręcznie pogonić?

gmoszkow
06-01-2005, 01:19
Sprawdzone organoleptycznie i praktycznie. Lampa przechodzi w tryb iTTL i dziala tak jakby aparat byl wlasnie w tym trybie. Jedyne roznice sprowadzaja sie do ustawienia lampy wbudowanej (dla wyzwolenia blysku) z ktorej przeciez wowczas sie nie korzysta... Wyswietlacz lampy jest tego dowodem ;)

Piotrze jesteś pewnie, bo przed chwilą zrobiłem test i nic mi nie przechodzi w tryb iTTL, po zapięciu lampy na aparat nadal mam tryb remote. Co więcej jak zamkniesz lampkę małą to SB 800 choć zamontowana na stopce aparatu w ogóle nie błyska.

Sam już nie wiem czy coś robię, źle ale zrobiłem tak:

1. Lampa w tryb remote
2. lampa w aparacie w trybie commander ttl
3. wyłączam oba urządzenia
4. zapinam lampę do aparatu, zamykając wbudowaną
5. włączam aparat
6. włączam lampę (a na lampie cały czas jest remote oraz info o kanałach i grupach)

lampa nie błyska

Piotrze jak Ty to robisz, że u Ciebie działa??

Grzegorz

Zbinek
06-01-2005, 03:25
Grzegorz lampkę mam od dzisiaj, ale u mnie zachowuje się identycznie jak u Ciebie. Ktoś tu kręci! :wink:

admin
06-01-2005, 11:48
Panowie, chyba sie nie rozumiemy :) Otoz, jak sie domyslam, a i logika na to wskazuje, Hesji chodzilo o wlaczony tryb Commander w menu aparatu i wpiecie lampy w tym samym trybie w sanki aparatu. Lampa w tym trybie nie moze byc odpalona, bo nie ma jej co wyzwolic. Trzeba ja wiec wyprowadzic do trybu TTL. Nie trzeba za to zmieniac tego trybu w menu aparatu, bo automatycznie dziala w trybie TTL, a wiec dezaktywuje to menu. Przeciez SB800 blokuje lampke wbudowana :)

Krotko mowiac chodzi o pozstawienie w menu aparatu ustawien Commander Mode - TTL... :)

chalzen
06-01-2005, 11:55
Krotko mowiac chodzi o pozstawienie w menu aparatu ustawien Commander Mode - TTL
No i teraz jest po "wojskowemu"-czyli wszystko jasne

hesja
06-01-2005, 12:59
wlasnie! dokladnie tak jak Prezes pisze :)
mamy taaakiego madrego Prezesika :)

dido
06-01-2005, 23:46
Kiedyś też zdażyło mi sie nie zmienić w menu trybu, założyłem lampę i błyskałem dalej i tak zostało do dzisiaj :)

crazyjack
07-01-2005, 14:45
U mnie podobie jak u Dido - od nowosci w menu jest comander :lol: