PDA

Zobacz pełną wersję : Nowosci Fuji



shaolin
22-09-2008, 15:20
To jeszcze raz skoro dpr sie bawi linkami...

http://www.dpreview.com/news/0809/08092210fujifilmEXR.asp

+

http://www.dpreview.com/news/0809/08092209fujifilm3D.asp

Moze teraz juz poukladali to tak jak trzeba...

Jacek S
22-09-2008, 20:36
Ale dalej nie wiadomo, czy będzie jakiś następca S5PRO???

Bielik
22-09-2008, 21:04
skoro mają nową matrycę to może podwędzą body od D300 i ją tam wsadzą... gdybanie.
tak swoją drogą, mnie zdjęcia 3D zupełnie nie kręcą, kręcenie filmów lustrem to przy tym 'must-have'.

shaolin
23-09-2008, 17:52
http://www.dpreview.com/news/0809/08092308fujifilm.asp

MiB
28-09-2008, 12:26
skoro mają nową matrycę to może podwędzą body od D300 i ją tam wsadzą... gdybanie.
Myślę, że raczej możemy się czegoś spodziewać zbudowanego na D700. Nie wydaje mi się też, żeby Nikon pozwolił wprowadzić Fuji pełną klatę wcześniej jak po upływie kilku miesięcy od swojej premiery. Ja się spodziewam czegoś od Fuji w okolicach lutego. Zresztą jak fuji chce mieć swój pro aparat to musi wypuścić pełną klatkę . Na mniejszy format ciężko im będzie znaleźć chętnych.

fotomarek_k
28-09-2008, 19:07
MiB napisał:

Ja się spodziewam czegoś od Fuji w okolicach lutego.

Obyś miał rację-trzymam kciuki :-) Format pełnoklatkowy z właściwościami fuji znalazłby zapewne niejednego nabywcę- w dx już nic więcej nie wymyślą, bo i po co? :-)
Fakt, że cena byłaby zapewne też "właściwa", przynajmniej na początku-ja mogę jednak poczekać na pełną klatkę jeszcze rok, czy półtora, więc od lutego 2009 to już by staniało :lol:

ps. Wypróbowałem D 700 - jednak na moich obiektywach od analoga nie jest powalający - dla "wyciśnięcia wszystkiego" konieczne będą nowe obiektywy, więc prawie nowy system... Wymyśliłem, że jeśli Nikon w d3x nie wsadzi matrycy o cechach podobnych do fuji, albo fuji nie da pełnej klatki, to może coś od "innych" się nada? :mrgreen:

c4mel
30-09-2008, 12:26
Zresztą jak fuji chce mieć swój pro aparat to musi wypuścić pełną klatkę . Na mniejszy format ciężko im będzie znaleźć chętnych.

Zgadzam się. Fuji zawsze celowało w klientelę, która obecnie wybiera body spośród aparatów FF. Zastanawiam się czy przypadkiem Fuji nie zrezygnowało całkowicie z dslr?

Jacek_Z
30-09-2008, 14:00
taki cyfrowy GX680 to by było coś :-D

Niedzwiedz
30-09-2008, 14:47
no niestety , fuji jakos nie ma przebicia :( chyba nie ma co czekac na nowe body ze stajni fuji

Waldy
30-09-2008, 22:39
a szkoda, przyznasz chyba Niedźwiedziu, a widzę po stopce, że masz porównanie - Fuji to taki trochę inny aparat, ciekawy byłby następca S5, pełnoklatkowy...

Niedzwiedz
01-10-2008, 08:21
och na nastepce s5 czekam juz za dlugo , tak amrzy mi sie pelnoklatkowiec :) z ccd matryca w ich technologii (nie chce wiedziec co by bylo na cmosie) :) do dzis dynamike i kolory lubie w s3

Seeker
31-10-2008, 20:14
" http://www.dpreview.com/news/0809/08092210fujifilmEXR.asp "

Wyglada mi to na kolejny etap poscigu za wlasnym ogonem...

verus
31-10-2008, 20:39
Po cichu liczę, że rozpowszechnianie przez Fuji informacji, jakoby wycofali sie z DSLR to jakaś polityka marketingowa i w końcu wyskoczą z jakimś rodzynkiem jakim przed laty był Fuji S3 PRO :-)
Niestety może być to prawda i nici, będą tylko głupawki 3D...

