Zobacz pełną wersję : plecak foto
No wlasnie - jak w tytule... plecak musi spelniac takowe kryteria:
notebook 13''
D70
Sigma 28-70
sigma 70-300
sigma 17-35
sigma ef500dg
No i wiadomo, jakies tam filterki, baterie itp. Plecaki ktore ogladalem wygladaly tak, ze jeszcze 2 cm w ktoras strone i juz wymagalyby stelaza, a ja potrzebuje czegos dyskretniejszego - moge nawet zrezygnowac z targania jednego ze szkiel.
Kasa nie gra roli (ale w granicach rozsadku).
Mam na oku kilka modeli - naneu, tamrac, lowepro... no i wlasnie - chcialbym poprosic Was o wasze subiektywne opinie i sugestie co w wybrac.
autograf
27-09-2008, 16:40
A działu nie pomyliłeś? ;)
kurcze, fakt z rozpedu napisalem w cafe:D.
Prosze zatem o przeniesienie. Za duzo otwartych okienek to jednak tez niedobrze;).
Ja standardowo polecam Naneu Pro Alphę.
Mam ją już parę lat i jest niezawodny.
13" laptop wejdzie nawet do tej wersji bez kieszeni na laptopa (choć w tych nowych już taka jest).
Fajne plecaki oferuje też Crumpler, ale to już sporo wyższa półka.
Mi osobiście podoba się także plecak Case Logic SLRC4
ale jak z jego wielkoscia? wlasnie nad alfa sie zastanawialem, ale z tego co widac na zdjeciach jest on ogromny - nie mialem okazji go pomacac:(.
Glownie o to mi chodzi - o cos jak najmniejszego przy moich wymaganiach...
A ja proponuje cos ze stajni Lowepro. Posiadam plecak oraz torbe a kolejna jest w trakcie kupowania. To co przezyl moj plecak i patrzac na to jak wyglada to wielki szacunek. Do tej pory prawie jak nowy jest.
O 1700 post :)
myslalem o compudaypack - ale ni cholery mi sie on nie podoba:D. No i nadal nie wiem jak z jego gabarytami - suche rozmiary niewiele mi mowia. Dlatego prosilem o subiektywne opinie uzytkownikow...
myslalem o compudaypack - ale ni cholery mi sie on nie podoba:D. No i nadal nie wiem jak z jego gabarytami - suche rozmiary niewiele mi mowia. Dlatego prosilem o subiektywne opinie uzytkownikow...
Tego plecaka? ktory Ty wymieniles niestety nie posiadam i nie odpowiem na Twoje pytanie, ale mam propozycje wejdz na strone www.torbylowepro.pl (http://www.torbylowepro.pl) tam po lewej stronie masz kontakt do pracownikow. Ja utrzymywalem konttakt z Bogdanem i powiedzialem jaki sprzet mam a on zaproponowal mi plecaki i torby ktore to pomieszcza. Bardzo mi pomogl i odpowie na Kazde pytanie bardzo skrupulatnie. Ogolnie facet ktory wie o czym mowi. Sprawdz sam :)
nie nie, nie o tym konkretnym modelu, tylko generalnie - moze ktos ma podobny sprzet i kupil cos specjalnie do niego. Obojetnie czy to bedzie lowepro, czy tamrac, czy naneu. generalnie chodzi mi o odczucia uzytkownikow co do wielkosci plecakow na sprzet.
Alpha wcale nie jest taka ogromna.
Ja miałem Orion Trekkera 2 i powiem szczerze, że Alpha jest trochę większa.
Natomiast komfort, jaki ten plecak daje, to naprawdę 1 klasa.
Plecaki łamane na pół są niewygodne, dlatego odradzam wynalazki typu CompuDaypack.
nie nie, nie o tym konkretnym modelu, tylko generalnie - moze ktos ma podobny sprzet i kupil cos specjalnie do niego. Obojetnie czy to bedzie lowepro, czy tamrac, czy naneu. generalnie chodzi mi o odczucia uzytkownikow co do wielkosci plecakow na sprzet.
Zapytaj Bogdana z lowepro, napewno doradzi CI cos sensownego :)
fotograf, ty jesteś jakimś przedstawicielem Lowepro?
Bo w każdym poście Lowepro.
A używałeś kiedyś czegoś innego?
Ja chętnie wypróbowałbym Tamraca Adventure 9 i porównał go z Naneu Pro Alphą.
Wygląda ciekawie, no i widać, że ma sporo dodatkowego miejsca na bajery.
Z tego co patrzę na zdjęciu, to carl00s śmiało zmieściłby swój sprzęt w nim.
fotograf, ty jesteś jakimś przedstawicielem Lowepro?
