PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie odwrotnego mocowania



Nikoforumowicz
13-06-2006, 09:49
W szkole fotografowania Włodzimierza Barchacza pt. Fotografujemy znalazłem taką oto informację dotycząca możliwości wykorzystania standardowych obiektywów do fotografii makro: "...Istnieją również pierścienie umożliwiające odwrotne zamocowanie obiektywu do korpusu lustrzanki, tzw. pierścienie odwrotnego mocowania (systemy NIKON i PENTAX). Za ich pomocą ze zwykłego obiektywu 50 mm uzyskamy obiektyw makro, który daje
odwzorowanie 1:1, czyli 1 cm w naturze będzie zajmował 1 cm na filmie".

Czy ktoś może odpowiedzieć mi czy:
1. stosował kiedyś ten patent?
2. a jeśli to działa to gdzie i za ile można takie pierścienie kupić?

pozdrawiam serdecznie,

miszelos
13-06-2006, 20:12
Hej!

Moj brat czyms takim sie bawi. Ma panasonica FZ-5, kupil pierscien odwrotnego mocowania + obiektyw od zenita na allegro za 30zl i trzaska takie makra ze gały mi na wierzch wyszły!
Prawie jak pod mikroskopem!
Najciekawsze sa oczywiscie wszelkiej maści robale.

POzdro!

Kalam
14-06-2006, 15:38
Nikoforumowicz
O ile dobrze pamietam to najlepiej stosowac to z obiektywem 50 mm - przynajmniej pierscienie sa pzrygotowywane na ten gwint.
Ale regola jest taka, czym szerszy obiektyw, tym wieksze powiekszenie.
Zauwazylem ze w stopce masz NIkona D50 - pamietaj, ze jak do niego podlaczysz cos takiego, to tracisz pomiar swiatla. Autofokus tym bardziej odpada (chociaz kiedys czytalem o wynalazku do przenoszenia parametrow przeslony i autofokusa)

Seeker
02-08-2006, 00:59
"Zauwazylem ze w stopce masz NIkona D50 - pamietaj, ze jak do niego podlaczysz cos takiego, to tracisz pomiar swiatla."

A niby dlaczego?