Niedzwiedz
31-10-2008, 21:59
a gdzie sa informacje ze fuji wycofal sie z rynku DSLR :)

verus
31-10-2008, 22:02
chodzi mi o to, że ma już nie być nowych lustrzanek fuji, a może jestem w błędzie ? s5 chyba juz nie produkują ?

Niedzwiedz
31-10-2008, 22:14
mysle ze ejstes :) jak fuji dostanie puszke d700 ;) to i FX bedziem mieli zfuji (chcialbym bardzo)

shaolin
31-10-2008, 22:17
Nieswiec, gdzies bylo info, ze nowej matrycy nie beda wsadzac do luster - to oczywiscie jednoznacznie nie stwierdza, ze Fuji porzuca rozwoj dslr ale tez nie wrozy nic dobrego [chyba, ze cos kombinuja i nikt na to nie zwraca uwagi ;)].

mi-hao
31-10-2008, 22:38
oczywiście. to czym się dzielą z nami duże firmy, m.in. Fuji to tylko mała część prawdy, a nawet niekoniecznie prawdy. Ale rzeczywiscie ktoś z Fuji powiedział, że nowego chipu nie będą montować w DSLR:

Fujifilm will not be applying the technology to larger chips, though. "From a business point of view, compacts are most important to us," said Nishimura: "and the technology is designed to address the challenges faced by small sensors. It could, technically be scaled up to APS-C size but the large pixels of those chips already have good performance." It's also unlikely that the technology will appear in other manufacturers' products, he said: "For someone else to use this technology they'd have to use our sensor, our digital signal processor and our software, because it's so different to conventional Bayer sensors. We can't imagine others wanting to do that."

więcej tu --> http://www.dpreview.com/news/0809/08092308fujifilm.asp

chyba już gdzieś ten link był na forum...

pozdro
Michał

Smurf
31-10-2008, 23:58
mysle ze ejstes :) jak fuji dostanie puszke d700 ;) to i FX bedziem mieli zfuji (chcialbym bardzo)
Nawet firmy Fujifilm nie stać na kolejne finansowe wpadki typu S5pro.

fIlek
01-11-2008, 00:07
Nikon robił od początku pod górkę Fuji - w sumie nie ma się co dziwić. Pamiętam jak przy premierze S3 pro Fuji Polska chciała kupić on NP trochę obiektywów 17-55. NP nie chciał ich sprzedać za żadną cenę. Inna sprawa, że Kodak już wcześniej zarzucił produkcję linii DCS Pro, więc z systemowych pasożytów zostali tylko oni.

azaki
01-11-2008, 15:45
A ja coś takiego wygrzebałem... http://www.flickr.com/photos/itinerant/2755033839

shaolin
01-11-2008, 15:52
Ten obrazek smiga od dawna na necie i zostal uznany przez wiekszosc za fejka [nie pamietam z jakiego powodu ;)].

Niedzwiedz
01-11-2008, 17:59
takie s6 to marzenie , po co pokazywales teraz znowu nadzieja w sercu ozyla :) kurde aleto by byl sprzet , te matryce sa z innej planety :)

shaolin
01-11-2008, 18:06
Tu pierwsze co sie rzuca w galy to 25,6mpx - Fuji nigdy nie bylo chyba megapixelowym fajterem ;)

Dla mnie 12mpx fx od fuji [ale prawdziwe, a nie interpolowane czy tam wyimaginowane czy cos ;)]+reszta z d700 i bralbym dziada. Ale niestety.... chyba nic z tego nie wyniknie ;)

The Fly
01-11-2008, 18:24
Ale jakby Fuji wydało prawdziwe 12Mpix tak jak piszesz to na pudle napisali by właśnei 25MPix :). Na moim widnieje 12 a w końcu jest to 2x6 :>.

shaolin
01-11-2008, 18:33
No moze i racja ;) w koncu reklama dzwignia handlu ;)