Bo w każdym poście Lowepro.
A używałeś kiedyś czegoś innego?
Nie, nie jestem przedstawicielem :) Mimo wszystko, moj plecak przezyl sporo a wyglada jak nowy wiec to o czym znaczy. Uzywalem tlyko lowepro i nie zamierzam juz nic innego kupowac z innej firmy, jest to firma na wysokim poziomie i produkuje wysokiej jakosci produkty ktore zdaja egzamin!
A teraz pytanie do Ciebie czy jestes predstawicielem Naneu ( dobrze napisalem ? ), bo w ''kazym'' poscie piszesz tylko o tej firmie.
Wiesz kazdy bedzie polecal to co uzywa, gdybym nie byl zadowolony to bym tak nie pisal a ze jestem zadowolony to pisze to co pisze.
Ale ja miałem już i Lowepro (torbę + plecak) i naneu (plecak) i mekko (torbę), więc mam już porównanie.
Plecaki łamane na pół są niewygodne, dlatego odradzam wynalazki typu CompuDaypack.
Są wygodne. Przynajmniej taki jest ten, który ja posiadam... tyle, że do noszenia... :-D w użyciu już mniej...
Mam dwukomorowy (łamany) i modlę się, żeby mi się zepsuł, zgnił, spruł... wtegy kupię sobie coś w rodzaju Alphy/Bravo. Co do pojemności i firmy nie doradzę - jeśli jednak masz wybór pomiędzy dwukomorowym "łamanym" a dwukomorowym "ładowanym-od-pleców", to polecam to drugie rozwiązanie (nie mam doświadczenia osobistego, ale...).
Bez patrzenia na firmę. Bo i te niby renomowane zaliczają wpadki (znajomy wymieniał torbę lowepro po kilkunastu dniach użytkowania - spruła się...)
P.S.
a tu teścik mały:
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/87955-test-opis-plecak-naneu-pro-bravo.htm
Są wygodne. Przynajmniej taki jest ten, który ja posiadam... tyle, że do noszenia... :-D w użyciu już mniej...
Mam dwukomorowy (łamany) i modlę się, żeby mi się zepsuł, zgnił, spruł... wtegy kupię sobie coś w rodzaju Alphy/Bravo. Co do pojemności i firmy nie doradzę - jeśli jednak masz wybór pomiędzy dwukomorowym "łamanym" a dwukomorowym "ładowanym-od-pleców", to polecam to drugie rozwiązanie (nie mam doświadczenia osobistego, ale...).
Bez patrzenia na firmę. Bo i te niby renomowane zaliczają wpadki (znajomy wymieniał torbę lowepro po kilkunastu dniach użytkowania - spruła się...)
P.S.
a tu teścik mały:
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/87955-test-opis-plecak-naneu-pro-bravo.htm
hehe, no może i tak, do noszenia są wygodne, ale jak mam wyjąć sprzęt, to mi się po prostu czasami nie chce zdejmować go, kłaść na ziemi, rozpinać itp.
Dlatego Alpha/Bravo są naprawdę świetnie pomyślane i dziwię się, że żaden inny producent nie zrobił czegoś na ten wzór.
zdecydowalem sie na alfe z kieszenis ns notebooka. dziekuje wszystkim - szczegolnie mini21.
Teraz tylko czekam az plecak do mnie dotrze:).
Modow prosze o niezamykanie - napisze co ten plecak soba reprezentuje - moze komus taka wiedza sie kiedys przyda:).
Gratuluje wyboru.
Mam nadzieję, że będzie ci dobrze służył.
P.S. strasznie jestem ciekaw, jak w końcu z tym pokrowcem przeciwdeszczowym.
Też się przymierzam do Alphy i będę wdzięczny za mini-recenzję ;)
Btw. Jeśli można wiedzieć, to gdzie zakupiłeś?
A ma ktoś z Was plecak Naneu Pro Sahara 217F? Można w ogóle obejrzeć gdzieś w Warszawie plecaki Naneu? Bywają na giełdzie w stodole?
