PDA

Zobacz pełną wersję : Szeroki kąt - kto używa



pX
07-07-2004, 11:45
Ktoś używa z D70 (D100), któregoś z nowych, szerokich obiektywów (f~12mm)? Jakie wrażenia??
pzdr
dawid

Anonymous
15-07-2004, 15:26
Ktoś używa z D70 (D100), któregoś z nowych, szerokich obiektywów (f~12mm)? Jakie wrażenia??
pzdr
dawid


witam

probowalem zooma sigmy 12mm i ..... porazka
na razie dopuki nie przetestuje nikkora 12-24/4
nie kupuje nic tak szerokiego
a bardzo by sie przydalo

pozdr
dzwiad
--
http://www.dzwiad.com

pX
16-07-2004, 11:46
dzięki z info, ale gdybyś mógł rozwinąć trochę z czym są problemy?
sam raczej nie zamierzam wchodzić w nic innego niż nikkor, ale jeśli będzie coś atrakcyjnego ekonomicznie to kto wie...
pzdr

Anonymous
19-07-2004, 15:55
zabralem 12-ilestam sigmy
fotki tak jak robie standardowo, reporterka, pomieszczenia lub na zewnatrz, i to co zauwazylem:

af jednak powolny (ostrzy szybko ale zanim zastanowi sie na co wyostrzyc ........)

przy maksymalnym otworze mydlo straszne, nawet w porownaniu do 17-35

jakos dziwnie moj aparat (d70) mierzy z tym WB - lekki niebieskawy zafarb - robie w rawach wiec nie przeszkadza ale jednak

i ten koszmarny pomysl na dekiel przedni, jakby nie mozna bylo zrobic juz calego dekielka ktory wchodzi na oslone, tylko go podzielili na dwie czesci , bez sensu

teraz bede probowal nikkora ale juz slyszalem od kolegi ze tez nie jest najlepiej

nastepna w kolejsce sigma 14 2.8 tylko ciezko dostepna za logiczna cene a potem tamron 14 2.8 - chociaz osobiscie niw mialem przyjemnosci spotkac dobrego obiektywu tej firmy

opzdrawiam
dzwiad
--
www.dzwiad.com

pX
19-07-2004, 16:29
dzieki
co do WB to chyba D70 juz tak ma, że dziwnie się zachowuje - ja np. niemiło rozczarowałem się ostatnio z 85/1.8 (też dziwnie niebiesko, ale może to od tematu zależy ;) )
jak już zbadasz nikkora to puść wątek - jestem ciekaw
pozdrawiam

Ayot
20-07-2004, 08:31
[...]
przy maksymalnym otworze mydlo straszne, nawet w porownaniu do 17-35 [...]

IMHO, AF-S 17-35/2.8D Nikkora to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy zoom szerokokątny. Pracując na materiale odwracalnym, uważam że plastyczność obrazów zrobionych tym szkłem jest fantastyczna, a i rozdzielczość, nawet przy pełnej dziurze, znakomita.

Anonymous
26-07-2004, 14:12
sorry, pisalem o 17-35 sigmy

ktory mam, jest ok ale nie jest orlem :)

pozdrawiam
dzwiad
--
http://www.dzwiad.com