PDA

Zobacz pełną wersję : fotografowanie konikow



Niedzwiedz
15-06-2006, 12:20
he dostalem zaproszenie od hodowcy koni jakies zimnkrwiste cus ;) poniewaz gosc ma pasje na ten temat poprosil mnie o zrobienie zdjec (znajomy nie klient) czy ktos ma jakies porady jak to ugryzc no bo:

-portrety to wiem ze zrobie :)
-ze jak beda galopowaly to tez wiem ze pare zamrozonych klatek sie przyda (teraz przeklne s3 za te 2,5 kl/s)
-panig czy jak to zwal to tez trzasne

a jakies inny pomysly ? sylwety na tle pomaranczowego nieba ? sam nie wiem a zdjecia maja wisiec w domu duze tak 30x45 :(

wasia
15-06-2006, 14:29
Zobacz moze fotki czlowieka ukrywajacego sie na Plfoto pod nickiem Ronceval (http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=ronceval)

Od dawna jestem pod wrazeniem jego prac. Czesciowo oczywiscie sa przerabiane w programie do obrobki , ale mi to w niczym nie przeszkadza.

jjj
15-06-2006, 22:42
...nie tylko to, że 2,5kl/s ale przede wszystkim wolny zapis na kartę (...zwłaszcza przy surowych plikach...) dadzą Ci się we znaki...
ps. ...może nadrobisz cierpliwością ;)
Powodzenia i pozdrawiam :D

kwasik
15-06-2006, 23:28
BTW
fantastyczna ta galeria

Niedzwiedz
16-06-2006, 08:26
jjj, juz kiedys pisalem mialem 2 canony jednego nikona i niewyobrazalem sobie pracy na czyms innym niz RAW od kiedy mam s3 chyba 3 miesiace to nie widze potrzeby uzywania RAWu , rzadko sie zdarza popelniac mi bledy w naswietlaniu a do innych rzeczy mi raw nie potrzebny

no galeria super

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 9:46 am ]
wasia, a wiesz moze jak on to PSuł ? bo z PS to mam 2+ nie wiecej a ten chyba ma 5 ;)

JK
16-06-2006, 12:11
Niedzwiedz, zwróć uwagę na tło: stajnie, budy, kojce, ogrodzenia, stare wiadra, taczki, połamane łopaty (tam, gdzie hodują konie, w tle plącze się tego zazwyczaj bardzo dużo - oni często tego już nawet nie zauważają). Uważaj też na to, po czym te koniki biegają. Często jest to jakiś szaro-bury piacho-żwir z kępkami trawy, która jeszcze wytrzymała to bieganie, kopyta wyrzucają sporo tego piachu w górę i czasem trudno coś sensownego z tym zrobić.

Warto oddzielić od stada jednego, dwa konie, bo jeśli tych koników będzie wiecej, to trzeba bardzo uważać na to co Ci nagle wbiega w kadr. A koniki potrafia być bardzo towarzyskie :wink: . Te "bestie" są bardzo szybkie (w galopie, jedna, dwie dziesiąte sekundy to dla nich prawie wieczność) i czasem fajne zdjęcie jest do wyrzucenia, bo podczas dociskania spustu w tle, za ogonem jednego konika pojawił się nagle kawałek łba innego konika.

Kiedyś, bawiłem się w fotografowanie koników w stadninie, jeszcze analogowo. Duża część zdjęć była niestety taka sobie (z przyczyn, o których wyżej, a w analogu nie było podglądu :( ), ale jak Ci kilka zdjęć fajnie wyjdzie, to satysfakcja gwarantowana.

Niedzwiedz
19-06-2006, 10:45
dzieki JK

pebees
19-06-2006, 11:15
Niedzwiedz, a ja mam dla Ciebie inną propozycję - jeśli robisz to dla kogoś, zapytaj tę osobę, jakie zdjęcia by chciała mieć, jakie konie i jak się zachowujące by chciał oglądać :)

Niedzwiedz
19-06-2006, 11:55
pebees, to oczywsite ze zapytam zainteresowanego

Biedronka
20-06-2006, 11:28
Jeśli zimnokrwiste to raczej nic w stylu Roncevala nie wyjdzie.... :roll: U niego są ważne lekkość i piękno ruchu, a konie zimnokr. są troszkę przyciężkawe :wink: Dlatego najlepiej wyglądają, jak się pokaże:
1. ich siłę, masę, stabilność
2. współpracę z człowiekiem-niezmiennie "słodkie" są zdjęcia dzieci na koniach, dzieci karmiących konie itp.
3. źrebaki są zwykle szalone i pełne energii jak Ci się uda jakieś złapać to super :D Poza tym standard typu klacz ze źrebakiem
4. do czego one są wykorzystywane? Duża szansa, że do zaprzęgów, więc wtedy fotki z uprzężą czy już z jakąś bryczką też mogą ciekawie wyjść
5. nie napisałeś gdzie je będziesz focił...jeśli w stajni to zadbaj o to, żeby przyjść zaraz po czyszczeniu-sierść po całym dniu chodzenia w kurzu czy zlepiona po jeździe nie wygląda najlepiej
6. wyjście na pastwisko jest zawsze efektowne przy założeniu, że wypuszczają je wszystkie razem

Powodzenia i weź jakieś marchewki :mrgreen:

Niedzwiedz
20-06-2006, 11:41
Biedronka, dzieki biedronka wiem ze sa zrebaki i wiem ze konie sa poprostu hodowane nie pracuja :)