PDA

Zobacz pełną wersję : kłopot z af W d50



m_cudny
13-06-2006, 18:02
Witam po dłuższej przerwie:) no i mam pytanko
otóz pojawiły się kłopoty z ustawianiem AF na lewym czujniku. tylko przy naprawdę kontrastowych i poziomo zorientowanych motywach udaje sie mojej d 50 tce ustawic ostrość. nie ma problemu z innymi czujnukami.
walić na postępu czy jest coś o czymś nie wiem?
poradźcie, jeśli ktos miał podobny problem, pozdr! MC

Jeremy
13-06-2006, 18:08
Czyściłeś może ostatnio matrycę albo lustro?

W 99% przypadków to jest paproch na danym czujniku AF, podnieś lustro, przedmuchaj czujniki gruszką solidnie.

m_cudny
13-06-2006, 19:34
jest to ta opcja, której nie waziąłem pod uwagę... ale zaraz robie mirror lock up;)
pozdr! MC

Fibro
13-06-2006, 20:55
czujniki af są na dole pod lustrem, takie małe coś jak szklana soczeweczka. I sprawdz czy nie masz paprocha na tylnym małym lustrze ( podnieś kawałek lustra czymś ręcznie i zanim się zamknie to małe z tyłu to je przedmuchaj ale lekko żeby nie uszkodzić migawki. Matryca tu nie ma nic do żeczy.

m_cudny
14-06-2006, 10:25
dzięki za odpowiedzi:) wczoraj nie dałem rady, zasnąłem...... ;) dziś zrobie co trzeba:)