Psychotrop
28-09-2008, 21:44
zdecydowalem sie na alfe z kieszenis ns notebooka.
możesz napisać gdzie i za ile kupiłeś ?
szukam i szukam, ale najtaniej znalazłem za 220zł, natomiast tutaj http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/87955-test-opis-plecak-naneu-pro-bravo.htm człowiek pisze, że za 179zł można dostać alphe :/
Ja przed miesiacem kupilem sobie Alphe i mi sie rozprula po jednym dniu (!). Nawet nigdzie nie wychodzilem z plecakiem, poprostu podnioslem go wypchanego sprzetem i trrrach... poszlo na szwie (zreszta juz kilka osob mialo taki przypadek na forum). Wkurzylem sie maksymalnie bo za dwa dni wyjezdzalem z Polski. Na szczescie wlasciciel sklepu w ktorym sie zaopatruje jest bardzo mily i wymienil mi za mala doplata na Tamraca Adventure 75. Mialem torby/plecaki zarowno Lowepro, Naneu (krotko bo krotko, ale zawsze) i Tamraca, jak dla mnie Tamrac to bezkompromisowa jakosc i tyle. Naneu to jednak niskobudzetowe torby raczej kiepsko wykonane. Z Lowepro jest juz calkiem ok, ale jakos nie dokonca sie przekonalem.
P.S.
W Alphie wkurzal mnie jeszcze ten pomaranczowy wklad. Jak sie zaczelo organizowac przegrodki to na szklach i body mialem troche tych wloskow z wnetrza. Niby *******a, ale mnie wkurzalo.
Psychotrop
28-09-2008, 22:43
hmmmmm
a to ciekawe co piszesz swider.
jestem w podobnej sytuacji - wyjeżdżam i potrzebuję plecaka na jeden obiektyw i laptopa, resztę dokupuję na miejscu za oceanem, więc teraz nie sprawdzę jak znosi obciążenia :/
a plecak chce teraz kupić (czasu nie mam, żeby ganiać po sklepach) bo laptopa jakoś muszę zatargać w podręcznym ....
nic to - czytam i szukam dalej ....
Sorry swider, ale to trochę nie fair wydawać ogólny osąd o firmie, tylko dlatego, że akurat tobie trafił się felerny egzemplarz.
Jakoś tak za dużo skarg na ten plecak nie słyszałem (może prócz denerwującego wkładu), a ty skreślasz firmę tylko dlatego, że źle trafiłeś.
Przyznaję, Tamrac to bardziej "markowa" firma, ale nie ma w swojej ofercie tak fajnego rozwiązania jak Naneu Pro w Alphie.
hmmmmm
a to ciekawe co piszesz swider.
jestem w podobnej sytuacji - wyjeżdżam i potrzebuję plecaka na jeden obiektyw i laptopa, resztę dokupuję na miejscu za oceanem, więc teraz nie sprawdzę jak znosi obciążenia :/
a plecak chce teraz kupić (czasu nie mam, żeby ganiać po sklepach) bo laptopa jakoś muszę zatargać w podręcznym ....
nic to - czytam i szukam dalej ....
Jak Ci nie potrzebna dodatkowa komora na picie/bety/itp. to ja polecam Tamraca Expedition 5. Ma miejsce na laptopa, zmiescisz do niego jakies 4 - 5 szkiel (w tym tele) + lampe + inne *******y (ladowarka, baterie itd.). Sa jeszcze wieksze wersje, zalezy ile sprzetu chcesz wpakowac. Zreszta poczytaj i poogladaj sobie u nich na stronie -> http://www.tamrac.com/frame_exp.htm
Sorry swider, ale to trochę nie fair wydawać ogólny osąd o firmie, tylko dlatego, że akurat tobie trafił się felerny egzemplarz.
Jakoś tak za dużo skarg na ten plecak nie słyszałem (może prócz denerwującego wkładu), a ty skreślasz firmę tylko dlatego, że źle trafiłeś.
mini, to nie tak. Ja wlasnie sporo slyszalem od ludzi, o rozlazacych sie szwach i nienajlepszym wykonaniu, ale mimo to chcialem sam sprawdzic bo wlasnie nie chcialem ich (tzn. Naneu :)) skreslac na podstawie kilku zlych opinii. A tu masz, w moim przypadku tez sie okazalo, ze jest cos nie tak. Moze Ty miales duzo szczescia i trafiles na naprawde udany egzemplarz.
Przyznaję, Tamrac to bardziej "markowa" firma, ale nie ma w swojej ofercie tak fajnego rozwiązania jak Naneu Pro w Alphie.
Tutaj Ci przyznam racje, ze rozwiazanie chowania sprzetu w Alphie jest super.
Psychotrop
28-09-2008, 23:29
Jak Ci nie potrzebna dodatkowa komora na picie/bety/itp. to ja polecam Tamraca Expedition 5. Ma miejsce na laptopa, zmiescisz do niego jakies 4 - 5 szkiel (w tym tele) + lampe + inne *******y (ladowarka, baterie itd.). Sa jeszcze wieksze wersje, zalezy ile sprzetu chcesz wpakowac.
