PDA

Zobacz pełną wersję : moje foto na onecie - bez zgody



jasiu102
19-09-2008, 09:05
ktoś wysłał moją fotę zciągniętą z portalu dla którego pracuje na Cynk na onet.pl. Fota została zamieszczona na portalu. Mogę coś na tym zarobić?

fjerzy
19-09-2008, 09:47
Pierwszy krok, wysłać tam informację e-mail i zażądać wycofania zdjęcia. Drugi krok, domagać się w tej sprawie rozmowy telefonicznej z osobą decyzyjną, poinformować o sprawie i zażądać wycofania zdjęcia lub uzyskania praw autora. Jak zadziała, to OK, jak nie - krok trzeci - wysłać w tej sprawie list za potwierdzeniem odbioru. Potem już tylko droga sądowa. Rób zrzuty ekranowe i dokumentuj ile czasu po Twojej interwencji zdjęcie jeszcze wisi. To wszystko warto zrobić, ale jak okaże się, że walisz głową w mur, to potraktuj to jako standard i się nie denerwuj.

marszull
19-09-2008, 11:43
a ja bym sie po prostu odezwal do prawnika, ktory zna sie na prawie autorskim

bercik
19-09-2008, 12:01
ktoś wysłał moją fotę zciągniętą z portalu dla którego pracuje na Cynk na onet.pl. Fota została zamieszczona na portalu. Mogę coś na tym zarobić?

Pytanie do adwokata, jeśli prowidzisz firmę to można skorzystać z usług radcy prawnego,
powodzenia w trzepaniu kasiory na złodziejach

fIlek
19-09-2008, 12:05
ktoś wysłał moją fotę zciągniętą z portalu dla którego pracuje na Cynk na onet.pl. Fota została zamieszczona na portalu. Mogę coś na tym zarobić?

Teraz jesteś we właściwym dziale. No i zapraszam do szukajki, bo temat został potraktowany dogłębnie.

jasiu102
19-09-2008, 17:38
dzięki za info ale chyba nie bede sie z nimi tarmosil usunęli zdjęcie i tyle

fjerzy
21-09-2008, 17:28
słusznie robisz. W tarmoszeniu jesteś bez szans. Po pierwsze, najpierw trzeba wezwać do usunięcia i żadem prawnik tego nie przeskoczy. po drugie, nawet jak nie usuną to i tak musisz wykazać szkodę i określić, realnie, utracone korzyści. bez tego żaden sąd się by tym nie zajmował.

sailor
21-09-2008, 19:55
słusznie robisz. W tarmoszeniu jesteś bez szans. Po pierwsze, najpierw trzeba wezwać do usunięcia i żadem prawnik tego nie przeskoczy. po drugie, nawet jak nie usuną to i tak musisz wykazać szkodę i określić, realnie, utracone korzyści. bez tego żaden sąd się by tym nie zajmował.

pierwsze co trzeba zrobic to zabezpieczyc dowody :)
a potem mozna wzywac do usuniecia. w zaleznosci od checi - z konsekwencjami typu wynagrodzenie za wykorzystanie lub bez nich.
dla mnie samo usuniecie nie rozwiazuje problemu. - zdjecia zotalo opblikowane. jesli bez zgody autora to jest to podstawa do roszczen finansowych.
oczywiscie w wielu przypadkach gra nie jest warta swieczki. ale czasem warto :D

fjerzy
21-09-2008, 20:05
[QUOTE=sailor;895446]pierwsze co trzeba zrobic to zabezpieczyc dowody :)
a potem mozna wzywac do usuniecia.

proszę, Kolego, najpierw czytać potem pisać. O robieniu zrzutów jest w pierwszym moim wpisie :)

Czornyj
21-09-2008, 20:06
proszę, Kolego, najpierw czytać potem pisać. O robieniu zrzutów jest w pierwszym moim wpisie :)

Chyba trzeba potwierdzić notarialnie