PDA

Zobacz pełną wersję : Odszumianie iso1600 nikon d70s



tomkozik
23-09-2008, 15:36
Witam! Mam prośbę o rady jak i czym odszumić foty z nikona d70s aby na wydruku 10*15 zachowały w miarę możliwości dużo szczegółów. moje dotychczasowe próby pozostawiają albo duże rozmycie albo duże ziarno. Pozdrawiam!

Afrati
23-09-2008, 18:09
Czy jest sens odszumiać do formatu 10*15? IMO to nic nie polepszy...

prz3mo
23-09-2008, 20:29
Witam! Mam prośbę o rady jak i czym odszumić foty z nikona d70s aby na wydruku 10*15 zachowały w miarę możliwości dużo szczegółów. moje dotychczasowe próby pozostawiają albo duże rozmycie albo duże ziarno. Pozdrawiam!

Polecam NEAT IMAGE.

amator_r
29-09-2008, 10:21
też polecam NEAT IMAGE, jest całkiem niezły :)

PLASTUś
29-09-2008, 10:33
polecam cs, odszumianie na kanale niebieskim (zwykle on jest w najgorszym stanie), a następnie wyostrz pozostałe kanały. pamiętam ze ktoś zalecał "konwersję" do LAB i wyostrzanie na kanale jasność (chyba dobrze pamiętam)

Erie
29-09-2008, 11:07
pokaż jakieś swoje zdjęcie do odszumienia - najlepiej NEFa lub JPG w high res

adrian
29-09-2008, 11:47
Troszkę nie na temat będzie, ale... ;)

Ja nie odszumiałem fotek zrobionych na iso1600 (i 2500) z D70s i muszę Ci powiedzieć, że na tak małym formacie nie wygląda to źle. Spróbuj zrobić sobie testową fotkę i sam zobaczysz, czy efekt jest zadowalający.

Moja ingorancja w tym temacie pochodzi zapewne od tego, że każda moja próba odszumiania zdjęć (było ich raptem kilka) kończyła się niezadowalającym mnie efektem :)

KS
29-09-2008, 12:04
Ja staram się znaleźć dobre rozwiązanie w PSE. Moim zdaniem odszumianie ma naprawdę niezłe.
Po odszumianiu wyostrzam trochę zdjęcie i już tak strasznie nie wygląda.

Zrób jak mówią koledzy - wyślij fotkę do labu, to grosze kosztuje, sam zobaczysz.

Ja robiłem na ISO 1600 w knajpie ostatnio - źródło światła - dalekie okno i świeczka - szum był, ale na 15x21 po odszumianiu w PSE nie bije tak po oczach. Nie jest niezauważalny, ale nie przeszkadza.

tigre251
29-09-2008, 12:18
Program DXO genialnie odszumia d70s.

rabijki
29-09-2008, 12:38
dfine

arturjb
29-09-2008, 15:27
mam kolegę, który robi powiekszenia 20x30 z D70s z 1600 iso (dobrze naświetlone!) i nie widać specjalnie żadnych szumów na zdjęciach, na odbitkę patrzy się inaczej niż na zdjecie na monitorze, co jak co ale szumy są zwygle niedostrzegalne, chyba ze sa to jakieś zdjęcia na papierze błyszczącym albo innej perle. zrób na macie (ednura porta) i będzie cacy ;)

tomkozik
09-01-2009, 01:59
dawno się nie logowałem ale bardzo dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój post. serdeczne dzięki!

haraldsson
13-01-2009, 15:34
Spróbuj jeszcze noise ninja. Najlepiej przetestuj wszystkie wymienione tu programy i zobaczysz, który najbardziej ci odpowiada. Możesz też dać wywołać to zdjęcie bez odszumiania i zobaczysz czy warto się męczyć.

Witusch
13-01-2009, 16:52
CS + plugin Dfine 2.0 = genialne odszumianie :)
D300 ISO 3200 odszumione wyzej wymienionym pluginem - na automacie, bez ceregieli

http://farm4.static.flickr.com/3154/3045974930_c63bd16481_b.jpg

herbatnik
13-01-2009, 18:48
Witusch czy ten plugin bedzie banglał z PS CS 8.0 ?

Witusch
13-01-2009, 19:43
Winda

* Windows 2000 Professional, Windows XP, Windows Vista (32-bit)
* Pentium III 1GHz min.
* 512 MB RAM
* Adobe Photoshop 7 do CS4, Adobe Photoshop Elements 2.0 do 5.0; oraz inne Adobe Photoshop-Plug-in-kompatibilne programy

Macintosh

* Mac OS 10.4 und 10.5 lub wyzej
* G4, G5, Intel® Core™ Solo, Intel Core Duo, Intel Core 2 Duo, Intel Xeon®
* 512 MB RAM
* Adobe® Photoshop® CS2 do CS4, Adobe Photoshop Elements 4.0 i 6.0; oraz inne Adobe Photoshop-Plug-in-kompatibilne programy
Apple® Aperture™ 2 od wersji 2.1