.
obejrzałem, poczytałem .... sprzętu będzie niewiele: d90 (może + grip), N18-70, N70-300vr i N24/2.8, może do roku czasu dojdzie sb-800 jak spłacę kartę kredytową po tym zakupie, a za 1,5 roku jakiś makro N60mm ...
więc ten expedition 5 wygląda na to, że by się sprawdził - plecak ma być tylko pod sprzęt foto + laptop z ładowarką, żadnych innych dodatków, no chyba, że pićku :)
jeszcze poczytam i poszukam coś o lowepro, ale tam ceny też trochę wyższe .... choć jeden z "tutejszych" forumowiczów ma, widziałem, macałem, plecak ma już swoje lata, swoją historię ... "żyje" i ma się całkiem nieźle (a ja lubię wywalić kasę, raz, a porządnie, bo co tanie to drogie) :)
pozdr
no, to zakupu dokonalem:). Generalnei jestem zadowolony jak cholera:D. plecak okazal sie swietnym zakupem - co prawda kupilem wersje bez kieszeni na notebooka, ale po przemysleniach doszedlem do wniosku, ze nie jest mi to niezbedne - moja 12 calowka i tak sie miesci w gornej kieszeni. ponizej kilka zdjec plecaka - jak dla mnie konstrukcja przemyslana - moze poza wkladem na sprzet - sam w sobie jest idealny, ale jego mocowanie w plecaku to jakas kaszana - ale w zasadzie nie przewiduje wyciagania calego wkladu, wiec olewam ten problem.
Plecak jest bardzo wygodny i wywazony na plecach - zapakowalem go czym mialem i nawet przy duzej wadze jest swietnie.
Szelki - rewelacja, wyscielane i miekkie, zapiecia solidne... Zamki chodza gladko - jedynie zamek klapy na plecach sie lekko blokuje po otwarciu klapy. Ale to drobnostka.
Jezeli chodzi o rozmiary plecaka - jest duzy. mam D70, sigme 28-70 2.8 (wiec dosc spore szklo), Nikkora 50 i lampke ef 500 dg i miejsca jest multum - po zapakowaniu calosci jest jeszcze miejsce na co najmniej 2 szkla sporej wielkosci.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i107.photobucket.com/albums/m310/carl00s/Zdjecie1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i107.photobucket.com/albums/m310/carl00s/Zdjecie2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i107.photobucket.com/albums/m310/carl00s/Zdjecie3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i107.photobucket.com/albums/m310/carl00s/Zdjecie4.jpg)
Bajerek;):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i107.photobucket.com/albums/m310/carl00s/Zdjecie5.jpg)
Gratuluje zakupu!
Jestem pewien, że będziesz zadowolony.
Widzę, że nowa wersja trochę się różni od mojego staruszka.
Sam insert faktycznie, nie jest najwyższej klasy.
Są to (dosłownie) kawałki tektury obszyte materiałem, ale ja go nieraz wyciągałem i nie ma z nim problemu (nawet z tym pyleniem nie miałem problemów).
No i jak w końcu z tym pokrowcem?
Jest czy nie ma?
nie nie - insert jest super - dosc sztywna pianka centymetrowej grubosci obszyta tym pomaranczowym - super. widac to poprawili. chodzilo mi o to, ze jak wyjmie sie ten wklad z plecaka - to pozniej ciezko go wsadzic ze wzgledu na rzepy czepiajace sie tego pomaranczowego. Ale to tez jest do pokonania.
A pokrowiec jest - w zestawie sa dwa pokrowce na komorke, pokrowiec na bidon i pokrowiec przeciwdeszczowy.
Tyle ze nie jest wbudowany, ale osobno.
No to się sporo zmieniło!
No i fajnie, że dali takie pokrowczyki.
a ktoś może wie, gdzie oprócz giełdy w Stodole można w tygodniu obejrzeć sprzęt firmy Naneu Pro ??
a ktoś może wie, gdzie oprócz giełdy w Stodole można w tygodniu obejrzeć sprzęt firmy Naneu Pro ??
W Fotokliku.
Sklep się nazywa Fotogeneracja i znajduje się w C.H. Targówek Ul. Głębocka 15, I piętro, obok klubu Gymnasion.
http://www.fotoklik.pl/search.php?q=naneu&search.x=0&search.y=0&search=szukaj
Dzięki Michałowi, który dał namiary na sklep...
moglem sprawdzić i porównać interesujące mnie plecaki...
i niestety na Saharze się zawiodłem... bo choć pojemny to nic innego nie zabierzemy (np. bluzy)...
więc nadal moim faworytem został Flipside 400AW, w którym po dokładnym zmacaniu znalazłem kilka dodatkowych plusów, na które nie zwróciłem uwagi wcześniej :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.